Apple gaat stroomadapter van iPhone 3G terugroepen

Apple gaat de Amerikaanse (en Canadese, Latijns-Amerikaanse, Japanse) compacte iPhone usb-stroomadapter omruilen. De pennen kunnen losraken met kans op een stroomstoot.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

Apple Ultracompact USB Power AdapterApple gaat alle ultracompacte USB Power Adapters vervangen, die met de iPhone 3G zijn geleverd. Het gaat om adapters die in de VS, Japan, Canada, Mexico en diverse Latijns-Amerikaanse landen zijn geleverd. Voor bezitters van een Europese iPhone heeft de maatregel geen effect en ook als je de eerste generatie iPhone uit de VS hebt gehaald hoef je de adapter niet te laten omruilen. De oude iPhone werd namelijk geleverd met een grotere adapter; niet het compacte type dat nu gevaar voor gebruikers oplevert. Onder bepaalde omstandigheden kunnen namelijk de metalen pennen van de adapter afbreken.


Daarbij loop je de kans op een electrische schok. Wat opmerkelijk is, is dat Apple tot zo’n drastische actie besluit terwijl er nog geen verhalen van slachtoffers in de media zijn verschenen. Bij andere problemen, zoals haarscheurtjes of haperende 3G-verbindingen heeft Apple heel wat meer moeite om te erkennen dat er een defect is.

De supportpagina bij Apple bevat de volgende tekst:

Apple has determined that under certain conditions the new ultracompact Apple USB power adapter’s metal prongs can break off and remain in a power outlet, creating a risk of electric shock. We have received reports of detached blades involving a very small percentage of the adapters sold, but no injuries have been reported.

Apple Ultracompact USB Power AdapterDe gevaarlijke adapter is hiernaast te zien. Gebruikers van zo’n ultracompacte stroomadapters kunnen voorlopig alleen veillig opladen via de usb-kabel op de computer of door de stroomadapter van het normale formaat te gebruiken. Dit is een model met opvouwbare metalen pennen; bij de gevaarlijke stroomadapter zitten de pennen vast.

De nieuwe compacte iPhone-stroomadapter heeft een groene punt aan de onderkant. De vervanging van de adapters gaat vanaf 10 oktober van start. Je kunt een vervangende adapter via het web bestellen of naar de winkel gaan om vanaf 10 oktober de adapter om te ruilen bij een Apple Store. Daarbij moet je het serienummer van je iPhone 3G opgeven.

Meer info: Apple Ultracompact USB Power Adapter Exchange Program
Via: Wall Street Journal
Tipgever: Jack

Reacties: 12 reacties

  1. Doen ze gewoon om claims te voorkomen! Niemand neemt toch de moeite om zoiets terug te sturen en mochten er slachtoffers vallen is Apple ingedekt.

  2. Het verbaast me eigenlijk wel dat de Europese niet terug gaat? Ik voel toch echt regelmatig lichte tintelingen als ik mijn 3G op de lader heb hangen en dat ijzeren lijstje aan de voorzijde aanraak?

  3. @Antimaterie:
    Je krijgt een nieuwe opgestuurd, plus een doosje om je oude weer mee op te sturen. Is dus eigelijk helemaal geen moeite aan. Waarom dat dan niet doen voor de veiligheid? Doen echt wel zat mensen hoor.

  4. @chupachup, omdat wij niet het model hebben waar het omgaat, wij krijgen een adapter met een verwisselbare ‘duck-head’.

  5. mmm, vreemd dat europeese niet vervangen wordt. de mijne (oplader dus) begint heel zacht te piepen snagts als ie de iPhone oplaad en batterij vol is…

  6. @Tales: Je bedoelt dus dat wij een “wisselbare” hebben en de hierboven omschreven continenten niet? Dan zal dat ’t zijn :). Alsnog word ik soms zeer lichtelijk geëlectroctueerd door m’n eigen telefoon, ik mag aannemen dat dat niet goed is?

  7. Chupachup:

    Is gewoon statische electriciteit. Zelfde als sommigen hebben als ze een auto uitstappen.

  8. http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2008/09/19/electric-shock-apple-recalls-iphone-3g-power-plugs

    Iedereen in Europa krijgt de rechter, de linker is voor bijvoorbeeld US en daar zijn de problemen mee, en dat je geëlectroctueerd is soieso niet goed, zou even Apple bellen

  9. @ chupachup / UtregCity.
    Als jullie een schok krijgen is dat idd niet goed, kan ook een gev al apart zijn? Wat is er mis met contact opnemen met apple ivm garantie? Of de reseller (t-mobile)

  10. ik heb er nog nooit last van gehad dat ik een schok kreeg, maar ik laad hem eigenlijk alleen aan de computer op.

  11. Ze komen er ten minste mee vóór er slachtoffers vallen.
    De Playstation en XBOX hadden soort gelijke problemen…

  12. Chupachup schreef:

    Ik voel toch echt regelmatig lichte tintelingen als ik mijn 3G op de lader heb hangen en dat ijzeren lijstje aan de voorzijde aanraak?

    Dat heeft te maken met het lichtnet in je huis. Waarschijnlijk kun je het ook wel eens voelen bij je laptop/stereo/andere apparatuur met een metalen buitenkant. Draai de stekker om of probeer eens een geaard stopcontact.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.