Mario Kart-headsets en meer
Mira is gevestigd in Los Angeles en maakt AR-headsets voor het bedrijfsleven en voor het Amerikaanse leger, zo blijkt uit een online bericht van de CEO. Ook leverde Mira headsets aan Nintendo World, voor de Mario Kart-attractie in pretparken in Japan en Los Angeles. Je kunt met de headset virtuele karakters en items uit de game geprojecteerd zien, terwijl je rondrijdt. Apple heeft de overname inmiddels bevestigd met de standaardreactie, namelijk dat het regelmatig kleine technologiebedrijven overneemt, maar dat er geen commentaar wordt gegeven op het doel daarvan of mogelijke plannen.
De overname maakt in ieder geval duidelijk dat Apple’s Vision Pro niet alleen voor entertainment, maar nadrukkelijk ook voor het bedrijfsleven is bedoeld. Dat bleek overigens ook wel uit de demo’s die Apple tijdens de keynote liet zien: slechts twee situaties speelden zich in een huiskamer af (film kijken en gamen), terwijl het merendeel van de demo’s gericht leek op kenniswerkers met een ruim budget.
Voormalig Apple-designer Jony Ive zou in het verleden adviseur zijn geweest van Mira. Het bedrijf maakte de Prisma Pro, een hardwareproduct waarmee je de werking van apparatuur kunt uitleggen en waarbij je je handen vrij hebt. Of Apple ook van plan is om headsets voor militaire doelen te maken, is zeer de vraag. Apple richt zich meestal niet op heel specifieke bedrijfstakken.
Apple zou de kennis en ervaring van Mira kunnen gebruiken om een consumentenversie van de Vision Pro-headset te maken, of om de headset meer geschikt te maken voor het bedrijfsleven. De Vision Pro komt begin 2024 op de markt voor $3.499,- en zal voorlopig alleen in de VS verkrijgbaar zijn.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- Gerucht: 'Apple Intelligence-versie van Siri komt nog dit najaar' (14-04)
Nou ze zullen wel moeten, als het bedrijf Mira nu idd defensie contracten heeft lopen met het Amerikaanse militair apparaat, dan kom je daar niet zomaar onder uit, niet om wille van je principes en niet bij overnames zoals deze.
Defensie contracten zijn veelal langlopend en uiteraard onder verscheidene vormen van geheimhouding, staatsgeheim, top secret etc.
Behoudens dat wij dit nu weten zal Apple in ieder geval zélf over die hoek van VR/AR/MR ontwikkeling dan ook verder ook nooit iets loslaten of zij militaire headset toepassingen door blijven ontwikkelen.
Maar ik ga er in ieder geval van uit van wel, ivm lopende verplichtingen en reeds genoemde defensiecontracten.
De miljarden die uitgegeven zijn moeten toch ergens terugverdiend worden. Defensie contracten zijn erg lucratief.
Waarschijnlijk overgenomen voor de patenten…