OLED voor iPad Pro en Mac
Apple zou Samsung een boete verschuldigd zijn die in de honderden miljoenen euro’s loopt omdat er minder OLED-schermen voor iPhones zijn gebruikt. Voor gebruikers kan dat gunstig uitpakken, als Apple besluit om het gat te vullen met OLED-schermen voor de iPad en Mac. Die apparaten zouden dan sneller de overstap naar OLED kunnen maken. Dit zou Apple’s voorkeur hebben in plaats van het betalen van een boete.
Volgens de Koreaanse site The Elec zou Samsung al langer in gesprek zijn met Apple over het leveren van OLED-schermen voor de aanstaande 16-inch MacBook Pro en toekomstige iPad Pro’s. Het 16-inch model is een nieuw formaat dat nog niet officieel is aangekondigd. Het scherm zou tussen de 16- en 16,5-inch groot zijn, zo beweert de bekende analist Ming-Chi Kuo. Hij verwacht deze grotere MacBook nog in 2019 op de markt, voorzien van een “geheel nieuw design”. Overigens zei Kuo niets over de schermtechnologie.
Verder verwacht Kuo dat er twee nieuwe iPad Pro’s in massaproductie zullen gaan tussen het vierde kwartaal van 2019 en het eerste kwartaal van 2020. Ook die zouden OLED kunnen gebruiken, maar Kuo spreekt er met geen woord over. Wel heeft Kuo het gehad over Mini-LED-technologie, dat zal worden gebruikt voor een 10- tot 12-inch iPad, die eind 2020 of begin 2021 moet verschijnen. Deze technologie zit ook in een 15- tot 17-inch MacBook die voor de eerste helft van 2021 staat gepland.
Het voordeel van OLED is het lagere energieverbruik, verbeterde helderheid, scherpere kleuren en snellere responstijd in vergelijking met LCD. Ze zijn wel gevoelig voor slijtage. Daar staat weer tegen over dat ze dunner en lichter zijn, waardoor de producten zelf ook dunner en lichter kunnen worden gemaakt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
- Gerucht: 'Ook watchOS krijgt een nieuw ontwerp geïnspireerd op visionOS' (10-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
OLED Is toch van LG. En QLED van Samsung?
@Jelle Leeijen: 👌🏼
@Jelle Leeijen: Nee Samsung maakt ook OLED schermen, ze kunnen het alleen niet op groot formaat.
Dit kan LG weer wel heel erg goed, daarom maakt Samsung Qled schermen(zodat ze geen OLED hoeven te kopen bij de concurrent).
@Jelle Leeijen: QLED is de fancy marketing term die Samsung gebruikt voor een gewoon LCD scherm. Het is helemaal geen QLED beeldtechnologie, die is nog te duur en staat nog in de kinderschoenen. Net zoals MicroLED overigens, wat meer de toekomst lijkt te gaan worden.
Bij dat concept filmpje verwacht ik toch ergens ineens Victor Mids in beeld.
De Q staat voor de laag Quantum Dots die de kleuren super goed maken, eens opzoeken zou ik zeggen, dr Google weet zeer veel over technische snufjes… dit is dus een verbeterd led-lcd scherm, de beste lcd’s op de markt totnutoe, eigenlijk voor een televisie véél beter dan Oled, nooit inbranden en zwart is nagenoeg even zwart, kleuren en contrast zijn even vibrant als Oled. en niet alleen Samsung gebruikt ze, Philips en nog andere merken ook, alleen hanteert Samsung de naam Qled en Philips zegt “Quantum dots scherm”… Deze schermen zijn wel degelijk wat Qled betekent (Artikel)
Kern van het bericht is dat het dus een feit is dat de iphones een stuk, stuk minder verkopen dan verwacht
Als fanboy site zou je dat kunnen omvormen dat Apple hard bezig is toekomstige toestellen weer interessant te maken. Dat kan -enerzijds- door coole, nieuwe toestellen, of -anderIjds- lagere prijzen!
Goed nieuws dua dat iPhones slecht verkopen!
Volgens Counterpoint Research zijn de verkopen van iphones 20% ingestort.
Inmiddels is het aandeel van iphones in de premium markt gezakt naar 47% (was ooit 85%) en is het marktaandeel in de flagship markt van Samsung inmiddels gestegen naar 25%. Huawei staat op 16%.