Apple heeft een aanklacht ingediend tegen Qualcomm, de leverancier van de modemchips in de iPhone. Qualcomm zou een miljard dollar moeten terugbetalen en moet de licentiekosten van patenten aanzienlijk verlagen, vindt Apple. De chipmaker kwam eerder deze week al in opspraak toen de Amerikaanse Federal Trade Commission (FTC) het bedrijf beschuldigde van oneerlijke concurrentie. Apple werd gedwongen om modemchips van Qualcomm te gebruiken, in ruil voor lagere royalties op patenten.

Apple en Qualcomm
Apple heeft een aanklacht ingediend bij de rechtbank van San Diego in Californië. Daarin herhalen ze wat de FTC al heeft gezegd: Qualcomm maakt misbruik van zijn monopoliepositie op het gebied van mobiele chips. Ze bezitten meerdere patenten die essentieel zijn om telefoons te kunnen maken en geven die in licentie aan Apple en andere toestelmakers. Volgens Apple houdt Qualcomm daarbij geld achter. Het zou gaan om een bedrag van 1 miljard dollar, ongeveer 930 miljoen euro.
Dit bedrag zou Qualcomm achter willen houden, omdat Apple meewerkte aan een justitieel onderzoek naar misbruik van Qualcomm’s marktpositie in Zuid-Korea. In deze zaak werd de chipmaker veroordeeld tot een flinke boete, maar kan nog in beroep gaan. Als gevolg zou Qualcomm geweigerd hebben om een nog openstaand tegoed terug te betalen aan Apple.
Verder wil Apple bepaalde patenten ongeldig laten verklaren. Het gaat daarbij om patenten die te maken hebben met de technologie achter draadloze communicatie. Lukt dit niet, dan wil Apple dat de licentiekosten voor deze patenten worden verlaagd. De licentiekosten van Qualcomm zouden namelijk aanzienlijk hoger liggen dan bij andere bedrijven, die over soortgelijke patenten beschikken. Apple was genoodzaakt om een licentie te nemen op de patenten, maar kreeg daarbij alleen een goede deal als ze ook de modemchips van Qualcomm gebruikten in de iPhone. Concurrenten zoals Intel waren daardoor kansloos en de FTC ziet het daarom als oneerlijke concurrentie.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple viert vandaag 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en zo krijg jij een exclusieve fysieke pin) (24-04)
- Gesloten Apple Store Amsterdam blijkt toch open: bewaker vergeet deur op slot te doen (22-04)
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
Koekje van eigen deeg voor Apple. Volgens mij hebben anderen ook wel eens geklaagd over de agressieve manier van onderhandelen van Apple en doet Apple ook het uiterste om de eigen huid (lees patenten) zo duur mogelijk te verkopen. Aan de andere kant: business as usual voor doorgewinterde bedrijven. Niks persoonlijks en even goede vrienden maar we willen wel betere deals. Als Apple het echt oneerlijk vindt hoeveel ze betalen aan Qualcomm dan neem ik aan dat we als consument ook gecompenseerd gaan worden of dat in ieder geval de prijs van de iPhone naar beneden gaat. Ach laat maar het is al laat voor sprookjes.