Apple Music HiFi op komst? Code verklapt plannen voor lossless muziek

Code in de eerste iOS 14.6 beta wijst erop dat Apple ondersteuning voor muziek in een betere kwaliteit heeft gepland. Het zou Apple Music HiFi kunnen heten en er zijn ook verwijzingen naar Dolby Audio gevonden.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

Update 17 mei: Apple heeft de Apple Music met lossless audio en Dolby Atmos officieel aangekondigd. Lees voor meer informatie ook onze FAQ over lossless audio bij Apple Music.

Bekijk ook

Apple Music Lossless audio.

FAQ Apple Music met Lossless Audio en Dolby Atmos: 13 vragen en antwoorden

In deze FAQ over Apple Music Lossless Audio en Dolby Atmos lees je antwoorden op veelgestelde vragen. Wat heb je nodig, welke apparaten zijn geschikt en wat zijn de specs? Geniet van lossless audio en ruimtelijke audio in Apple Music, zonder dat het je een cent extra kost.

Apple Music HiFi

Apple noemt zich altijd een groot voorstander van muziek, maar biedt geen lossless of muzieknummers in hoge kwaliteit aan. Je bent daarvoor aangewezen op diensten als Tidal. Daar kan verandering in komen. Na de aankondiging van Spotify HiFi lijkt Apple nu ook van plan om een soortgelijke dienst met muziek in cd-kwaliteit aan te bieden. Vannacht was er al een gerucht dat Apple op het punt staat om over een paar weken Apple Music HiFi te onthullen en nu zijn er ook concrete aanwijzingen gevonden in de code. iOS 14.6 beta 1 bevatte verwijzingen naar Apple Music HiFi met termen als ‘Dolby Audio’, ‘Dolby Audio’ en ‘Lossless’.

Mogelijk werkt de hogere audiokwaliteit alleen op bepaalde hardware, zoals de AirPods Max.


Apple biedt de eigen HiFi-audiocodec ALAC, maar de Muziek-app heeft nooit ondersteuning voor Dolby Atmos of Dolby Audio gehad. Wat Apple wel aanbiedt zijn Apple Digital Masters (voorheen Mastered for iTunes), een catalogus van nummers die in extra hoge kwaliteit is opgenomen. Taylor Swift, Paul McCartney, Billie Eilish en Sigrid maken er onder andere gebruik van.

Apple Digital Masters

Apple Music HiFi gevonden in beta

De verwijzingen zijn alleen gevonden in de eerste beta, niet in iOS 14.6 beta 2 en ook niet in interne bestanden van iOS 14.5. Mogelijk was er sprake van een foutje om het nu al op te nemen, of wil Apple het nog even uitstellen.

HiFi-nummers hebben minder audiocompressie en bevatten meer detail. Volgens de geruchten gaat Apple Music HiFi hetzelfde kosten, namelijk €9,99 per maand. Apple zou dus niets extra willen rekenen voor de betere audiokwaliteit. Momenteel kun je met Apple Music nummers luisteren in 256 kbps bitrate AAC. Uit de beta-code blijkt nog niets over de prijsstelling.

Apple Music lijsten per stad

In iOS 14.6 kunnen we waarschijnlijk ook betaalopties voor podcasts verwachten. Deze werden aangekondigd tijdens het Spring Loaded-event in april. Je kunt dan abonnee worden van je favoriete podcasts, zodat de maker wat extra inkomsten krijgt. Apple pakt 30% in het eerste jaar en 15% in het tweede jaar. Deze nieuwe Podcasts-functie komt in mei beschikbaar, dus waarschijnlijk kunnen we iOS 14.6 ook nog deze maand verwachten. Of daar dan ook Apple Music HiFi in zit, is nog even afwachten. Het is best mogelijk dat Apple het uit beta 1 heeft weggehaald en binnenkort als een van de grote vernieuwingen van iOS 15 gaat aankondigen.

Bekijk ook

Apple Podcasts-app

Apple Podcasts: dit is Apple’s eigen dienst voor podcasts

Apple Podcasts is een dienst waar je allerlei audio- en praatshows kunt vinden. Je kunt luisteren via de Apple Podcasts-app op je iPhone, iPad, Mac of Apple TV. Dit moet je weten over de podcastdienst van Apple!

