De taxi-app Uber heeft vannacht een update gekregen. De app heeft een nieuw uiterlijk gekregen, met een compleet redesign en duidelijker informatie over prijzen. Bovendien werkt de app nu ook in Amsterdam, de enige Nederlandse stad die momenteel wordt ondersteund. In de app kun je voortaan je bestemming invoeren en je krijgt dan meteen te zien hoeveel je moet betalen. En na de rit krijg je een gedetailleerde specificatie van de kosten. Uber is een zelfstandige taxidienst, die met privéchauffeurs probeert om de taxiwereld op z’n kop te zetten. De dienst was al actief in een aantal Amerikaanse steden en nu dus ook in Amsterdam.
Hoeveel taxi’s kun je als hipster vinden als je op maandagavond in Amsterdam verdwaald bent geraakt? We telden vier stuks, waarvan drie rondom het centrum. Het uitgangspunt van Uber is dat je niet zomaar in de taxi stapt, maar vooraf weet hoeveel je moet betalen. Je kunt zelf meekijken (of anderen laten meekijken) of de chauffeur wel de meest gunstige route neemt. Die route kun je trouwens in de nieuwste versie van de app gedetailleerder op de kaart zien. Inchecken op locatie kan ook meteen, dankzij de nieuw toegevoegde integratie met Foursquare.
Uber incasseert de ritprijs meteen van je creditcard, waarbij je geen fooi meer hoeft te geven. De rekening krijg je via e-mail en in de app. Het handige van het systeem is dat je precies kunt zien hoe ver de taxi’s van je verwijderd zijn en hoeveel tijd het kost om naar je toe te rijden. Ook kun je in alle steden waar Uber actief is gebruik maken van het systeem, zonder je opnieuw aan te melden. In Amerikaanse steden heeft Uber wel te maken met tegenslagen, want lokale taxibedrijven zijn niet blij met het alternatief en klagen over oneerlijke concurrentie.
Downloaden: Uber (gratis, iOS 4.3+)
- uber-iphone
- Rond twaalven staan er vier taxi’s klaar.
- Je ziet meteen hoe je kunt afrekenen en hoe lang het duurt voor de taxi er is.
- Uber heeft de nieuwe app een redesign gegeven, met duidelijker informatie over de kosten.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Londen, Parijs en Stockholm doen ook mee hoor 😉
Alleen betalen via je creditcard? Jammer. Ga mijn creditcard gegevens niet zomaar hierin invoeren
werkt dit ook in kleinere steden, of bijv dorpen?
Vervoer van personen tegen betaling is in Nederland bij wet geregeld. Dit dient per openbaar vervoer, bus of taxi te geschieden. Deze dienstverleners zijn ook vergunningplichtig.
Zelf de bekende limousine dient van blauwe taxi kentekenplaten te zijn voorzien.
Zoals ik de dienst Uber ken werken zij met luxe personenauto’s met een normaal “geel” kenteken en handelen zij in strijd met de Nederlandse wet.
Ongeacht of het nu wel of geen goed initiatief is dienen ook zij zich aan de wet te houden anders zal de ILT op moeten treden. In feite zijn zij een vorm van “snorder”.
Voor gebruik moet je je telefoonnummer registreren, daarvoor ontvang je een SMS bericht. Het lijkt er op dat ze daar een euro voor afschrijven op je creditcard? Klopt dat??? Laten ze je betalen om te registreren???
Onzin. Laatst nog een item gezien in EenVandaag waar ze Uber in Amsterdam uitlegden cq aan het promoten waren. De auto’s hadden gewoon een blauw kenteken. Ben je soms een taxichauffeur die z’n zaakje uit elkaar ziet vallen en daarom valse informatie verspreid?
Ik ben zeer blij hiermee. Door die arrogante kut taxichauffeurs heb ik al jaren geen taxi meer genomen in Amsterdam. Als ik zo nodig niet wil fietsen/ov’en, regel ik nog veel liever een snorder.
Kan m’n bericht niet meer aanpassen. Maar het EenVandaag item staat hier.