WordPress-blogs beheren met nieuwe iPad-app Posts
Posts is een nieuwe app waarmee je je WordPress-blogs op de iPhone kunt beheren. Posts is gemaakt door Pico, een bedrijf dat eerder al de Versions-app voor de Mac maakte. Je kunt in Posts zelfs beginnen met een compleet nieuwe WordPress-site en gewoon gaan bloggen, zonder ooit een computer aan te raken. Posts is geschikt voor zelf gehoste blogs en blogs die op wordpress.com worden gehost. Daarnaast wordt ook Blogger ondersteund, het blogplatform van Google. Handig is dat je meerdere blogs tegelijk kunt beheren, artikelen schrijven, afbeelding en video’s toevoegen. De app geeft je ook toegang tot je HTML-code. Blogpostings hoeven niet meteen te worden gepubliceerd; je kunt ze ook als draft opslaan en later publiceren.
Krijg je veel reacties op je blogpostings, dan kun je die vanuit de app bekijken en modereren. Je kunt alleen de nieuwste reacties te zien krijgen, zodat je de vinger aan de pols kan houden van de community. Ook kun je reacties afwijzen en goedkeuren. Posts werkt ook offline. Er zit een Outbox in de app, zodat je kunt kijken welke apps naar de verschillende blogs gestuurd worden op het moment dat je weer verbinding met internet hebt. Weet je dat je een tijdlang geen internetverbinding zult hebben, dan kun je de Posts-app synchroniseren met de blogs om alles aan boord te hebben. Je kunt vervolgens bijvoorbeeld reacties lezen en modereren, terwijl je niet online bent.
Posts laat de geschreven blogpostings zien, gesorteerd op volgorde. Je kunt via de ingebouwde kalender snel naar een bepaalde datum en kijken wat je op die dag hebt geschreven. Daarbij is het ook mogelijk om berichten van meerdere blogs naast elkaar te zien.
Posts maakt een dappere keuze om de app voor €7,99 aan te bieden. Concurrent Blogsy is een stuk goedkoper en de officiële WordPress-app is zelfs helemaal gratis. Posts kan zich onderscheiden met het offline werken en een aantal functies die niet in de WordPress-app aanwezig zijn, zoals het naast elkaar bekijken van postings van meerdere blogs. Posts ziet er bovendien mooi en overzichtelijk uit, ondersteunt het discussieplatform Disqus en biedt wat meer opties voor het inbedden van afbeeldingen.
Downloaden: Posts (€7,99)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Officiële WordPress app ondersteunt ook offline werken. Deze ziet er wel fraai uit, maar erg prijzig.
okay dus we gaan een tool maken om geen website te hoeven gebruiken om een website te maken, klinkt logisch of..
je neemt je toch een webbrowser, is gratis en zie je gelijk wat je lezers zien…
De officiële WordPress app vind ik maar erg basic en niet altijd heel erg handig. Er is dan wel weer wel een iPad én een iPhone app van.
Blogsy kende ik nog niet, maar zo te zien is die het meest uitgebreid. Het ondersteunt meerdere cms’en die xmlrpc output kunnen leveren, zoals bijv. Joomla of Drupal.
Posts ziet er fraai uit, maar de prijs is naar verhouding toch een beetje aan de hoge kant. Zeker om het even uit te proberen.
@Wordcrash fool tool: Ja, maar zolang iOS geen mogelijkheid voor fileupload via de browser biedt, ben je aangewezen op apps als je meer wilt doen dan alleen teksten plaatsen.