13-inch MacBook Pro 2020 officieel aangekondigd: met vernieuwd Magic Keyboard
De kleinste MacBook Pro heeft nog steeds een 13-inch scherm, maar wordt geleverd met tweemaal zoveel opslag en snellere grafische performance. Ook zit er een nieuw toetsenbord in en het duurste model heeft een 10e generatie Intel Core-processor met tot 80 procent snellere grafische performance. Het werkgeheugen is standaard 8GB RAM en is uit te breiden tot 16GB RAM. Op alle modellen krijg je een Retina-display, Touch Bar met Touch ID, stereo-speakers en een accu met een batterijduur van één werkdag. Hij is per direct verkrijgbaar vanaf €1499 en loopt op tot €2399 voor het duurste basismodel. Goed om te weten is dat er een tweesplitsing is: de instapmodellen met 8e generatie Intel en de duurdere modellen met 10e generatie Intel, die meer mogelijkheden hebben.
Specs | Dit is nieuw | Toetsenbord | Tabel
Bekijk ook onze vergelijking 13-inch MacBook Pro 2020 vs 2019 om te ontdekken wat er allemaal nieuw is.
Mocht je de 13-inch MacBook Pro willen kopen, dan kun je terecht bij Apple, bij APR’s zoals zoals Amac en bij online winkels:
13-inch MacBook specs
De 13-inch MacBook vervangt het model uit 2019, dat per direct uit het assortiment is verdwenen.
De belangrijkste specs op een rijtje:
- Verkrijgbaar in zilver of spacegrijs
- 13,3″ Retina-scherm van 2560 x 1600 pixels en 227 ppi
- Magic Keyboard
- Standaard 8e generatie Intel-processor (10e generatie op duurste model)
- Standaard 256GB opslag (uitbreidbaar tot 4TB)
- Standaard vanaf 8GB RAM (16GB RAM in duurste model)
- Grafische kaart Intel Iris Plus Graphics 645 (of Intel Iris Plus Graphics op duurste model)
- Twee Thunderbolt 3-poorten (USB‑C), vier stuks op duurste model
- Draadloos 802.11ac wifi
- Bluetooth 5.0
- 720p FaceTime HD-camera
- Tot 10 uur draadloos internetten
- Gewicht 1,4 kg
- Afmetingen 1,56 cm x 30,41 cm x 21,24 cm
- Vanafprijs in Nederland: €1.499,- bij Apple
De i7-processor is bij alle modellen als upgrade te kiezen. Je moet dan het gewenste model selecteren en de i7 kiezen bij het configureren.
Dit is er nieuw
De nieuwe MacBook Pro heeft geen groter scherm gekregen, zoals vorig jaar bij de 15-inch gebeurde. Er zit nog steeds een 13,3 inch scherm in. Wil je de 10e generatie Intel Core-processoren, dan moet je voor de duurste uitvoering kiezen want alleen die is voorzien van Ice Lake. De goedkopere uitvoeringen draaien op 8e generatie Intel-processoren. Bij alle modellen heb je zoals gebruikelijk keuze uit spacegrijs of zilver. Wil je een gouden MacBook, dan zul je voor de pas vernieuwde Air moeten kiezen.
Er zit een ‘Magic Keyboard’ met nieuw ontworpen schaarmechanisme in. De toetsen kunnen 1mm ingedrukt worden, de zogenaamde travel. Met een Touch Bar, een separate Touch ID-knop, een Force Touch trackpad en de Apple T2 Security Chip is je MacBook veilig te gebruiken. Deze MacBook heeft een batterijduur van 10 uur bij internetten of film kijken in de Apple TV-app.
