Vroege apps met iOS 8-widgets en extensies tijdelijk defect (update)
Nog voor het verschijnen van iOS 8 zijn er meerdere app-updates met iOS 8-functies online verschenen. Deze apps kampen alleen met een vervelend probleem: iOS 8-functies zoals extensies en widgets werken nog niet. Hierdoor kunnen iOS 8-gebruikers met de Golden Master de app-functies nog niet benutten.
Update: Inmiddels werken de extensies en widgets weer.
Op het moment zijn er updates van onder andere Omnifocus 2 en Pcalc verschenen, waarin extensies en widgets voor iOS 8 worden gebruikt. De ontwikkelaars van beide apps waarschuwen op Twitter dat de nieuwe functies nog niet goed werken. Overigens lijken alleen widgets en extensies getroffen: apps met Health-integratie en interactieve notificaties moeten gewoon werken. Beide nieuwe iOS 8-functies zijn namelijk al te gebruiken in de laatste update van Endomondo.
Volgens iOS-ontwikkelaar David Smith zijn de problemen tijdelijk: ze zijn te wijten aan de App Store, die de apps niet correct signeert. Dit betekent dat Apple de problemen op afstand kan oplossen, zonder dat de betreffende apps nog een update moeten krijgen. Dit gebeurt mogelijk nog voor de publieke versie van iOS 8 op 17 september verschijnt.
Screenshot via @fousa
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ik hoop zo dat WhatsApp deze keer een beetje opschiet. De iOS 7 overgang heeft ook veel te lang op zich laten wachten
Whatsapp is al geüpdate voor iOS8.
Dave, wat is er dan niet goed aan Whatsapp? Die werkt toch gewoon?
maar niet interactieve berichten
Welke Apps hebben er widgets??
Dit zijn toch geen widgets te noemen. Apple zou zich moeten schamen. Widgets horen thuis op een homescreen of vergrendelscherm. Nu moet je alsnog verschillende handelingen doen voordat je ze kunt raadplegen. Kun je net zo goed de app openen.
@Bobo112: Schamen?! De betekenis van een widget heeft niks te maken met waar die te vinden is in een OS… het is een software ‘gadget.’
Heeft whatsapp ook quickreply net zoals de gewone sms dienst van apple
Dit is geen widget maar gewoon een notificatie.
Nee, helaas nog niet!
Ja dat bedoelde ik, de interactieve notificaties, sorry voor de verwarring.
Quick type werkt niet met een nederlands toetsenbord.