Volgens het eerdere gerucht gaat Apple de HiFi-dienst over een paar weken onthullen, zo zouden muzieklabels hebben gezegd. Die aankondiging zou samenvallen met de introductie van de AirPods 3. Dat zou allemaal tijdens de keynote van WWDC 2021 kunnen gebeuren, maar een aankondiging in een persbericht kan ook. Spotify HiFi werd in februari al aangekondigd, maar komt pas later in 2021 beschikbaar in “een select aantal markten”. Een prijs is nog niet bekend. Bij Tidal kun je via het standaard Premium-account 320 Kbps audio voor een tientje per maand beluisteren. Betaal je het dubbele, dan krijg je lossless Hi-Fi van 1411 Kbps. Bekijk onze round-up van streaming muziekdiensten voor je andere opties.

Bekijk ook

Spotify event logo

Wanneer komt Spotify Lossless? Hier zijn alle geruchten!

Spotify kondigde in 2021 aan dat er lossless muziek in cd-kwaliteit zou worden toegevoegd onder de naam Spotify HiFi. Inmiddels zijn er meermaals geruchten geweest dat de dienst van start zou gaan. Maar wanneer komt het nu echt?

Apple Music

Apple Music is de betaalde muziekdienst van Apple. Vind het antwoord op veelgestelde vragen in onze Apple Music FAQ of neem meteen een abonnement! Apple Music biedt een catalogus van tientallen miljoenen nummers die je onbeperkt kan afspelen voor een vast bedrag per maand. Veel muziek is ook in lossless kwaliteit beschikbaar, evenals in ruimtelijke audio dankzij Dolby Atmos. Een speciale variant is Apple Music Classical, dat speciaal gericht is op klassieke muziek. Een abonnement op Apple Music is rechtstreeks af te sluiten bij Apple en is ook onderdeel van Apple One.

Samenwerken aan Apple Music afspeellijst

Reacties: 19 reacties

  1. Zou geweldig en voor de zelfde prijs alhoewel bij deezers uitgeprobeerd maar hoorde weinig tot geen verschil zeker niet de moeite waard om extra voor te betalen ik heb geen absoluut gehoor ook

  2. Geen prijsverhoging en gewoon voor iedereen doorvoeren. Net zoals Apple TV content (itunes aangeschaft) ook een gratis upgrade heeft gekregen van HD naar 4K.

    Wellicht trekken ze dan een hoop nieuwe gebruikers naar hun muziekdienst.

  3. @Ade: Goed lezen. Er staat ook in het stukje – “zonder prijsverhoging”!

  4. Voor iets in betere kwaliteit geen extra geld vragen, maar het gewoon aanbieden nu het mogelijk is om in hogere kwaliteit te streamen. Zou Apple erg sieren als ze dat doen zonder extra geld te vragen. Ze zijn vaak duurder dan de concurrentie, maar soms verbaasd Apple mij door dit soort acties te doen. Net zoals Ade beschreef, dat je ineens 4K versies kreeg van je gekochte films.

  5. Ik hoop zo erg dat dit waar is😃. Zou geweldig zijn. Hopelijk geen MQA maar echte lossless compressie. Alternatieven zoals Qobuz en Deezer (geen Tidal want dat is alsnog lossy(mqa)) hebben niet de goede interface van Apple Music en de goede integratie.

  6. Kan interessant zijn als ze er niks extra’s voor betalen. Persoonlijk ben ik tevreden met 320kbps van spotify.

    Je kunt online een test doen om te kijken of jij het verschil kunt horen. Voor mij was het minimaal en twijfelde veel en dat zegt mij genoeg namelijk dat het mij niet waard is om het dubbele te betalen zoals bij tidal. Geluisterd op een pro technics koptelefoon en krk studio monitoren.

    Check het zelf. Ben benieuwd.

  7. Ik hoop dan dat de Airpods Max die ik heb worden ge-update om het te ondersteunen. Of je moet de nieuwe Airpods Max pro kopen…

  8. Het is wel leuk maar Apple Music nu al zuigt veel batterij bij het streamen via mobiele data. Nog hogere data streamen zal nog meer impact hebben op de accu. Smart data neigt automatisch 5G te pakken bij het streamen van muziek zelf al heb je high quality streaming uit staan.