Dit zijn de specificaties van de MacBook Pro 13-inch (basismodel):
- 1,4‑GHz quad‑coreprocessor met Turbo Boost tot 3,9 GHz
- 256 GB opslag
- Touch Bar en Touch ID
- 1,4‑GHz quad‑core Intel Core i5‑processor van de 8e generatie
- Turbo Boost tot 3,9 GHz
- Intel Iris Plus Graphics 645
- 8 GB 2133‑MHz LPDDR3-geheugen
- 256 GB SSD‑opslag
- 13‑inch Retina‑display met True Tone
- Magic Keyboard
- Touch Bar en Touch ID
- Twee Thunderbolt 3‑poorten
- € 1.499,00
Nieuw toetsenbord in de 13-inch MacBook Pro
Waarom zou je voor deze nieuwe 13-inch MacBook kiezen en niet voor het model uit 2018 of 2019? Een belangrijke reden is dat er een nieuw type toetsenbord in zit. In plaats van het vlindertoetsenbord gaat Apple terug naar het schaartoetsenbord, dat nu ‘Magic Keyboard’ wordt genoemd. Zit je hierop te wachten, maar vind je de 16-inch MacBook Pro te groot of te duur, dan heb je nu keuze genoeg. Je kunt voor de MacBook Air 2020 kiezen, die een maand geleden werd uitgebracht. Maar je kunt ook kiezen voor deze nieuwe 13-inch MacBook Pro in meerdere uitvoeringen.
Het schaartoetsenbord is het mechanisme dat Apple vóór 2016 gebruikte en waar gebruikers best tevreden over waren. Bij het vlindertoetsenbord dat tussen 2016 en 2019 werd toegepast, zijn er voornamelijk klachten geweest. Apple heeft wel gaandeweg geprobeerd om het vlindermechanisme te verbeteren, maar dit is eigenlijk nooit goed gelukt.
De belangrijkste wijzigingen
Vergeleken met de 13-inch MacBook Pro uit 2019 zijn er een aantal wijzigingen doorgevoerd:
Model | MacBook Pro 2019 | MacBook Pro 2020 |
---|---|---|
Schermformaat | 13,3-inch | 13,3-inch |
Schermspecs | 2560×1600 IPS Wide Color (P3) met True Tone | 2560×1600 IPS Wide Color (P3) display met True Tone |
Gewicht | 1,37kg | 1,4kg |
Lengte | 304,01 mm | 304,01 mm |
Breedte | 212,4 mm | 212,4 mm |
Dikte | 14,9 mm | 15,6 mm |
Opslag | 128GB, 256GB, 512GB, 1TB, 2TB SSD | 256GB, 512GB, 1TB, 2TB, 4TB SSD |
RAM | 8GB, 16GB 2133MHz LPDDR4 | 8GB of 16GB 2133MHz LPDDR3, 16GB of 32GB 3733MHz LPDDR4X |
Graphics | Intel Iris Plus Graphics 645, 655 | Intel Iris Plus Graphics 645 |
Toetsenbord | Vlinder | Schaar |
Poorten | 2 of 4 Thunderbolt 3 | 2 of 4 Thunderbolt 3 |
Netwerk | Wi-Fi 802.11ac | Wi-Fi 802.11ac |
Bluetooth | Bluetooth 5.0 | Bluetooth 5.0 |
Webcam | 720p FaceTime HD camera | 720p FaceTime HD camera |
Speakers | Stereo speakers | Stereo speakers met Dolby Atmos |
Microfoons | 3 microfoons | 3 microfoons met directional beam |
Accucapaciteit | 58 of 58,2 Wattuur | 58 of 58,2 Wattuur |
Gebruiksduur | 10 uur | 10 uur |
Stroomadapter | 61 Watt | 61 Watt |
Prijs | Vanaf €1499 | Vanaf €1499 |
Is dit het juiste moment voor een 13-inch MacBook Pro?
Bij de aankondiging van nieuwe MacBooks hebben veel mensen de vraag: is dit het moment, of komt er binnenkort een nóg betere? Zat je altijd al te wachten op een kleine maar krachtige MacBook met beter toetsenbord, dan is dit het moment. Uiteraard spelen er altijd weer nieuwe ontwikkelingen, waar je al dan niet op zou willen wachten.
Dit zou wel eens een van de laatste MacBooks kunnen zijn met Intel-processor, voordat Apple overstapt naar in eigen huis ontworpen chips. Apple zou plannen hebben om eind 2020 over te stappen op ARM-gebaseerde Mac-chips van eigen fabrikaat. Deze zullen waarschijnlijk eerst worden toegepast in MacBooks (en niet in iMacs), omdat deze het meest kunnen profiteren van verbeteringen in batterijduur en performance. Er zijn geruchten over de terugkeer van de 12-inch MacBook, waar Apple in 2015 mee is gestopt.
