De Grip-app van ABN AMRO verscheen al in 2015. Al die tijd was de app alleen te gebruiken door klanten met een betaalrekening bij de ABN AMRO, maar dankzij PSD2 kunnen nu ook klanten van andere banken de app gebruiken.
Grip-app nu ook voor Rabobank- en SNS-klanten
De Grip-app is niet zozeer een app om al je bankzaken mee te regelen, maar geeft vooral inzicht in hoe je er financieel voor staat. Je koppelt de app aan je betaalrekening bij een geschikte bank, waarna automatisch je betalingen ingedeeld worden in categorieën. Je ziet daardoor sneller hoeveel geld je uitgeeft aan bijvoorbeeld je boodschappen. Het doel van de app is om je te helpen budgetteren. Door aan te geven dat je per maand €200 aan boodschappen uit wil geven, zie je precies hoeveel je de rest van de maand nog te besteden hebt.
Om een rekening van een andere bank toe te voegen, ga je naar Profiel > Banken > Nieuwe toevoegen. Het voordeel van de app is ook dat je je uitgaven die je via meerdere rekeningen bij verschillende banken gedaan hebt, bij elkaar in één overzicht ziet. De Grip-app kan nu overweg met rekening van van ABN AMRO, bunq, Rabobank, SNS Bank en met ICS-creditcards. ABN AMRO verwacht dat binnenkort ook rekeningen van andere banken toegevoegd kunnen worden.
Mogelijk door PSD2
De nieuwe functie is mogelijk door de ondersteuning van PSD2, een nieuwe Europese betaalwet die onlangs is ingevoerd. Met PSD2 kun je andere instanties toegang geven tot jouw bankrekening, maar alleen als jij dat wil. Voordat instanties hun diensten aan jouw rekening kunnen koppelen, moeten zij daarvoor een vergunning aanvragen. Hierdoor kan dus niet zomaar elke instantie inzage krijgen in jouw gegevens. Meer over PSD2 en de nieuwe financiële apps die daardoor mogelijk zijn, lees je in ons artikel.
Momenteel test de Rabobank in samenwerking met een aantal gemeentes een soortgelijke-app. De Buddy-app helpt gezinnen met financiële problemen, door hun uitgaves in kaart te brengen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
- WhatsApp krijgt extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (07-04)
Interessant! Ik werk al jarenlang met een excel kasboek wat goed weergeeft wat wel kan of niet kan, makkelijk om vooruit kijken en uitgaven plannen. Weet mijn theoretische eindsaldo van 31 december al in januari. Zoveel mogelijke vaste lasten en geschatte lasten/kosten/verjaardagen/boodschappen/tanken.. alles staat er in.. ideaal! Maar een app of goede website die dit doet/kan ben ik nog niet tegengekomen.
Gebruik app al jaren, super handig en overzichtelijk
Ik gebruikte de app intensief, maar sinds ik betaal met Apple Pay met m’n nieuwe ING-rekening zie ik alleen m’n maandelijkse overboeking van Abnamro naar ING ipv alle pintransacties. Zou dus zeer mooi zijn als ze ING ook gaan ondersteunen.
EXACT!
Gebruik gewoon een huishoudboekje, ook handig. Hoef ik tenminste niet allemaal banken en apps toestemming te geven om op mijn bankrekening te neuzen.
Ah net nu Rabobank even niet werkt met de iOS 13 beta. Ook Bunq kan je toevoegen zag ik, top.
Geprobeerd maar nope niet voor mij geschikt! Je kan achteraf je financiële troep bekijken maar niet vooruit kijken / plannen.. verder met het excel kasboek 💪🏻
Zou mooi zijn als je transacties zou kunnen importeren óf handmatig invullen. Ik heb het niet zo op koppelingen, liever doe ik zelf wat meer moeite.
Heb je die sheet ergens vandaan? Klinkt wel interessant.
Al moet je natuurlijk je data wel via csv importeren…?!
Ik vind het maar niks dat ik mijn al mijn gegevens deel met een ander. Ook al is het ABN-AMRO.
@Nuchterezeeuw: Is het mogelijk dat je een template ofzo van jouw kasboek deelt? Ik ben al tijden op zoek naar een goed werkende.
@Marc (die andere): Dat weet je bank toch al, of je nu wel of niet deze app gebruikt. Deze app is een hulpmiddel die jjouw pintransacties onderverdeel in categorieen meer niet.
@Marc (die andere): Precies.
Moet niets hebben van dat PSD2, data hungry facebook like tracking tool.