Google Maps heeft nu rijstrookbegeleiding in Nederland

Rijstrookbegeleiding (lane guidance) voor Google Maps wordt nu ook in Nederland beschikbaar gesteld. Maar nog niet iedereen mag de nieuwe functie gebruiken.
Bastiaan Vroegop -

Google Maps lane guidanceGoogle is begonnen met de uitrol van lane guidance voor Google Maps in Nederland. Dit bevestigt Google tegenover iCulture. Een paar dagen geleden startte Google met de uitrol en inmiddels is de functie op steeds meer iPhones te vinden. Met de nieuwe rijstrookbegeleiding worden afslagen en uitritten op snelwegen duidelijker in de app aangegeven. De nieuwe Maps-functie werd eind 2014 voor het eerst door Google aangekondigd en wordt sindsdien geleidelijk aan in steeds meer landen beschikbaar gesteld.


Steeds meer iCulture-lezers melden ons, dat ze de rijstrookbegeleiding zien in de app. Google-woordvoerder Mark Jansen bevestigt tegenover iCulture dat de functie geleidelijk wordt uitgebracht:

[De] uitrol is inderdaad begonnen, dus we verwachten dat steeds meer gebruikers hiertoe toegang hebben in Nederland en België.

Rijstrookbegeleiding wordt getoond terwijl je de navigatiefunctie van Google Maps gebruikt. Onder de naam van de afslag en de pijl die de richting aangeeft, zie je of je rechtdoor moet gaan, links moet voorsorteren of de afslag moet nemen.

Google introduceerde rijstrookbegeleiding in december 2014, maar toen was de functie binnen Europa alleen beschikbaar in Groot-Brittannië, Duitsland, Frankrijk, Italië en Ierland. In mei is de Verenigde Staten aan de beurt, en afgelopen week kwam de functie alvast uit in India.

Tipgever: Stefan

Informatie

Laatst bijgewerkt
9 februari 2015 om 19:30
Onderwerp
Categorie
Apps

Reacties: 6 reacties

  1. In Belgie ook actief. Vandaag voor het eerst gemerkt. Handig.

  2. Ben ik zo speciaal? Ik maar hier sowieso sinds december al gebruik van. Daar heb ik niks voor hoeven doen.

  3. Is die rokerige vervelende afgeragde studentenstem al vervangen? Zo niet, kunnen we dan geen actie starten?

  4. Genoeg hele goede navi-apps dus waarom die van data-graaier Google gebruiken?

  5. Origineel geplaatst door Frits
    Genoeg hele goede navi-apps dus waarom die van data-graaier Google gebruiken?

    Inderdaad, kost bergen data, je lijkt wel gek om dit te gebruiken.
    Tom Tom-app is niet te evenaren!

  6. @kopie: Wel een klein verschil qua kostprijs, zeker als je er de actuele verkeersinfo ook nog bij wil…
    En bij mij is Google Maps en héél stuk sneller dan TomTom…

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.