Apple verkoopt nu 18 Watt USB-C oplader, ook voor snelladen

Apple is begonnen met de verkoop van een losse 18 Watt USB-C lader. Je betaalt er 35 euro voor in de Nederlandse en Belgische Apple Store. Deze oplader is handig voor je iPad of MacBook, maar ook voor snelladen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

18 Watt USB-C oplader van Apple

Met Apple’s USB-C lichtnetadapter kun je elk geschikt USB-C-apparaat opladen. Daarbij denkt Apple vooral aan de 11-inch en de 12,9-inch iPad Pro 2018, maar je zou er ook elke andere iPad of iPhone mee kunnen opladen. Bovendien kun je het gebruiken om je MacBook-accu bij te laden, al gaat het wel iets trager dan met de adapter die standaard in de doos zit. Je betaalt 35 euro.


Minpuntje: de benodigde oplaadkabel voor je iPhone of iPad moet je nog wel zelf aanschaffen. Daarvoor ben je nu nog aangewezen op de USB-C-naar-Lightning-kabel van Apple, die vanaf 25 euro in de winkel ligt. Daar komt echter verandering in, want Apple heeft nog maar kortgeleden toestemming gegeven voor kabels van derden. Dat zal leiden tot goedkopere USB-C-naar-Lightning kabels die vanaf februari beschikbaar moeten zijn.

18 Watt oplader met USB-C

Voor het opladen van je MacBook of iPad Pro 2018 heb je een USB-C-oplaadkabel nodig, die eveneens 25 euro kost. Deze beschikt aan beide kanten over een USB-C-aansluiting, dus het maakt niet uit hoe je ‘m erin steekt.

Deze adapter wordt ook meegeleverd bij de nieuwste iPad Pro 2018’s in de formaten 11- en 12,9-inch. Voor iPhone-snelladen heb je een iPhone 8 of nieuwer nodig. Eerder vandaag bracht Apple een transparant hoesje voor de iPhone XR uit.

Bekijk ook

iPhone snelladen

Zo werkt iPhone snelladen: alles over je iPhone sneller opladen

De nieuwste iPhones werken met snelladen, maar hoe werkt dit precies? Met deze tip halveer je de oplaadtijd van je geschikte iPhone, dankzij snelladen met een usb-c adapter. Je leest er hier alles over!

Reacties: 17 reacties

  1. Daar is-ie dan, de oplader die eigenlijk bij de XS en XR in de doos hoort te zitten.

  2. Ook een goede voor IPhone X? Gebruikte mijn Macbook Pro (2016) lader met USB-C kabel. Eenmaal gebruikt te hebben laad het supersnel op. Jammer genoeg is mijn batterij conditie daardoor super hard achteruit gegaan naar 90% in minder dan een jaar, daar waar mijn oude iPhone 7 Plus na 2 jaar nog maar 93% heeft, en die werd intensiever gebruikt, wel zonder snellader van de MacBook. Ben ook van plan om mijn iPhone X batterij te laten vervangen.

  3. Mooi! Zaterdag ga ik naar Apple Den Haag om iPhone 7 batterij te laten vervangen. Dan zeg ik gelijk ik wil die adapter!

  4. @020: Snelladen is ook slechter voor je batterij, hoe langzamer die oplaad hoe beter.
    Ja als je ieder jaar nieuwe telefoon neemt geen probleem, maar goed er zijn genoeg die er 2 jaar of meer mee willen doen.

  5. @020: bij mij is die op 92 procent moet k hem ook dan laten vervangen denk je?

  6. Origineel geplaatst door Redbul
    @020: bij mij is die op 92 procent moet k hem ook dan laten vervangen denk je?

    92% valt nog mee. Je kan liever wachten tot 80%.

  7. @James: dankjewel james

  8. Origineel geplaatst door Redbul
    @020: bij mij is die op 92 procent moet k hem ook dan laten vervangen denk je?

    Origineel geplaatst door James

    92% valt nog mee. Je kan liever wachten tot 80%.

    Kan inderdaad, maar omdat de batterij vervangingsprogramma van Apple tot en met 31 Dec nog is en je 29 eu betaald, is dit mooi meegenomen. Normaal is het duurder

  9. Origineel geplaatst door 020
    Ook een goede voor IPhone X? Gebruikte mijn Macbook Pro (2016) lader met USB-C kabel. Eenmaal gebruikt te hebben laad het supersnel op. Jammer genoeg is mijn batterij conditie daardoor super hard achteruit gegaan naar 90% in minder dan een jaar, daar waar mijn oude iPhone 7 Plus na 2 jaar nog maar 93% heeft, en die werd intensiever gebruikt, wel zonder snellader van de MacBook. Ben ook van plan om mijn iPhone X batterij te laten vervangen.

    Dit had ik eerst ook, ios naar fabrieksinstellingen zetten en daarna je gegevens terugzetten scheelde bij mij ineens 7% batterij conditie.

  10. @020: ja daar heb je gelijk in maar hoe zit het met waterbestendigheid dat wil k niet kwikt hebben weet jij daar iets van of dan weer waterdicht word?

  11. Dus samen komt dit op 60 euro? Na het aanschaffen van een iPhone die tot wel 1500 euro kan kosten. Ik heb het echt wel gehad met deze belachelijke prijzen van Apple. Ik ben heel blij te lezen dat de verkoop van de nieuwste iPhones tegenvalt. Apple mag eens goed op zijn bek gaan. Fantastische hardware, maar niet tegen elke prijs.

  12. @tom: inderdaad. Vast en erg goede lader en kabel maar het zijn belachelijke prijzen

  13. @020: Ik zat met iPhone 7 op 82% en heb hem laten vervangen vanwege de coulance regeling.

  14. Origineel geplaatst door Niels
    Daar is-ie dan, de oplader die eigenlijk bij de XS en XR in de doos hoort te zitten.

    Helemaal eens! Begin stront ziek te worden van dat kaal pluk systeem van apple

  15. @tom: Waar heb je dat gelezen dan?? Heb net kwartaalcijfers bekeken en omzet en winst gaan geleidelijk omhoog en verkoopaantallen nagenoeg gelijk. In Q1, Q2 en Q3.

  16. Origineel geplaatst door Redbul
    @020: ja daar heb je gelijk in maar hoe zit het met waterbestendigheid dat wil k niet kwikt hebben weet jij daar iets van of dan weer waterdicht word?

    Is een goede vraag, ik ga hem volgende week brengen en gelijk ook navragen.

  17. @020: zou je mij laten weten want k breng ook volgende week naar haarlem 2 7 plusjes die gaan ze vervangen