Er volgt naar verwachting nog een ander special event in oktober, waar Apple dan de nieuwste iPhone 12 gaat presenteren. Lees meer in ons artikel over de datum van het iPhone 12-event.
Apple event september 2020 datum: 15 september 2020
Er was lange tijd flink wat onduidelijkheid over wanneer en of Apple überhaupt een traditioneel iPhone-event organiseert. Er waren geruchten over een iPhone-event in oktober en losse aankondigingen via een persbericht van een nieuwe Apple Watch en iPad in september. Apple heeft nu met de aankondiging van de datum van het volgende Apple-event van 2020 de grootste twijfel weggenomen. De uitnodiging van het aankomende Apple-event is verstuurd: op 15 september 2020 om 19:00 Nederlandse tijd presenteert Apple haar volgende nieuwe producten.
Hoe het event er daadwerkelijk uit gaat zien, houdt Apple nog eventjes geheim. Waarschijnlijk krijgt het event dezelfde vorm als bij de WWDC: een van tevoren opgenomen uitzending waarin de nieuwe producten en functies aangekondigd worden, opgenomen vanaf het Apple Park en Steve Jobs Theater. Vanwege het coronavirus kan Apple geen volle zaal met journalisten regelen. De presentatie is dus niet live, maar dat neemt niet weg dat er genoeg aangekondigd gaat worden. Hieronder zie je hoe de uitnodiging er dit jaar uit ziet. Officieel is de slagzin van dit event “Time flies”, wat sterk doet vermoeden dat het in ieder geval om de Apple Watch gaat.
Het is waarschijnlijk dat Apple de Apple Watch Series 6 gaat presenteren op het event. In de gegevens van de YouTube-livestream is namelijk de tag “Series 6” toegevoegd. Er staan ook allerlei andere producten bij, maar het gaat daar allemaal om generieke productnamen (“iPhone”, “MacBook Pro”, etcetera). Dat Series 6 hier zo nadrukkelijk bij staat, verklapt al een beetje wat Apple gaat aankondigen.
Bekijk de uitnodiging in AR
Er is nog een leuk trucje verstopt in de pagina van Apple’s aankondiging. Als je op je iPhone deze link opent en vervolgens op het blauwe Apple-logo tikt, kun je het logo voor het event in beweging zien in augmented reality. Richt je iPhone op bijvoorbeeld een tafel en je ziet het logo tot leven komen. Het logo wisselt tussen het Apple-logo en de datum van het event (9.15; 15 september).
Verwachtingen in het kort
Dit zijn de belangrijkste verwachtingen in het kort:
- Onthulling van nieuwe Apple Watch Series 6: nieuwe gezondheidsfuncties en snellere processor.
- Ook verwacht: een nieuwe betaalbare Apple Watch als opvolger van de Apple Watch Series 3.
- Nieuwe iPad Air 2020: opvolger met nieuw design gebaseerd op dat van de iPad Pro.
- Releasedatum van iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur, watchOS 7 en tvOS 14.
- Mogelijk nieuwe producten: AirPods Studio en AirTag.
- Nog géén presentatie van de iPhones van 2020: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro en iPhone 12 Pro Max. Die onthulling volgt mogelijk pas in oktober.
Lees ook ons uitgebreide artikel met de verwachtingen voor Apple’s september 2020 event.
Het is dit jaar nog de vraag welke producten allemaal in september beschikbaar komen. Apple heeft over de datum van beschikbaarheid van de iPhone 12 alvast gezegd dat deze een paar weken later is dan gebruikelijk. Het is dan ook de verwachting dat dit event niet draait om de iPhone 12. Een presentatie daarvan verwachten we ergens in oktober. De iPhones komen dus pas op z’n vroegst midden oktober uit. De Apple Watch en eventuele nieuwe iPad Air worden nog wél in september verwacht.
Wat kun je van iCulture verwachten?
