ExoDrive: iPhone-case geeft je extra opslag met microSD-kaart
Te weinig opslag op je iPhone? Je kunt proberen een paar apps te verwijderen of op andere wijze ruimte vrij te maken, of desnoods upgraden naar een model met meer opslagruimte. De iPhone-case ExoDrive wil nog een mogelijkheid bieden. In deze hoes is ruimte voor een microSD-kaart, waarmee je het geheugen van de iPhone kunt uitbreiden. Maar voordat deze hoes verkocht kan worden, moet het project wel eerst 100.000 Australische dollar inzamelen.
De ExoDrive wordt op Kickstarter in eerste instantie aangeboden voor Android-telefoons. Slagen de makers er echter in om tien keer het streefbedrag van 10.000 dollar te vergaren, dan wordt er ook een iPhone-versie gemaakt.
De makers van de ExoDrive zijn nog niet in detail getreden over hoe de iPhone-variant zou werken, maar op basis van andere accessoires kunnen we al een aardig idee krijgen. Veel van de recente usb-sticks voor de iPhone gebruiken bijvoorbeeld een losse app waarmee je de extra opslag kunt benaderen. In deze app vind je alle video’s, foto’s en andere media die je op het opslagmedium hebt bewaard. Dit zou overigens betekenen dat je de ExoDrive niet kunt gebruiken om extra apps op te slaan. Omdat iOS geen uitbreidbare opslag ondersteunt, ben je beperkt tot de app voor het opslaan en openen van extra data op de geheugenkaart.
Mophie bracht afgelopen jaar een vergelijkbare iPhone-case uit: de Mophie Space Pack. Deze hoes voegt 16GB of 32GB aan extra opslag toe aan je iPhone, te benaderen vanuit een app.
De ExoDrive is op Kickstarter te bestellen door minstens 25 Australische dollar (18 euro) te doneren. De makers willen minstens 10.000 dollar inzamelen, maar zoals we al zeiden: pas bij 100.000 AUD wordt er een iPhone-versie gemaakt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ik heb al zo’n vergelijkbare apparaat in de VS gezien bij BEST BUY.
Was wel alleen voor iphone 5 en 5s.
Koste rond de 50 dollar.
Voor de iphone 6 niet gezien. Wel handig voor als je op vakantie gaat en extra opslagruimte en accu nodig hebt..
Het lijkt mij toch teveel beperkingen geven als je de extra ruimte alleen kunt benaderen via een app. Dan beter bij aanschaf wat meer betalen en gaan voor 64GB. Dat bevalt mij prima!
Ik vind dit toch echt een heel lelijke case.
Moest ik ooit extra opslag en batterij nodig hebben op reis zou ik toch voor een externe batterij gaan en externe opslag. Eventjes opladen en foto’s overzetten als het nodig is lijkt mij beter dan om met zo’n ding rond te lopen.
Overigens heb ik met de batterij van m’n iPhone 6 zeker niet te klagen, deze gaat makkelijk twee dagen mee van mij.
Ik heb een tijdje terug een Eminent 4610 gekocht, dit wordt verkocht als een wireless cardreader voor iDevices. Maar feitelijk is het een piepkleine wireless router met ingebouwde accu en Samba server, waardoor de mogelijkheden best wel uitgebreid zijn. Maar helaas kun je de bestanden op deze “cardreader” alleen via hun eigen app benaderen en niet via andere apps (mediaspeler, office) stomweg omdat Apple geen externe opslagapparaten ondersteund. En de eigen app is maar zeer beperkt in de mogelijkheden dingen te laten zien of af te spelen. Zelfs het op een iPad importeren van foto’s van het geheugenkaartje, zoals bij een “gewone” cardreader wel kan, lukt niet. Ik verwacht van deze case dan ook ongeveer dezelfde functionaliteit.
@MacAanZee: Helemaal mee eens, op de iPhone/iPad is het helaas niet mogelijk om geheugen toe te voegen op een manier dat je in het gebruik geen verschil merkt met het interne geheugen. Daarom is de enige optie om het intern geheugen te vergroten, het direct aanschaffen van een toestel met standaard meer geheugen. Mijn volgende iPhone zal ook geen 16GB geheugen meer hebben. Prijstechnisch zou een 32GB iPhone 6 ideaal zijn, maar ja, die is er niet, dus dan maar doorsparen voor 64GB.
@O.Olivier: De case op de foto is een 3D geprint prototype. Reken maar dat de definitieve case er een stuk beter uit gaat zien.
Ik heb al 50GB extra opslagruimte, mijn foto’s en filmpjes worden er automatisch naar toe gekopieerd zodat ik ze daarna gelijk van m’n iphone/ipad kan verwijderen.
Bijkomend voordeel, de foto’s en filmpjes zijn benaderbaar via PC, iPad en iPhone.
Nadeel, het is alleen via een APP benaderbaar en je hebt wifi nodig of een onbeperkte data bundel.
en het heet… mega.co.nz
Nee, dit is geen reclame, dit is meer om aan te geven dat ik niet de meerwaarde van zo’n case zie, en dat er al prima vergelijkbare oplossingen zijn en nog gratis ook.