Toch is er een reden om nog voor een 13-inch MacBook Pro met Intel te kiezen. Niet alle software zal meteen overweg kunnen met de nieuwe ARM-processor, waardoor je tegen compatibiliteitsproblemen aan kunt lopen. Als je zekerheid wilt is het niet eens zo’n gek idee om nu nog voor een model met Intel te kiezen.
Hieronder zie je het persbericht van Apple.
Apple introduceert snellere 13-inch MacBook Pro met Magic Keyboard en twee keer zoveel opslag
Cupertino, Californië – 4 mei 2020 – Vandaag introduceert Apple de vernieuwde 13-inch MacBook Pro met het nieuwe Magic Keyboard, waardoor je prettiger typt dan ooit. Bovendien zijn alle standaardconfiguraties uit deze serie nu uitgerust met de dubbele hoeveelheid opslag. De populairste MacBook Pro heeft nu dus nog meer te bieden. De nieuwe modellen hebben een processor van de tiende generatie die de grafische prestaties tot 80 procent sneller maakt.
Sommige configuraties hebben daarnaast standaard 16 GB sneller 3733-MHz geheugen. Bovendien zijn de krachtige quad-coreprocessor, het schitterende 13-inch Retina-display, de Touch Bar en Touch ID, de uitmuntende stereospeakers, een batterij die de hele dag meegaat én alle voordelen van macOS verpakt in een ongelooflijk licht en dun design. De nieuwe 13-inch MacBook Pro is vanaf vandaag te bestellen en heeft een instapprijs van € 1499. Klanten uit het onderwijs betalen zelfs nog minder.
“De 13-inch MacBook Pro is ongelooflijk snel, heeft een adembenemend Retina-display en een batterij die de hele dag meegaat. Daarmee is dit onze lichtste Pro-notebook, die studenten, ontwikkelaars en andere professionals zeker zal aanspreken. De serie die we vandaag lanceren, bevat het nieuwe Magic Keyboard, heeft standaard twee keer zoveel opslagcapaciteit en is over de hele linie sneller. Kortom, de 13-inch MacBook Pro heeft nu nog meer te bieden”, aldus Tom Boger, Senior Director Mac & iPad Product Marketing van Apple. “Met de komst van deze nieuwe MacBook Pro is onze hele notebookserie nu voorzien van het uitermate prettig typende Magic Keyboard, standaard twee keer zoveel opslagcapaciteit als hiervoor en snellere technologie.”
Nieuw Magic Keyboard
De vernieuwde 13-inch MacBook Pro is voorzien van het nieuwe Magic Keyboard, dat op de 16-inch MacBook Pro is geïntroduceerd en sinds maart ook op de MacBook Air zit. Het vernieuwde schaarmechanisme heeft een key travel van 1 mm, wat prettig en stabiel aanvoelt tijdens het typen. De pijltoetsen zijn nu ingedeeld in een omgekeerde ‘T’, zodat ze gemakkelijker te vinden zijn als je in een spreadsheet werkt of zit te gamen. Het nieuwe Magic Keyboard heeft verder een fysieke Escape-toets, een Touch Bar en Touch ID, waardoor typen op een Mac-notebook nu prettiger is dan ooit tevoren.
Dubbel zoveel opslag
Iedereen is weg van de supersnelle SSD’s van MacBook Pro, die sequentiële leessnelheden tot 3,0 GB/s bereiken. De 13-inch MacBook Pro bevat nu standaard twee keer zoveel opslag als de vorige generatie. De standaardopslag begint bij 256 GB en eindigt bij 1 TB, zodat je er nog meer foto’s, video’s en andere bestanden op kwijt kunt. Professionals die vanwege hun enorme foto- of videobibliotheek aan 1 TB niet genoeg hebben, kunnen een 13-inch MacBook Pro met een SSD tot 4 TB bestellen.
Betere prestaties
Alle modellen van de 13-inch MacBook Pro hebben nu een quad-core Intel Core-processor van de tiende generatie met Turbo Boost-snelheden tot 4,1 GHz. Als je hiervoor een 13-inch MacBook Pro met een dual-coreprocessor had, profiteer je van 2,8 keer betere prestaties. De geïntegreerde Intel Iris Plus Graphics is tot 80 procent sneller in vergelijking met de grafische processor van de vorige 13-inch MacBook Pro. Dat maakt 4K-videomontage mogelijk, zorgt voor snellere rendering en maakt gamen er alleen maar beter op. Dankzij de nieuwe grafische processor kun je nu ook een Pro Display XDR aansluiten en de volledige 6K-resolutie benutten.
