Facebook heeft aangekondigd dat ze de populaire fotodienst Instagram heeft gekocht. Het zou gaan om een bedrag van 1 miljard dollar. Facebook-oprichter en CEO Mark Zuckerberg maakte het nieuws zelf bekend in een blogposting. Hij legt uit dat zijn bedrijf zich jarenlang heeft gericht op de beste manier om foto’s te delen met vrienden en familie. Facebook is nu in staat om in nauwe samenwerking met Instagram die ervaring nóg beter te maken. Zuckerburg laat weten dat de sterke punten van Instagram voorop moeten staan en niet zozeer de integratie van Instagram binnen Facebook. Instagram zal voorlopig als zelfstandige app en fotodienst blijven bestaan.
Vorige week boekte Instagram nog succes: de Android-app verscheen en werd binnen een dag meer dan één miljoen keer gedownload. Het leidde tot een kleine stammenoorlog tussen gebruikers: op Twitter en andere social media klaagden iPhone-gebruikers dat Android-gebruikers geen smaak hebben en dat ze voortaan moesten kijken naar foto’s van armzalige sloebers. Android-gebruikers kwamen ertegen in het geweer met de klacht dat iPhone-bezitters zich te elitair opstelden.
Instagram was lange tijd exclusief op het iOS-platform te gebruiken. Het groeide van 1 miljoen gebruikers in januari 2011 tot 15 miljoen in december 2011. Inmiddels heeft de dienst 30 miljoen gebruikers. Het publiceren van een foto gaat veel sneller dan met de Facebook-app, waarbij je zes schermen moet doorlopen. Met de Instagram-app kun je foto’s voorzien van een filter en daarna delen met vrienden. Het doel van Facebook is om de app en het merk onder nog meer mensen te verspreiden. In het persbericht wordt melding gemaakt van een bedrag van circa 1 miljard dollar, gedeeltelijk in aandelen Facebook en gedeeltelijk cash. De overname moet dit kwartaal worden afgerond.
Downloaden: Instagram (gratis)
Meer info: Facebook-persbericht en Instagram-blog
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Instagram is een populair sociaal netwerk voor het delen van foto's, video's, stories en meer. Ontdek alles over de functies zoals Instagram Stories, gezichtsfilters en live video's. Zo haal je meer uit Instagram en krijg je meer likes.

- Alles over Instagram op de iPhone
- Instagram Stories maken en bekijken
- Instagram Reels
- Alles over Instagram video's
- Betere foto's maken voor Instagram
- Tips voor Instagram: meer foto's, meer likes
- Meerdere foto's tegelijk delen op Instagram
- Instagram op de iPad gebruiken
- Meerdere Instagram-accounts gebruiken
- Instagram beveiligen met tweestapsverificatie
Moet het nou weer verpest worden:S
Dat vindt ik best weinig, want instagram is een hele populaire en goede app.
@Marcoo: Inderdaad
Tsja, de bubbel-economie komt weer aardig op gang. Op dit moment hip, over twee jaar geen stuiver meer waard.
Weinig? We hebben het over $1.000.000.000 puur en alleen voor een Appje+Dienst op een Smartphone.
Dat is belachelijk veel geld alleen door de berichtgeving in miljarden zijn mensen de waarde daarvan vergeten.
Het is dat ik die dienst niet actief gebruik, maar zou me echt rot voelen zo wel. Dat gaat natuurlijk helemaal naar de knoppen..
“Has agreed to buy” Instagram
Wow. Inderdaad zeker niet weinig. Ontzettend veel geld voor een app met achterliggende dienst.
Ben benieuwd in hoeverre Instagram op zichzelf blijft bestaan.
Jammer. Dan maar geen instagram meer, want dat hele facebookgebeuren kan me echt gestolen worden.
Jammer dat Instagram zijn grootste kracht al verloren is , was er in het begin al bij maar na zo’n 300x popular en een grote blog op de site van Phil ben ik er mee gestopt, is bijna meer een chatsite geworden dan een fotosite!
Je kan geen spel meer doen op fb zonder dat het meteen op je timeline staat. Als dit met instagram ook zo gaat ben ik heel snel weg. :-/
Jammer, binnenkort is de App onbruikbaar!
einde instagram op mijn iphone
Een verkoop op basis van 1mjrd zou in de “echte” wereld duiden op een nettowinst van 80 miljoen (10 a 12x de nettowinst). Met meer dan 27 miljoen gebruikers is dat 3 euro per gebruiker winst per jaar. Dat is op zich best reeel.
Niet compleet over-the-top dus zoals je inderdaad de laatste tijd wel weer flashbacks krijgt naar de beginjaren van dit millennium (auw!)
Dus inderdaad account verwijderd! Bedankt voor deze verwijzing na het slechte nieuws.
Het is geen site maar een App.
Zou jammer zijn als iedereen met een Facebook account de instagram effecten kan gebruiken.
@donstil: jazeker is het een app maar Phil Gonzales (Spaanse acteur) heeft een site over Instagram.
1 miljard? Ik snap niet dat een app die fotootjes met een bruin/rood filter zoveel moet opbrengen. Snap sowieso niet wat men in Instagram ziet…
wat een ongelovelijke aanstellers hier in de comments
1 miljard? Sukkels! Ik heb het voor 0,79€ gedownload.
@ireactie: de app is gratis ? altijd al geweest
Tja dit zag ik al aankomen maar eerder van Google verwacht. En mensen die om hun privacy zitten te huilen moeten maar onder het zand gaan leven :-p
xD
1 miljard voor een bedrijf dat gebaseerd is op één app. De wereld is echt gek geworden. Als er morgen een betere app verschijnt stappen mensen massaal over.
Als Instagram al een miljard kost. Wat is dan de echte waarde van Whatsapp.
Moet alles naar de “vaantjes” door die facebook… Dat netwerk heeft mijn leven als een verpest en nu nog eens mijn apps?… Tsss…
R.I.P Instagram….
Daar kom je ooit nog wel van terug.
Ik snap echt niet wat voor problemen het moet opleveren. Leg uit..??
1 Miljard voor een bedrijf met één enkele plaatjes-app…
Te zot voor woorden….
Voor mij ook Instagram exit….. Ik wil niets maar dan ook niets met Facebook te maken hebben….
En was ik het niet die voorspelde dat dit een flop zou worden? Nou daar zat ik even lekker naast dan. Hoewel, voor mij is het een flop, ik heb deze app niet 😉