Sinds vorig jaar ondersteunt de iPhone snelladen, maar dit jaar is Apple van plan om er meer uit te halen. Onder andere met een standaard meegeleverde 18W-lader met USB-C, zodat je nieuwe iPhone binnen een aantal minuten weer helemaal opgeladen is. Macotakara beweert nu dat ze van bronnen vernomen hebben dat alleen officiële opladers hiervoor geschikt zijn.
‘Alleen officiële laders geschikt voor sneller opladen’
Macotakara baseert zich op bronnen bij de leveranciers. Die beweren dat het gebruik van een third-party USB-C-oplader niet geschikt is voor snelladen. Zelfs als een lader 18W levert, net als de volgens geruchten meegeleverde oplader, wordt de snelheid teruggebracht naar 2,5W. Laders moeten volgens de bronnen namelijk voldoen aan de USB Type-C Authentication-standaard, dat lang niet voor alle opladers geldt. In de praktijk betekent het dus dat alleen gecertificeerde officiële laders geschikt zijn. Waarschijnlijk betekent dat niet dat je alleen de lader van Apple kan gebruiken, maar het maakt de keuze wel beperkter.
Door de ondersteuning van de nieuwe USB PD 3.0-standaard, wordt de beveiliging verbeterd. Dat zorgt er dus wel voor dat je niet zomaar een willekeurige oplader van de Kruidvat of Amazon kan gebruiken om de 2018 iPhones sneller op te laden. De laders blijven dan wel werken, maar op de normale snelheid die de standaardlader geeft.
Eerder schreven we al dat Apple’s nieuwe 18W-lader niet los verkrijgbaar is zodra de 2018 iPhones uitkomen. Dat betekent dus dat je niet zo eenvoudig een tweede adapter in huis kan halen die geschikt is voor deze snellere laadtechniek. Het is de verwachting dat de oplader op een later moment wel gewoon los te koop is.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple werkt aan Vision Air in een nieuwe kleur' (17-04)
- 'Zo komt de achterkant van de iPhone 17 Pro eruit te zien' (17-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
Als Apple die laders nou eens goedkoper maakt vind ik het prima, maar dat zal wel niet gebeuren..
@Pieter: Hierdoor kunnen ze zeker de prijzen vasthouden of zelfs verhogen.
Slimme move.. 18w is een stuk sterker… als dat van een derde partij niet goed in elkaar zit en je telefoon kapot maakt… zal iedereen de heeft apple die problemen weer…. beter dat ze dat dicht bouwen.. of de mfi inzetten
Klinkt als muziek in m’n oren. Opgeladen telefoon in zeg maar 15 minuten. Hoef ik voortaan niet meer m’n telefoon voor het slapen gaan aan de oplader te leggen. Dus geen batterij-stress meer. Of is dit n fabeltje…? Heb er nl overdag geen tijd voor om deze op te laden.
klopt niet helaas met een snel oplader ben je meer dan 1 uur bezig
Totdat China het trucje door heeft. Zo gaat het toch altijd?
Niet weer een andere connector hè.
Klopt, is flauwekul. Overladen bestaat niet; als de batterij vol is stopt het laden automatisch.
Leuk! Dat snelladen voor die prijs! Alleen beperkt dat de levensduur van de accu wel!
Als je elk jaar een nieuwe iphone koopt zal je het niet merken, maar wil je vanwege de prijs graag maximaal met je iphone blijven werken, dan is langzaam laden aan te bevelen!
Maakte Apple maar eens een accu die de hele dag bij stevig gebruik van de iphone niet bijgeladen hoefde te worden! Dat zal nog eens een echte verbetering zijn waar ik wel wat aan heb!
Ik heb onlangs een aukey usb-c lader gekocht die geschikt zou zijn voor snelladen, en de eerste resultaten ondersteunen dat, laadt idd nog sneller dan een iPad 10 Watt lader.