
Voetbal op de iPhone: aanbevolen door Apple
Apple heeft op dit moment in de App Store een promotie voor voetbalapplicaties. Klik je erop, dan krijg je een selectie te zien van voetbalapplicaties die volgens Apple de moeite waard zijn. De Nederlandse applicatie My Football PRO staat er natuurlijk ook tussen, net als de games FIFA 10 en Real Football en gesponsorde apps zoals Nike Goal.

Voor het serieuze werk kun je terecht bij Real Football 2010 van Gameloft: een realistisch uitziende voetbalgame met 8 leagues, 245 teams en echte spelersnamen. Het is de enige voetbalgame die je online multiplayer kunt spelen en met de prijs van €3,99 is het ook nog een koopje.
FIFA 2010 van Electronic Arts zet Real Football buiten spel met maar liefst 30 leagues en 570 teams, maar je moet er dan ook fors meer voor betalen: €7,99. Ook hier zie je echte spelersnamen, speel je voetbalwedstrijden na en bepaal je zelf hoe je de club beheert. In de zojuist verschene update zijn twee competities toegevoegd: de Australische en Koreaanse league. Ook zijn de graphics verbeterd en is vanaf nu multiplayer via Bluetooth mogelijk.
FIFA 10 kan dus wel degelijk multiplayer aan, maar doet dat alleen lokaal via Wi-Fi en Bluetooth.
Ben je meer in de stemming voor een kleine en goedkope game, dan is Penalty Football World Cup verkrijgbaar: een €0,79 kostende game waarbij je penalties moet schieten en die op dit moment in de aanbieding is met 50% korting.
Bij voetbal verwacht je ook applicaties waarmee je een virtueel voetbalteam kunt beheren. Soccer Manager (€3,99) en Manage Your Football Club (€4,99) zijn twee applicaties waarmee dat kan. In beide applicaties moet je zorgen voor praktische zaken zoals de juiste opstelling, maar maak je je ook druk over contracten, het verkopen van spelers, cups en leagues waaraan je team gaat deelnemen en het budget. Het belangrijkste verschil tussen beide apps is dat je bij Manage Your Football Club vast zit aan de teams uit de Engelse competitie.
Fantasy Football 09/10 (€0,79) en Fantasy Football Manager 09/10 (€1,59) zijn applicaties die ongeveer in dezelfde categorie vallen (voetbal naspelen), maar een stuk goedkoper zijn.
Om op de hoogte te blijven van de voetbalstanden zijn er meerdere applicaties. De Nederlandse applicatie My Football Pro (€2,39, zie screenshot hiernaast) heeft alle denkbare competities, veel meer dan het concurrerende Football 10 Pro, dat je voor dezelfde prijs kunt kopen. Er zijn ook gespecialiseerde applicaties zoals uefa.com mobile, de gratis mobiele applicatie van de UEFA en de eveneens gratis applicatie van Eurosport.
Omdat Apple het overzicht voor heel Europa heeft gemaakt zul je in het overzicht niet de typisch Nederlandse applicaties terugvinden, zoals iVoetbalstanden, Voetbal International en Voetbalprimeur Pro.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Mooie opstelling uh… opstel.. uh… stuk tekst! 😀
X2 Football verdient het ook hier vermeld te worden. Heeft de lekkerste gameplay.
Helder artikel!
Is er iemand die managers-apps heeft gespeeld?
Welke app ik eigenlijk wel mis in het overzicht in de App Store is Goooal 2009. Vind het voor de mensen die geen goal willen missen absoluut een must-have. Het programma is niet uitgebreid maar voegt wel veel toe aan mijn zondagmiddag. PUSH app bij uitstek voor tussenstanden van voetbal en naar mijn weten de enige in zijn soort (correct me if i’m wrong).
Fifa 10 is vet! 😀
Ik mis X2 Football
Wat dacht je eens van X2 football en iFooty world? Die 2e is super handige om alle standen/uitslagen/komende wedstrijden te bekijken ook kan je discusseren met andere gebruikers over de gespeelde wedstrijden of wat dan ook! Super handig en nog gratis ook (wil geen reclame maken ofzo maar is echt een handige app)