Sinds een week biedt Wolfram Alpha informatie over vliegtuigen aan via de website. Nu is er ook een iOS-app, waarmee je kunt zien welke vliegtuigen over je hoofd vliegen. De app toont realtime vluchtgegevens over arriverende en vertrekkende vliegtuigen wereldwijd, op voorwaarde dat ze starten of landen in de VS. Ook zie je de geplande en werkelijke vertrek- en landingstijden van vliegtuigen. Heb je een geliefde die gaat reizen, dan kun je gedetailleerde informatie over de vlucht opvragen, zoals type vliegtuig, kruissnelheid en maximale hoogte.
Je kunt vanaf elke locatie zien welke vluchten er over je hoofd vliegen. Maar de app gaat nog een stap verder. Heb je je vlucht gemist, dan kun je alternatieve vluchten naar een bepaalde bestemming opvragen. Deze functie kijkt 24 uur vooruit. Ook kun je statistieken over vluchten bekijken, zoals gemiddelde vertraging en accuraatheid van bepaalde vliegmaatschappijen. Wil je zo snel mogelijk naar een warm land, dan kun je met de app de dichtstbijzijnde luchthaven opzoeken en op een kaart bekijken. De app bevat verder gedetailleerde gegevens over de luchthavens zelf, zoals aantal start- en landingsbanen, lokale tijd, vluchten in de komende 24 uur en weerscondities.
Je kunt vooraf ook kijken hoe het weer op de luchthaven van vertrek en aankomst is. Om de informatie op te vragen kun je namen of de gangbare codes voor luchthavens en luchtvaartmaatschappijen gebruiken. Wolfram Flight Information Reference App is ongemerkt al de 27e app van de gespecialiseerde zoekmachine Wolfram Alpha. Eerder verschenen (betaalde) apps over financiën, statistiek, Amerikaanse presidenten, muziektheorie en andere kennisonderwerpen. Meest bekend is de Wolfram Alpha-app, die ooit voor een paar tientjes in de App Store stond maar nu voor de redelijke prijs van €2,39 te koop is.
Downloaden: Wolfram Flight Information Reference App (€1,59)
- Het startscherm van Wolfram Alpha’s vliegtuiginformatie-app.
- Statistieken genoeg in de Wolfram-app.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Niet onbelangrijk: “Note that the core data on flights comes from the Federal Aviation Administration (FAA), so at the moment, Wolfram|Alpha can only answer questions about flights with at least one endpoint in the US. “
Omdat het van Wolfram komt, wordt dit waarschijnlijk ook ondersteund door Siri?
Op dit moment zegt Siri:
” I can’t help you with flight, [naam] Sorry!”
@Louis: Dank je wel! Maakt de app een stuk minder interessant. 😉
Niet dat ik zo’n spotter of terrorist ben, maar had het leuk gevonden als Schiphol zoiets deed…
Er is altijd nog PlaneFinder AR.. De gratis versie laat al vluchtnummers zie. Voor 2,39 heb je meer info.. Ook in Nederland volgens mij de vliegtuigen zien en oh mijn god..http://planefinder.net/ doet ook al veel zeg..damn
@RobinH: die houden alle innovatie juist tegen dus ik zou daar niets van verwachten
Flightradar24 en Planefinder zijn
heel redelijk, wat is de meerwaarde van deze app??