Sneller én meer geheugen
Een aantal modellen bevat nu standaard 16 GB sneller 3733-MHz geheugen, en je kunt nu voor het eerst een 13-inch Mac-notebook met 32 GB geheugen bestellen. Met 32 GB geheugen werkt alles sneller, ook als je meerdere virtuele omgevingen gebruikt. En bewerk je gigapixelfoto’s in Photoshop, dan gaat dat tot 50 procent sneller.
Handzaam design met een schitterend Retina-display
De 13-inch MacBook Pro is met zijn dunne aluminium unibodydesign in spacegrijs of zilver en een gewicht van slechts drie pond uiterst handzaam en zit boordevol snelle, geavanceerde technologie. Het schitterende 13-inch Retina-display geeft meer dan 4 miljoen pixels en miljoenen kleuren weer, heeft een helderheid van 500 nits en ondersteunt de brede P3-kleurweergave. En dankzij de True Tone-technologie ziet het beeld er altijd natuurlijker uit, ongeacht of je iets ontwerpt, een film monteert, op het internet rondkijkt of een mail typt. De 13-inch MacBook Pro heeft verder speakers met een indrukwekkend breed stereogeluid, Touch ID om snel in te loggen en veilig online te shoppen, een Touch Bar met dynamische en contextgevoelige regelaars en het onovertroffen Force Touch-trackpad voor zeer nauwkeurige aanwijzerverplaatsing en Multi‑Touch-bewegingen.
Ingebouwde beveiliging en privacy
De 13- MacBook Pro is voorzien van de Apple T2 Security Chip, de speciaal door Apple ontworpen siliciumchip van de tweede generatie, die tijdens het opstarten controleert of er niet geknoeid is met de software en die alle gegevens op de SSD direct versleutelt. Dat betekent dat MacBook Pro en alle andere Macs met de T2-chip zowel de veiligste opstartprocedure als de veiligste opslag van allemaal hebben. De T2 beveiligt ook alle Touch ID-gegevens, dus of je nu je Mac ontgrendelt, online een wachtwoord invoert of een aankoop bij een webwinkel doet, je gegevens zijn altijd op en top beveiligd.
Alles over een MacBook kopen lees je in onderstaand artikel:
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt tweede beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
MacBook Pro
De MacBook Pro is Apple's krachtigste MacBook van de line-up. Je kan kiezen uit twee formaten (14- en 16-inch) met verschillende specificaties. De nieuwste modellen zijn de 14- en 16-inch uit eind 2024, voorzien van voorzien van de M4, M4 Pro-chip of de nog krachtiger M4 Max-chip. Nieuw is ook de verbeterde camera met Center Stage en de extra en verbeterde poorten. Deze modellen hebben het vernieuwde design met miniLED-display, zoals die in de 2021-modellen geïntroduceerd werden. Alles over de MacBook Pro kopen, MacBooks vergelijken en meer lees je hier. Lees ook onze review van de MacBook Pro M4.

- Alles over de MacBook Pro 2024
- Review MacBook Pro M4 (2024)
- Review MacBook Pro M3 Max (2023)
- MacBook Pro M4 vs M3
- Verschillen 14-inch MacBook Pro-modellen
- Verschillen MacBook Pro M3- vs M2-modellen
- MacBook vergelijken
- MacBook kopen
- Complete MacBook overzicht
- Welke MacBook heb ik?
- MacBook Pro hoezen
- MacBook: zo zit het met garantie
Zonde dat ze niet naar 14 inch zijn gegaan! Dat zou echt een mooie stap zijn tov de Air.
Vanaf prijs in NL blijft trouwens 1499,-
Goeie upgrade. Gelukkig geen 14 inch, dan zou ik m weer willen hebben en zo.
Die 16 GB geldt alleen op het duurste model volgens de site van Apple. Daar zijn de “goedkoopste” twee utvoeringen met 8GB ook voorzien van een 8e generatie processor ipv 10e. Misschien moet dit nog worden bijgewerkt?
Toch lang gewacht en na 9 jaar mijn MacBook Pro vervangen waarvan de fghjkl blijven haperen en vaak niet werken.
