De Apple Pencil is niet alleen bedoeld om te tekenen en handgeschreven notities te maken op de iPad Pro. Je kon de pen ook gebruiken om op de iPad te navigeren, zoals knoppen aantikken en scrollen door apps. Heb je een iPad Pro en een Apple Pencil en gebruik je deze om te navigeren? Dan kun je beter blijven hangen op iOS 9.2.1. Apple heeft namelijk de ondersteuning voor navigeren verwijderd uit iOS 9.3.
Update 23 februari 2016: Er is verlossend nieuws, want de ondersteuning van de Apple Pencil voor navigatie komt terug in iOS 9.3. In de vierde beta was de functie plots verdwenen.
Verwijderde navigatie Apple Pencil toch geen bug?
Het verwijderen van de navigatie met Apple Pencil is al sinds de tweede beta van iOS 9.3 een feit. Toentertijd was onduidelijk of dit een bug betrof of dat Apple dit bewust verwijderd heeft. Vandaag, inmiddels twee beta-versies verder, is het ontbreken van deze manier van navigeren nog steeds het geval.
https://www.iculture.nl/reviews/apple-pencil-review/
Het ontbreken van deze functie wordt ook in Apple’s lijst van bekende problemen niet genoemd, waardoor het er des te meer op lijkt dat de functie niet onbedoeld afwezig gelaten is. Dit nieuws wordt bevestigd door Myke Hurley, de mede-oprichter van Relay.fm. Hij meldt dat hij van bronnen vernomen heeft dat het weglaten van deze functie een bewuste keuze is. Maar waarom heeft Apple hiertoe besloten?
De enige logische verklaring is dat Apple graag wil dat de Apple Pencil enkel en alleen gebruikt wordt als hulpmiddel om te tekenen en niet als navigatiemiddel. Het is echter vreemd dat dit eerder wel mogelijk was, waardoor gebruikers nu ruim drie maanden gebruik hebben kunnen maken van deze functie. Jony Ive zei eerder al dat de Apple Pencil geen vervanging is van je vinger, een bewering die hand in hand gaat met het verwijderen van de navigatiefunctie.
iOS 9.3 wordt ergens in de komende maand verwacht, tegelijkertijd met de iPhone 5se en nieuwe iPad Air 3. Geruchten wijzen erop dat laatstgenoemde ook ondersteuning krijgt voor de Apple Pencil. Als dit inderdaad het geval is, dan kun je er alvast op rekenen dat je je Apple Pencil niet kunt gebruiken om door je nieuwe iPad Air 3 te navigeren.
https://www.iculture.nl/gids/apple-pencil/
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple Pencil
Apple Pencil is de tekenpen voor je iPad. Er zijn vier modellen: de eerste generatie (2015), tweede generatie (2018), Apple Pencil met usb-c (2023) en de Apple Pencil Pro (2024). Na het koppelen met herkent de iPad kun je beginnen met notities maken en tekenen op het scherm. De iPad herkent elke beweging van de Apple Pencil en laat de lijnen realtime op het scherm zien. De Apple Pencil is oplaadbaar en is via Bluetooth verbonden met je iPad.

- Apple Pencil: wat is het?
- Apple Pencil 2
- Apple Pencil met usb-c
- Apple Pencil Pro
- Apple Pencil vergelijken
- Apple Pencil startgids
- Apple Pencil koppelen met iPad
- Problemen met Apple Pencil
- Accessoires voor de Apple Pencil
- Apple Pencil-schrijfpunt vervangen
- Review Apple Pencil 1
- Review Apple Pencil 2
- Review Apple Pencil Pro
- Welke Apple Pencil heb ik nodig?
Ik heb een pencil en vind het super om er ook mee te kunnen “navigeren”. Niet voor lang gebruik maar gewoon voor taken om snel te wisselen tussen teken apps enz. Dat deze functie eruit gehaald wordt geeft mijn (dure) pencil een stuk minder waarde voor mij..👎🏼
En zo heeft Apple weer een manier gevonden om te bepalen wat zij willen en niet de gebruiker.
Ach ach wat een illussie dat Apple naar zijn klanten luisterd. Bij ios 9 werd de atv 2 gekilled, ook nergens vermeld. De lijst wordt telkens langer met zaken die plots verdwijnen.
Aan de ene kant logisch…
“Who wants a stylus?” – S. Jobs
Snap niet waar Apple zich druk over maakt, ik maak zelf toch wel uit of ik dat wil of niet.
Ik wil ook niet dat Apple van die achterlijke prijzen vragen voor hun producten, oh ja dat is Apple die luistert niet naar hun klanten alleen maar naar de kassa.
Ik was echt van plan om een iPad Pro met Pencil te gaan kopen maar begin nu echt te twijfelen, want wat gaat er nog meer uit straks?
Misschien toch maar naar een ander merk (MS of Samsung)?
Als Apple altijd maar naar de gebruikers had geluisterd, dan waren al die mooie producten er überhaupt niet geweest.
Natuurlijk om de punt te beschermen tegen overmatig gebruik. En natuurlijk om duidelijk te maken dat het om een pen gaat en niet om een stylus.
Wat ik niet snap is dat Apple nog geen losse puntjes verkoopt (al zouden die natuurlijk nog niet stuk moeten gaan)
iOS 9.3 is er komende maand nog niet hoor. In april pas, heb ik horen fluisteren.
Wat heb je op een pro aan een split screen van bv een tekenprogramma en je mail als je telkens een andere tool nodig hebt, voor de ene een pencil en voor de andere je vinger? Ik stuur alvast een bug report.
Ik denk dat het in de definitieve versie voor de gebruiker naar wens instelbaar (aan/uit vinken) wordt gemaakt om met de Apple Pencil wel of niet te kunnen navigeren.
@Rick de Jong: ik herinner die quote nog heel goed van jobs
en moet je nu kijken! een stylus? en iphones grote dan 4 inch 😉
haha
Als mensen wisten dat Apple hun zo “bedonderd” waren deze producten er niet geweest. Apple bestaat door de gratie van klanten.
Update: Als dat zo is dan ga ik weer verder sparen, hoewel ik heb het al maar wacht nu nog heel even.
Zijn er hier mensen die games spelen op de iPad Pro die niet special gemaakt zijn er voor, en zijn zien die er dan ook goed uit?
In de Update staat “In de vierde beta was de functie ineens weg”. Jullie bedoelen neem ik aan dat de functie in de vierde beta ineens terug was, nadat hij in beta 1 tm 3 weg was.
Ik heb de iPad Pro en de Apple pencil. Heb alle bèta’s erop gehad en stoorde me inderdaad enorm aan het niet meer kunnen scrollen etc met de pencil. Bovendien was op één of andere manier beta 3 veel minder stabiel dan de eerste twee bèta’s, vooral problemen met niet openende bijlagen bij mail.
Het was zeer merkwaardig geweest dat een functie die in 9.2.1 erin zat, eruit gehaald zou worden in een volgende versie. Blij dat het weer terug is!
Tegen zoveel wijsheid kan niemand op.
Noem 1 bedrijf waar dat niet bij geldt.
Het zijn niet voor niks “Beta versies”……
@Joid: 🤓🎓