2016 MacBook: dit vinden de internationale media
De compleet vernieuwde 12-inch MacBook verscheen vorige week. Inmiddels zijn de eerste internationale reviews binnen, zodat we kunnen kijken hoe er zoal over wordt gedacht. Kort gezegd: de prestaties van de SSD zijn beter, maar er wordt nog steeds geklaagd over het gebrek aan poorten en de 480p camera valt ook tegen.
De nieuwe MacBook ziet er hetzelfde uit als de 2015 MacBook, maar met een snellere SSD, verbeterde Skylake-processor en betere graphics. Ook is er gezorgd voor een langere batterijduur en een nieuwe kleur: roségoud. Het grootste kritiekpunt ligt natuurlijk ook voor de hand: het feit dat er nog steeds maar één USB C-poort aanwezig is. Reviewers hadden gehoopt op meerdere USB C-poorten of eventueel een Thunderbolt 3-aansluiting. Ook is er kritiek op de matige kwaliteit van de FaceTime-camera die maximaal 480p aankan.
Ars Technica prijst de draagbaarheid, maar dit is niet een model voor power users. Het nieuwe model is op een aantal punten verbeterd, dat vooral gebruikers van de 11- en 13-inch MacBook Air wil aanspreken. Gebruik je de MacBook vooral als laptop, zonder allerlei dingen te willen aansluiten, dan is dit een prima apparaat. De website baalt dat er geen vernieuwde MacBook Air of Pro is in hetzelfde design, voor mensen die meer power en connectiviteit willen.
CNET is enthousiast over de performance en batterijduur, zeker gezien de compacte behuizing. Het scherm en trackpad zijn een gouden standaard. Maar de enkele USB C-poort zal voor veel mensen een obstakel zijn en het smalle toetsenbord is niet ideaal om lange stukken te typen. Prima voor mainstream gebruikers.
Mashable noemt de 2016 MacBook ‘een prachtig compromis’. Het is niet perfect, maar toch is dit de toekomst van laptops. Een jaar na het vorige model is duidelijk geworden wat je aan USB C hebt. Er zijn meerdere accessoires en we zijn eraan gewend geraakt niet meer zoveel dongles te gebruiken dan voorheen. Toch zou de reviewer liever nog een tweede USB C-poort en ook een Thunderbolt 3-aansluiting willen zien.
The Verge meent dat de nieuwe MacBook 25% sneller en 100% meer roze aanvoelt. Het is een ‘little pink Corvette’ op je bureau. Afhankelijk van de lichtinval ziet de MacBook er bronskleurig of heel erg roze uit. Het verschil is vooral zichtbaar als je de roze MacBook naast een spacegrijze versie legt, lijkt het energie uit te stralen. Verder bevat de review niet zoveel nieuwe inzichten. Als je meer power wilt, moet je een MacBook Pro nemen. Maar dat wisten we al.
Engadget heeft een complete snoepwinkel leeggetrokken om de rosegouden MacBook in allerlei roze standjes te fotograferen. De 2016 MacBook krijgt een 82 (maximaal 100) vanwege het lichtgewicht design, het comfortabele toetsenbord en het mooie display. Ook wat SSD-snelheid en batterijduur betreft is alles in orde. Het belangrijkste nadeel ligt voor de hand: één poort.
12 inch MacBook van 2016
De nieuwe MacBooks zijn nu al te bestellen op de Nederlandse website. De Nederlandse prijzen zijn €1449 en €1799, identiek aan het voorgaande model dat ongeveer een jaar geleden op de markt kwam.
Dit krijg je voor je geld:
- €1449: MacBook met 1,1 GHz dual-core Intel Core M3 processor met Turbo Boost-snelheid tot 2,2GHz, 8GB RAM en 256GB flashgeheugen
- €1799: MacBook met 1,2 GHz dual-core Intel Core M5 processor met Turbo Boost-snelheid tot 2,7GHz, 8GB RAM en 512GB flashgeheugen
https://www.iculture.nl/macbook-kopen/
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt derde beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars en tweede publieke beta uit (22-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
Mooie artikel. Enige kritiekpunten van mij blijft hetzelfde:
De veel te hoge aanschafprijs. Waar blijft de tijd waar je voor €999 een recente versie model iBook/MacBook kon kopen?
En niet origineel: het ontbreken van 2e USB poort. Kan er mijn inziens er toch makkelijk bij, zeker als je de dunne laptops van andere merken gezien hebt.
Zoals in zoveel reviews worden voor- en nadelen genoemd die niet van toepassing zijn. Een beschrijving, een opsomming met wat er in zit en een prijs is voldoende. Voor- en nadelen kunnen consumenten zelf wel bepalen.
@Sandra: de 11 inch Macbook Air is voor €999 te krijgen. Maar dan heb je ook geen 256GB en 8GB, kies je daar wel voor dan is de Macbook Air al bijna even duur als de Macbook Retina. De komende jaren word het wel goedkoper en een betaalbaar instapmodel. Zo is het ook met de Macbook Air gegaan, die was in 2008 ook prijzig.
Mooi dat de upgrade in orde is van de enige MacBook die up-to-date was (en de vraag blijft dus: wat nu nog de meerwaarde van de Air is)
@Ron: Ik denk dat veel mensen dat niet kunnen. Jij misschien wel, maar jij bent dan een uitzondering.
De processor en camera specs zeggen de gemiddelde persoon helemaal niks, die horen daar graag bij hoe het in de praktijk is.