Kan iemand mij uitleggen waarom ik niet voor de volgende setup zou gaan:
MacBook Air:
Retina-display met True Tone
1,2‑GHz quad‑core Intel Core i7-processor van de 10e generatie, Turbo Boost tot 3,8 GHz
16 GB 3733‑MHz LPDDR4X-geheugen
256 GB SSD‑opslag
Intel Iris Plus Graphics
Magic Keyboard met achtergrondverlichting – Nederlands
Touch ID
Force Touch-trackpad
Twee Thunderbolt 3‑poorten
1579,- euro op deze wijze geconfigureerd. Voor dit geld dus wel een i7 10th-gen. Ok, iets lagere kloksnelheid en geen touchbar.
Vernieuwd magic keyboard betekent na jaren ellende gewoon terug naar het oude keyboard. Magic!!
Je kunt nu ook uitbreiden tot 32GB RAM op de 13 inch, zie persbericht of configureer zelf in de online store
@Niels: Ik zou niet voor de i7 gaan. Die is veel duurder dan de i5 en heeft nagenoeg dezelfde prestaties als de i5. De I5 is maar 50 euro duurder dan basis i3 processor. De i5 lijkt me de beste keuze
@Niels: Apple heeft bewust ervoor gekozen om de air series niet te voorzien van een goede koeling. Als je hem uit elkaar haalt, zul je zien wat ik bedoel, dit uiteraard om de macbook pro series te onderscheiden in prijsverhouding van de air series. Voor webbrowsen, films, series, document typen is de air prima! Voor zwaardere taken waar je veel van je processor vergt, zul je merken dat die niet goed koelt en dus zal inkorten op de prestaties ervan. Dus ook daadwerkelijk aanzienlijk minder zal presteren dan een pro(pro koelt wel goed), omdat die heel warm wordt. Als die warm wordt, dan zijn je prestaties ook minder. Als je graag een air wilt, kies dan voor het instapmodel, wil je zware taken uitvoeren op je laptop, dan adviseer ik je voor de pro te kiezen. Veel succes!
Duurdere modellen met 10e gen Intel: standaard 16Gb en uit te breiden tot 32Gb.
@Niels: Ik zou dit ook willen doen, was het niet dat de koeling echt ondermaats is bij de hogere CPU’s. YouTube staat er vol mee, bij simpelweg chrome gebruiken staat hij al te blazen.
Ik heb echt meer verwacht:
Geen 14 inch
Nog modellen met 2 usb c poorten en 8th gen processors
Dit is een aanname die nergens op is gebaseerd.
Die paar Youtube video’s die zeggen dat de ventilator eerder aanslaat zegt verder weinig over prestaties.
Ik had meer gehoopt over de hele lineup…..ja de 14 inch scherm had ik verwacht maar ik had ook verwacht dat de hele lineup 10th gen chips kregen en dat de instap de i5 zou zijn en het top model de i7 zou zijn met 6 cores om zichzelf meer te distantiëren van de MacBook Air zodat klanten meer specifiek kunnen kiezen……
Op zicht lijkt het mee te vallen qua prestatie terugval maar toch heeft Adje wel degelijk gelijk. Als ze de MacBook Air een knappe heatsink hadden geplaatst (waar zelfs in de air echt nog wel ruimte voor was geweest) dan had de i7 en i5 MacBook Air minstens net zo goed en misschien zelfs beter gepresteerd als de instap pro’s. Lijkt dus een hele bewuste keuze geweest om op deze manier de prestaties te knijpen op basis van thermische beperkingen. Nu zijn de testen niet echt eenduidig.
Maar voor dagelijks licht tot gemiddeld werk is de MacBook Air een veel betere keuze. En het prijsverschil tussen i7 en i5 is niet zo heel groot hoor (50 euro). Heb dus voor de i7 gekozen al zal je misschien in de dagelijkse praktijk niet al te veel merken.
Vind wel onbegrijpelijk dat Apple in de goedkopere modellen dan toch weer een 8e generatie processor stopt en trager geheugen. Eigenlijk als je de nieuwere chips en geheugen wilt dan begint de prijs niet bij 1499 maar dik 2100 euro. Keuze voor de MacBook Air is dan snel gemaakt. Gemiste kans Apple.
Qua chips zou ik dan toch voor de nieuwe Air gaan en upgraden naar i5 van de 10e generatie en 16 GB Ram ipv de nieuwe Pro. Maar dat is persoonlijk.
