Het is eigenlijk vreemd dat de Apple Watch nog geen standaard slaapfuncties bevat, maar misschien gaat daar verandering in komen in watchOS 6. Daarvoor zouden speciale piëzo-sensoren gebruikt kunnen worden, zoals beschreven in het patent. Deze beschrijft een zogenaamde “piëzo-sensor met meerdere elementen, die fysiologische metingen in bed uitvoert”. Leg je een apparaat met deze sensoren in bed, dan kan het de bewegingen van een gebruiker nauwkeurig volgen. De sensoren genereren meerdere elektrische signalen. Ook worden de vitale waarden uit verschillende punten van het lichaam opgevangen.
Apple’s oplossing om slaap te meten zou twee vormen kunnen aannemen. De eerste is een dunne strip die je op borsthoogte in bed ligt. De andere oplossing is een raster van sensoren voor het complete bed. Je zou met zo’n systeem ook de lighouding kunnen meten en kijken waar de meeste druk wordt uitgeoefend op bed.
Eigenlijk heeft Apple al een oplossing voor slaapanalyse in huis, namelijk Beddit. Dit accessoire kwam in handen van Apple door een overname. Het gaat om een 150 euro kostend, dun en flexibel matje die je op bed legt. Je hoeft dus niets aan je lichaam te dragen. Deze slaapmat werkt samen met een app die je coacht om beter te slapen.
Daarbij wordt niet alleen je slaaptijd gemeten, maar ook je hartslag, ademhaling, temperatuur, beweging, snurken en meer. Omgevingsfactoren zoals kamertemperatuur en luchtvochtigheid worden ook meteen meegenomen. Het nieuwe patent zou betrekking kunnen hebben op een nieuwe versie van Beddit, maar we hebben zo onze twijfels of Apple het product wel verder gaat ontwikkelen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- Gerucht: 'Apple Intelligence-versie van Siri komt nog dit najaar' (14-04)
Zou eens tijd worden dat deze functie beschikbaar komt! In plaats van die nutteloze walkietalkie functie.
Kans dat Apple dit uitbrengt: 0%
Bring it on 😃 Ik draag s’nachts geen watch, dus sensoren in de watch heb ik weinig aan. Ik wil zo’n complete mat wel hebben.
Dat is het inderdaad. Walkietalkie mag van mij direct weer weg