@Pieter: Ja dat is in veel gevallen zo, daar dacht ik niet aan. Maar kennen die mensen dan wel het verschil tussen RAM, Megapixel, Ghz enz. want dan heeft het nog geen zin. De hoeveelheid megapixels bijvoorbeeld bepaalt de afmeting van de foto, niet de kwaliteit. Wordt vrijwel nooit besproken. En om eerlijk te zijn, zijn we erg verwent met de apparatuur die nu te koop is. Allemaal top spul en toch zeuren veel mensen dat het weinig vernieuwend is. Wat goed is moet je zo laten en eventueel verbeteren. Tja de prijs… Mijn Air van 2012 (999 dollar) presteert nog net als bij de aankoop…
Mooi ding hoor maar ik wacht op de nieuwe Macbook Pro.
Ik kan nog wel 2 maanden wachten op de nieuwe pro. Bij apple draait tegenwoordig alles om dunner ipv gebruikersgemak
Volgens mij is het heel simpel. Als die meerdere USB poorten echt zo belangrijk zijn. Dan is dit waarschijnlijk niet de juiste laptop voor jou. Ik kan mijzelf het moment niet herinneren dat ik beide USB poorten op mijn macbook gelijktijdig heb gebruikt. En dan durf ik mijzelf best een power user te noemen :-).
Ik ben zeker ook een power user (Final Cut, Adobe alles) en ik gebruik alleen USB en hooguit één tegelijkertijd.
Mensen zijn verknocht aan poorten zonder dat het nodig is.
@Bman: “Ik ben zeker ook een power user (Final Cut, Adobe alles) en ik gebruik alleen USB en hooguit één tegelijkertijd.
Mensen zijn verknocht aan poorten zonder dat het nodig is.”
Ik heb nog vaak genoeg twee apparaten tegelijk hangen aan de macbook. Een externe harde schijf (1) en dan vaak nog een camera voor importeren foto’s. (2).
Maar goed, ik zou dan ook niet zo’n Macbook kopen.
Dit ding flopt toch meeste mensen zullen toch voor de MB Air of Pro gaan de normale MB heeft totaal geen meer waarde alleen dat hij er mooi uit ziet en de nieuwe toetsenbord waar ik geen fan van ben.
En nog iets de prijs is echt veel te hoog voor wat je terug krijgt.
Ik zit eigenlijk te wachten op de nieuwe air..als deze nog komt.
Er zijn geruchten dat de air uitgefaseerd gaat worden..ben benieuwd..
@Julian: Dit is wel weer een er “ik let op specs”/Android gebruiker/Tweaker antwoord.
Als je echt zit te wachten op een portable machine met lange gebruiksduur op een batterij dan vind je dit waarschijnlijk niet zo heel duur.
Als je puur op specs let (voor wie dat tegenwoordig nog belangrijk is) dan vind je alles te duur en kan je better een fijn windows machientje kopen met heel veel toeters en bellen die toch niet lekker werken of waar je toch niets aan hebt. Maar dan kun je wel zeggen tegen je omgeving dat jou laptop alles kan. Ongeacht of je het wel of niet gebruikt.
Ik zie in mijn omgeving enorm veel van deze machines. Ik heb niemand over de prijs horen klagen. Alleen opmerkingen dat hij zo lekker portable is 🙂
De snelheidsverbetering is net genoeg om niet nòg verder achter te lopen. De processor is hét zwakke punt (net als de eerste versie van de MacBook Air).
Sterke punten zijn het retina scherm (met zwarte rand) en de compactheid.
Klagers over poorten hebben niet begrepen wat het idee achter deze MacBook is.
Werkt deze laptop goed met een groot extern beeldscherm? Iemand ervaring?
Dit lijkt echt een prachtige laptop. Zelf ook al een MacBook pro overwogen, maar ik blijf toch maar bij Windows. ( vroeger wel een witte MacBook gehad ). Ik heb een extreme power user, ik heb nu 4 USB poorten en das vaak nog niet genoeg. Ook vind ik het ontbreken van een netwerk aansluiting echt een groot probleem. ( ik studeer hbo-ICT: infrastructure design and security. ).
Wel 1 punt wat ik nog nergens terug lees op de site. Deze MacBook heeft ook geen koptelefoon aansluiting meer !!
@Johannes: Natuurlijk lees je dat nergens over die 3,5 mm hoofdtelefoon aansluiting. Aangezien deze er gewoon op zit !!!! En wel aan de rechter kant. Check de persfoto’s of reviews maar.
Dus beter opletten in het vervolg aub. 😏
Jammer dat je er zo weinig mee kunt doen.
Aangezien mijn thunderbolt scherm hier niet aan gekoppeld kan worden hoef ik hem niet. Qua kosten en prestaties neig ik op dit moment het meest naar een 13 inch macbook air.
26 APRIL 2016, 9:41
is dat toeval of ??
Voor de specs is de aanschafprijs veel te hoog.
Apple gaat het echt verliezen op deze manier.
Door te kiezen voor design en de middenmoot verliezen ze straks top end gebruikers.
De prestaties zijn niet meer de beste.
Het enige wat Apple tot nu toe nog red is het gemak dat alles samen werkt.
Zodra de concurrentie een iPhone en iPad perfect en makkelijk laat samenwerken met een Windows of Chrome pc voorzie ik een grote overstap van power users naar een Windows based custom config.
Zeker voor de grafische mensen.
De specs rechtvaardigen de prijzen al lang niet meer.