  9. @Sander: Zou mooi zijn inderdaad. Het enige wat nog lijkt te ontbreken is een Bluetooth verbinding tussen de iPhone en de Airpods Max die ook daadwerkelijk genoeg bandbreedte heeft om lossless audio door te geven aan de AirPods Max.

  10. Origineel geplaatst door Sander
    Ik hoop dan dat de Airpods Max die ik heb worden ge-update om het te ondersteunen. Of je moet de nieuwe Airpods Max pro kopen…

    Ik mag toch hopen van wel. Denk een feature voor de huidige AirPods Pro + AirPods Max en de nieuwe AirPods.

  11. Hier loopt Apple toch echt wel flink triest achter de feiten aan, Iedereen heeft nu “betere kwaliteit, dus nu gaan wij ook”

    Ik ben een grote muziek liefhebber en verzamelaar (die nog CD’s koopt ja), ik geniet al van Hi-Fi sinds ik mn eerste CD singeltje kocht in 1991.

    Leuk hoor al die Hi-Fi of High-res of zelf de meeste verkeerd gebruikte term “HD Audio” maar het is verre van nieuw.

    Als ze nou eens de kwaliteit van de iTunes aankopen omhoog gooien, want ik wil muziek liever in eigen bezit hebben dan afhankelijk te zijn van streaming.
    Als er een rechtenkwestie, licentie verlopen of andere onvrede is trekken ze het er zo af en ben je die je muziek kwijt.

    Het zou ze alleen nog kunnen sieren als ze deze verandering doorvoeren zonder extra kosten te rekenen voor alle Apple Music gebruikers, en dat alle mensen hun iTunes aankopen opnieuw kunnen downloaden in betere kwaliteit.

  12. Zou mooi zijn als er in elk geval Lossless muziek kwaliteit komt; dat is de zelfde kwaliteit als van CD’s. Muziek die ik goed vind, zet ik zelf al in Lossless op mijn iPhone, waarna ik het via WiFi stream naar mijn Bluesound speaker systeem. Die kan echter nog hogere kwaliteit aan – Hi-Res – dat nog een stuk beter is. Dat doen ook Tidal en Qobuz in (veel te dure) abonnementen, waarvoor je dan wel zo’n 40 euro per maand betaalt en dat gaan echt niet veel mensen doen.

  13. Hoop dat Apple ook directe streaming van hun muziek gaat ondersteunen naar mijn receiver, AirPlay 2 kan nog niet tippen aan Spotify Connect, maar als Apple een soortgelijk protocol gaat toevoegen naaat een hogere kwaliteit, dan zou ik direct gaan overstappen op Apple Music.

  14. Zou wel een mooie theorie zijn, als dit zo is. Dan verklaart dat misschien ook het stoppen van de HomePod. Er komt dan vast een nieuw systeem met threading en hifi wat dan gestreamed kan worden. Hopelijk kan het dan ook bedraad aan je av versterker worden gekoppeld. Dan heb je neer keuze in toepassingen en is Siri geen beperking meer.

  15. @Bas: Het is al mogelijk om muziek te kopen in iTunes met Hi-Fi kwaliteit. Je moet dan op het Apple Digital Master letten. Niet alles kan je in die kwaliteit vinden, het er is een best breed aanbod.

  16. @Ed: Dat kan al sinds 30 oktober 2015 middels een Apple TV. Die kun je daar gewoon op aansluiten en gebruiken met Apple Music/Spotify/Tidal (MQA wordt allang ondersteunt via tidal). Maar jij doelt op hi-res hifi via Apple Music gok ik zo

  17. @Macaanzee: Ik betaal voor Qobuz Hi-res 179 euro per jaar, dus zo duur is dat niet.

  18. Origineel geplaatst door Frans maurits
    @Ade: Goed lezen. Er staat ook in het stukje – “zonder prijsverhoging”!

    Het gaat om geruchten dus niks is nog zeker.
    Dus die opmerking over goed lezen 📖, is dan voornamelijk voor jezelf. 😉

  19. Ik zou het toejuichen als Apple betere geluidskwaliteit gaat aanbieden via Apple Music. Maar zo ken ik Apple niet. Vragen vaak de hoofdprijs. Maar ik laat me verrassen…