Direct Apple ID-saldo verhogen nu mogelijk
Apple heeft een nieuwe manier geïntroduceerd om je Apple ID-saldo te verhogen, zo ontdekte iCulture. In plaats van dat je een code van een iTunes- of cadeaukaart over moet tikken, kies je meteen vanaf je iPhone of iPad het bedrag. Deze methode is nieuw en een stuk sneller dan het kopen van een iTunes-kaart. Het grootste voordeel is dat je geen code van een iTunes-kaart in hoeft te voeren en dat je in één keer een groter geldbedrag aan je virtuele portemonnee toe kan voegen.
Apple biedt een aantal methodes om te betalen in de iTunes- en App Store. Je kan elke aankoop apart betalen, door je creditcard, PayPal-account of je provider aan je Apple ID te koppelen. Een andere manier is om te kopen op saldo. Je stort dan als het ware een bedrag op je Apple ID-account, waarmee je aankopen in de App Store, iTunes Store en iBooks Store kan doen. Het aanvullen van je saldo kon tot voor kort alleen met iTunes-kaarten, die je zowel fysiek als digitaal kunt kopen. iCulture ontdekte dat daar vanaf nu een extra methode bijgekomen is: direct vanaf je iPhone, iPad of Mac een bedrag toevoegen aan je account. Behalve voor aankopen in de Stores kun je er ook Apple Music of iCloud-opslag mee kopen.
Je vindt de optie in de App Store, zodra je op je profielpagina tikt. Daar staat een nieuwe knop genaamd Voeg geld aan Apple ID toe. Deze optie laat je zelf een bedrag kiezen of een vast bedrag storten, tot een maximum van €300. Bij iTunes-kaarten was dit maximum nog €150. Er zijn ook nog andere verschillen en in onze tip over deze nieuwe functie lees je daar meer over. Een voorwaarde is wel dat je een geschikte betaalmethode (PayPal, creditcard of je provider) ingesteld moet hebben. iDEAL werkt helaas nog niet.
Naast deze nieuwe mogelijkheid is het natuurlijk ook gewoon nog mogelijk om een iTunes-kaart te kopen. Daarnaast heeft Apple nog iTunes Pass, een virtuele opwaardeerkaart die je in de Apple Store of bij Primera kunt verhogen. Het voordeel daarvan is dat je ook contant je tegoed kan aanvullen, zonder dat je codes hoeft over te tikken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- Gerucht: 'Apple Intelligence-versie van Siri komt nog dit najaar' (14-04)
iTunes
Lees alles over iTunes, de voormalige software voor het beheren van je mediacollectie op Mac en Windows. Sinds 2019 is Apple gestopt met iTunes op de Mac en in februari 2024 bracht Apple officieel drie opvolgers voor iTunes op Windows uit. iTunes voor Windows bestaat echter nog wel. Ook is er nog de iTunes Store nog voor het kopen van muzieknummers en albums en het aanschaffen en huren van films.

- Alles over iTunes
- Alles over de iTunes Store
- iTunes alternatieven voor Windows en Mac
- Sneltoetsen in de iTunes screensaver
- Wat is iTunes Connect?
- iTunes in de Cloud
- iTunes Match
- iPhone en iPad synchroniseren met je Mac
- De opvolgers van iTunes op de Mac
- Drie opvolgers van iTunes op Windows
- Muziek en films uit de iTunes Store cadeau geven
- Beltonen in de iTunes Store
- iTunes Store in de Muziek-app op de Mac
Jammer dat Ideal nog steeds niet werkt.
Dit had ik vorige week al ontdekt. Dacht dat dit al tijden zo was.
Via de provider werkt alleen nog maar met KPN
Kan iemand me uitleggen waarom je dit zou willen doen? Waarom eerst saldo toevoegen met een betaalmethode, zoals een creditcard, in plaats van gewoon rechtstreeks af te rekenen met een creditcard? Mis ik iets? Korting?
Ik moet zeggen dat ik een ware Apple-fan ben en ik ben dan ook zeer tevreden met mijn iPad en iPhone! Ook vind ik de producten die Apple verkoopt en aankondigt vaak erg mooi en innovatief! Het enige waar ik vind dat ze inderdaad hopeloos mee achterlopen is het gebruiken van IDEAL om je iTunes-tegoed op te waarderen! Ik ga namelijk niet apart een creditcard nemen, zodat ik mijn tegoed kan opwaarderen, maar ik vind iTunes-kaarten halen ook wel heel irritant! Daarom hoop ik nog altijd dat Apple IDEAL een keer gaat toevoegen, ook omdat hier in Nederland vrijwel alles via IDEAL gaat.
Ik heb geen enkele behoefte om Apple alvast 300 euro te geven als ik nog niet weet wat ik voor dat enorme bedrag ga kopen. Volgens mij hebben ze zelf al genoeg cash in kas. En bovendien, kun je die 300 euro ook weer terugbetaald krijgen?
@Frank: PayPal!!
Nou, ik haal gewoon wel de iTunes kaarten met 10 tot 20% korting. Makkelijk verdiend toch😊
Suf dat:
– het minimumbedrag € 25,- is
– iDeal nog steeds niet werkt
@Maarten: Dat was inderdaad ook het eerste wat ik me afvroeg. Het is moeilijk doen, terwijl het ook gemakkelijk kan.
IDeal.
Meer hoef ik niet te zeggen. Te achterlijk dat het er niet is. Bla bla geen klanten te klein Amerikaans bedrijf bla bla crap The shit. Dit is gewoon niet te verklaren de geld wolven die de betaling manieren niet regelen aaaah
Ik kan in België zelfs nog steeds geen paypal toevoegen als betaalmiddel. Twee factor verificatie staat aan maar nergens vind ik de optie. Niet in itunes of instellingen bij iCloud en niet op de Apple ID website. Heel raar want het zou al sinds een jaar kunnen. Iemand die me kan helpen?
Ik kan, als ik PayPal als betaalmethode wil kiezen, alleen via creditkaart bij PayPal betalen (heb en wil ik niet). De optie, dat PayPal het direkt regelt via mijn bankrekening, kan bij eBay en MarktPlaats bijvoorbeeld wél, maar bij iTunes krijg ik, na inloggen bij PayPal alléén de optie ‘creditkaart’.
En inderdaad, hoog tijd voor iDeal!
Gaat als gezinshoofd dan ook je apple music abonnement van dit bedrag af iemand al geprobeerd?
Ik ga wisselen van bank en als ik dan vooraf voor een paar maanden geld toevoeg weet ik zeker dat alles goed verloopt!
Kan ik nu ook voor een account in een andere regio opwaarderen? In indonesie kennen ze bijvoorbeeld geen kaarten, kan ik geen creditkaart gebruiken omdat niet van daar en zijn er alleen schimmige websites waar ik een code kan kopen.
IDeal ! En anders maar niet.
Ik heb geen creditcard en ik wil ook geen creditcard.
@San: ja daar heb ik weleens over gehoord, maar dat lijkt mij ook te omslachtig. Ik wil gewoon via IDEAL kunnen betalen en tot die tijd, blijf ik het gewoon via de iTunes-kaarten doen! Maar toch bedankt voor de tip!😉
Oeps , ik zie deze optie niet staan. Misschien niet geldig voor België .
Voor iTunes kaarten hoef je tegenwoordig ook niet meer de deur uit. Via de Hema site kun je ze gewoon digitaal kopen en dat werkt super en snel.