Ik wou voor de air gaan met specs 16gb en i5 en 256 Gb Voor 1499,- maar nu is er de pro. Deze kost met zelfde specs 1624,-. Dit zal mijn eerste MacBook worden en ga Windows vaarwel zeggen. Welke zal ik nemen? Iemand tips? De reden dat ik voor 16gb ram ga is puur voor toekomst. En meer geheugen kan je goedkoper maken door inde cloud te werken. Verder gebruikt ik hem niet zakelijk, gewoon huis, tuin, keuken dingen en mee op vakantie. Dus lijkt mij 256 Gb genoeg. Het beeld schijnt wel mooier zijn op de pro. Roept u maar
Ik zit met precies hetzelfde, ik ga voor de Air. Heel veel verschil zit er niet in het scherm. Voor mij is vervangen van mijn 10 jaar oude MBP.
Sorry maar nog steeds de zeer matige 720p camera vind ik echt een gemiste kans van Apple in een tijd waar de hele wereld zit te videobellen met zn werk/familie. Helemaal gezien hoe goede front camera er tegenwoordig in de iPhone 11 zit.
Dank je. 90% zal huis tuin en keuken gebruik zijn. 10% hobby matig foto en video-editten. Zwaarder zal de laptop niet gebruikt gaan worden. Alles nog maar eens afwegen. Of maar weer wachten op de arm-chips…
@Maarten: Klopt daarom is de 13” zo mooi. De 15/16” is “pro” territorium
Ik ben me aan het oriënteren op mijn eerste MacBook en twijfelde over de Air totdat en de aankondiging van dit model kwam. Nu ik alle specificaties zie en naast elkaar zet vraag ik me af of ik niet beter voor de instap (i3) Mac Mini 2020 kan kiezen. Ik ben maar een lichte gebruiker (email, tekstverwerking en spreadsheets) en zal altijd op een vaste plek (= thuis) werken. Daarnaast heb ik al een goede grote monitor en een Magic Keyboard+Trackpad. In plaats van het aansluiten van een MacBook op deze opstelling lijkt een Mac Mini nu een betere keuze. Of zie ik iets over het hoofd?
@Niels: zoek maar op: thermal throttling
De air kan door slechte koeling niet dezelfde kracht geven als een pro.
@Nick: Als je zeker weet dat je m altijd aan een bureau zal gebruiken, zou ik voor de Mac mini gaan. Denk er wel goed over na of je niet toch af en toe je pc mee wil nemen of op de bank wil gebruiken. Ik heb ooit een iMac gekocht. Deze heb ik toch snel weer ingewisseld voor een MacBook Air, omdat ik m toch niet altijd op dezelfde plek wilde gebruiken.
Ik heb zelf voor de air gekozen, er zijn een paar dingen die wel interessant zijn op de pro, maar na mijn inzien veel te weinig voor het prijsverschil. Over koelingen van de air heb ik ook zeker niets op aan te merken, zelfs als ik buiten in het zonnetje zit met de air op mijn schoot werkt de Mac zoals hij het altijd doet. Voor de mensen die twijfelen over de aanschaf, kies gewoon de air, zowel als voor privé en bedrijfsmatig gebruik heel oké.
Op 1 eerdere opmerking gesproken die ik wel zag langs komen ben ik het wel eens…… de webcam “camera” blijft in de pro en de air zeer slecht met de kwaliteit.
Teleurstellend dat ze niet toekomstgericht zijn door in hun Macs nog nietWiFi 6 (802.11AX) ondersteuning biedt.
Meeste mensen kopen een Mac vanwege duurzaamheid. Uiteraard zal apparaat over enkele jaren nog prima werken, maar WiFi 6 is wel de nieuwe standaard en gemis als het nog niet ondersteund wordt.
De nieuwe iPad Pro, iPhone 11 (Pro) en iPhone SE
Reden voor mij om nu niet tot aanschaf van een MacBook over te gaan.
Ik had deze optie ook genomen maar die is weer retour. Bij een simpel youtube filmpje of een lichte taak gaan de fans blazen. eerst lijkt dat wel oké maar is uiteindelijk storend.
verder fantastisch geluid waar je niemand over hoort. Lijkt wel dolby surround uit een kleine laptop.