Dat andere bedrijven snel op de naam iTablet duiken, was te verwachten. Maar het is niet eens onmogelijk als er binnenkort ook een iPad van een ander bedrijf op de markt komt. STMicroelectronics heeft in Europa namelijk de handelsnaam IPAD geregistreerd, als afkorting voor Integrated Passive and Active Devices. Het Frans-Italiaanse bedrijf STMicroelectronics heeft het merk geregistreerd voor print (drukwerk) en elektronica/componenten.
Apple probeerde in Europa de naam iPad ook te registreren als handelsmerk op zes gebieden, waarvan STMicroelectronics er twee in handen heeft. Directeur Carlo Bozotti is best bereid om met Apple een overeenkomst te sluiten, zodat de naam iPad in Europa probleemloos gebruikt kan worden. Toen Apple tegen merknaamconflicten met Cisco aanliep over de naam iPhone kwamen beide bedrijven er ook uit. Bozotti rekent op een flinke vergoeding: vanuit zijn huidige verblijfplaats in Taiwan laat hij weten uit te kijken “a great customer named Apple.” Macworld suggereert echter dat er nog wel een “oorlog” zal uitbreken over de merkrechten.
In de VS speelt nog een conflict met Fujitsu over de merknaam iPad. Zij hebben de naam geregistreerd in de VS en brengen sinds 2002 een product met de naam iPad op de markt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Blijf het maar raar vinden. Zoiets check je toch eerst voordat je je product iPad noemt?
Of zouden de kosten om het na te gaan relatief lager zijn dan de kosten van de rechtzaken ? :-S
@Mike van Hoenselaar:
Of het is een soort marketing truc om de aandacht (nog meer) naar de Apple iPad te trekken.
@Marcel: Je weet het niet he, je weet het niet 😉
O oh, de kans dat de ipad in Europa gaat worden verkocht komt daarmee ook in het gedrang. Ik denk dat ik een vliegtuig ticketje naar de US zal moeten kopen 😉
Apple heeft, 50 miljard eigen vermogen?
Als hun iPad als merknaam willen doen ze dat gewoon en regelen ze ff tussendoor voor een X bedrag dat ze het mogen gebruiken.
Geweldig toch voor die Fransman? Kan hij ff dik 100 miljoen cashen
@Joopie: Gebeurd wel vaker hé. In België ging er een nieuwe radiozender van de openbaren omroep uitkomen, maar die had hun domeinnaam nog niet geregistreerd. Een individu was hun voor, en heeft zo een aardig bedrag kunnen incasseren.
Ja inderdaad, toen ik een paar weken geleden mijn bedrijf wou registreren bij de kamer van koophandel heb ik ook eerst gekeken of mijn bedrijfsnaam nog niet bestond?