Terwijl Apple zich opmaakt voor een drukke septembermaand met de introductie van de grotere iPhone 6 en iOS 8, duiken er weer nieuwe details op over Apple’s nieuwe iPhone. Die zou toch geen scherm van saffierglas krijgen. Wel wordt gesproken over een zeer krachtige A8-chip en NFC. Tegelijkertijd is het de vraag of het grootste 5,5-inch model wel op tijd leverbaar is.
Technologiesite VentureBeat zegt gesproken te hebben met een bron die bekend is met Apple’s plannen. Die gooit meteen koud water op de berichten dat Apple de iPhone 6 van saffierglas zou willen voorzien. De schermen zouden gemaakt zijn van materiaal dat niet zo sterk is als saffierglas, maar wel iets harder dan Gorilla Glas, dat Apple tot nu toe in iPhones gebruikte. Ook stelt de bron dat de 5,5-inch iPhone 6 mogelijk pas een maand later verkrijgbaar is. Dat is nog altijd korter dan eerdere berichten berichten die spraken over meerdere maanden.
Een ander detail waar de bron zijn licht over laat schijnen, is de dual-core A8-chip. Die zou op een kloksnelheid van 2,0 GHz per kern moeten draaien, wat zorgt voor een sneller reactievermogen en betere grafische prestaties, met name handig voor games. Dat is aanzienlijk sneller dan de A7-chip in de iPhone 5 die op 1,3 GHz per kern draait.
Ook krijgt de iPhone 6 naar verluidt 802.11ac Wi-Fi aan boord, waarvan de chip door Broadcom wordt geleverd. Dat lag eigenlijk wel in de lijn der verwachting. Ook de nieuwste Macs zijn met deze snellere Wi-Fi-standaard uitgerust. Tegelijkertijd zou Apple aan een eigen Wi-Fi-chip hebben gewerkt, maar is men er nog niet ingeslaagd om die naar wens te laten functioneren. De iPhone 6 zou daarnaast snelheden tot 300 Mbps via het mobiele netwerk ondersteunen. Ook heeft Apple gewerkt aan verbeteringen voor Touch ID, wat moet leiden tot sneller herkennen van vingers, minder fouten en verbeterde beveiliging.
Er werd in de aanloop naar elke nieuwe iPhone gesproken over NFC-functionaliteit voor eenvoudiger mobiele betalingen. Dat is bij de iPhone 6 niet anders. De eerste keer kwam het ter sprake in informatie afkomstig van een analist die als betrouwbaar te boek staat. Ook de bron van VentureBeat stelt dat de iPhone 6 NFC krijgt. De chip zou gemaakt worden door het Nederlandse NXP.
Volgens de bron heeft Apple ook geëxperimenteerd met de mogelijkheid om iPhones en Beats-hoofdtelefoons met elkaar te laten communiceren. Dit zou plaatsvinden via een speciale chip op iPhones die van een Lightning-aansluiting zijn voorzien. Het is echter onduidelijk of die functie ook in productie genomen wordt.
VentureBeat is geen bekende bron als het om Apple-geruchten gaat, dus het valt lastig in te schatten of ze op het goede spoor zitten. De informatie ligt wel grotendeels in lijn met wat we eerder hebben gehoord, al zijn er zoals gezegd wel enkele nieuwe details. De bron benadrukt bovendien dat het de situatie van vandaag is en dat er in de aanloop naar de officiële introductie nog wel dingen kunnen veranderen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
De uiterlijke hardware eigenschappen van de iPhone 6 zal volgend jaar weer ongewijzigd blijven met de 6S (alleen het gebruikelijke zal een update krijgen, cpu/gpu/camera).
Daarom hoop ik toch dat er meer vernieuwing in zit.
Saffierglas, stof en waterdicht zijn toch wel wensen die hoog op mijn verlanglijstje staat. Alleen een groter scherm is niet genoeg 😉 Want anders zien we deze eigenschappen pas over 25/26 maanden in de nazomer van 2016.
NFC hoop het niet heb het ook op mijn HTC one V en nog nooit gebruikt, maar de accu gaat zo snel leeg dat ik het meer uit heb dan aan.
Achterhaalt.
Dus omdat jij het niet gebruikt op je HTC telefoon hoop je niet dat er NFC in de iPhone komt? Beetje egoïstisch niet?
Mij lijkt het een handige toevoeging. Stel je voor dat je over een tijdje kunt betalen met je iPhone door de telefoon tegen de pinautomaat te houden. Dit is nu al mogelijk met de nieuwe ING-bankpasjes.
@Rob:
Het glas, stof en waterdichtheid staan ook bovenaan mijn verlanglijstje. Moest de nieuwe iphone waterdicht worden, dan koop ik hem meteen. Nu moet ik het doen met een lifeproof covertje.
Hopelijk komt het saffierglas er alsnog.
A7 in iPhone 5? Lijkt me sterk
lekker logisch, geen Saffierglas. Daarom is Apple ook in zee gegaan met een bedrijf dat 1000den saffier ovens extra plaatst en bestaande klanten afstoot om aan de vraag van Apple te voldoen. Ik zeg; kul. Deze bron is niks meer en minder als de rest: natte vinger werk.
Als het glas zo sterk en krasbestendig wordt als op de video’ die laatst zijn verschenen, dan vind ik het best.
@kim: @Rob: De oplossing is dichterbij dan je denkt en niet duur ook nog 😀
Ik denk dat het misschien wel eens kan kloppen dat saffierglas pas bij de 6S komt.
De S staat altijd ergens voor:
3GS(peed)
4S(iri)
5S(ecurity)
6S(aphire) ??
Het zou kunnen. Al hoop ik zelf dat het al in de iPhone 6 zit 🙂
Dan geloof ik deze bron niet, want er komt geen 5 inch model. De legitieme gelekte onderdelen zijn allemaal van de 4,7inch en nog geen enkel 5 inch onderdeel gezien dan alleen wat mockups.
Even over het type glas van het scherm, wat wel in het originele artikel terugkomt, maar hier niet staat:
Dat scherm in dat bekende filmpje is idd niet puur van saffier (saffier buigt niet zo veel). Maar het lijkt redelijk onkrasbaar. Lekker boeiend dat het dan geen puur saffier is. 😉
Waterdicht en krasbestendig zijn voor mij de redenen om er 1 te kopen. Lijkt me heerlijk, telefoontje mee in de douche. Met saffierglas kan ‘ie zo van de doucherand afkankeren. Wellicht wel een klein deukje dan, maarja.
Ik wacht dan wel tot saffierglas versie komt denk ik. Wacht gewoon geduldig af.
Aha dus weer de standaard update blijkbaar… valt vies tegen van Apple.
Dat was 1 van de grote punten waarom heel veel mensen een Iphone 6 willen.
Noch saffierglas, noch NFC, noch A8 zijn voor mij overtuigend om mn 4S al in te ruilen! Wat wel? Minimaal 128 GB geheugen, liever nog veeeeeeel meer (kan niet wachten op de 1TB iPhone, maar zal wel de iPhone 11 worden over een jaar of tien vrees ik)
Al had de iPhone 6 geen enkele onderhuidse en/of uiterlijke verbetering/verandering – die iPhone 6 gaat sowieso goed verkocht worden. Zo gaat dat want het is een Apple.