Bij iCulture volgen we alle ontwikkelingen uiteraard op de voet. Alles over de nieuwe Apple Watch Series 6, iPad Air 2020 en andere nieuwe producten vind je op de site terug in uitgebreide artikelen zodra het nieuws bekendgemaakt wordt. Zo houden we je op de hoogte van alle onderwerpen die tijdens de presentatie langskomen en je kunt meteen meepraten met andere iCulture-lezers in de reacties onder de artikelen. Ben je niet thuis of in de buurt van een computer? Via ons Twitter-account @iCulture en onze iCulture-app doen we ook verslag van al het belangrijke nieuws.
- 2020 - 08 september: In tegenstelling tot wat eerder in dit artikel stond, lijkt het erop dat Apple tijdens dit event géén iPhone 12 gaat aankondigen. Deze aankondiging volgt op een apart moment in oktober. Het artikel is nu aangepast.
- 2020 - 08 september: Artikel opnieuw gepubliceerd na aankondiging van het event.
- 2020 - 08 september: Artikel opnieuw bijgewerkt na aanwijzingen voor het event.
- 2020 - 20 augustus: Datum van 10 september gelekt via YouTube.
- 2020 - 13 augustus: Artikel bijgewerkt met nieuwe informatie.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'iOS 19 brengt uitgebreide ondersteuning voor externe schermen naar deze iPhones' (24-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 krijgt Mac-achtige menubalk en vernieuwde Stage Manager' (24-04)
- Nieuwe dummy's voor iPhone 17-serie: 'zo ziet de iPhone 17-serie in zwart en wit eruit' (24-04)
- 'Zo belachelijk dun wordt de iPhone 17 Air in de praktijk' [video] (23-04)
- 'Apple werkt al aan iPhone 17e: nieuw instapmodel komt in mei 2026' (22-04)
Dan ben ik op vakantie Tim. Een week later kan wel!
Ik hoop dat ze de nieuwe Homepod bekend maken.
Voor een echte Apple liefhebber moet dat toch geen belemmering zijn, kom op! Gewoon streamen op je iOS device.
Ik wacht het allemaal wel af !! Komt wanneer het komt
Want je kan je wel gek laten maken maar eigenlijk is niks bekend alleen maar roepen en roepen aandacht vragen
(Red.) Artikel bijgewerkt met nieuwe informatie.
@Erik hoenders: Jaa!! En officieel in Nederland uitbrengen!
(Red.) Datum van 10 september mogelijk gelekt via YouTube.
10 september, of wellicht medio oktober.
iPhone 12 heeft (kennelijk) wat vertraging opgeladen. Kan.
Enne…. hoe zit het dan met iOS14?! Wordt deze launch dan ook uitgesteld? Of komt deze wel “op tijd” en worden de iPhone’s 12 dan wat later geleverd met deze iOS14(.x) pre-installed?
@W.: iOS komt sowieso op tijd, die heeft geen vertraging in productie opgelopen 😉
@W.: Wat heeft iOS14 te maken met release van iPhone12, iOS kan prima eerder uitgegeven worden.
Ook al wordt iPhone 12 met iOS 13 verkocht, bij 1ste start zal je hem dan toch moeten bijwerken naar iOS14.
Gek. Nooit op een donderdag toch?
Ik heb steeds gezegd: de Keynote komt gewoon op hetzelfde moment als gewoonlijk. Dat de nieuwe iPhones later leverbaar zijn, wil helemaal niet zeggen dat dan ook de presentatie later is. Dus: gewoon presentatie ca. 10 september. Van iPhones en Apple Watch. Dan kan iedereen al lekker z’n bestellingen doen en kunnen de provider met hun aanbiedingen komen.
Als dan de Apple Watch wél eerder leverbaar is dan de iPhone(s) is dat alleen maar prima. Dat maakt niet uit. Het kan ook zo zijn dat bepaalde modellen iPhones later leverbaar zijn dan andere. Dat is allemaal eerder gebeurd. Geen enkele reden dus om de Keynote ook uit te stellen.
@Macaanzee: Apple heeft goed naar jou geluisterd 🙂
Dat hoeft ook niet, maar is inmiddels soort van ‘koppeldeal’; presentatie nieuwe iPhone & vrijdag pre-order, week later nieuwste iOS (din/woe) en vrijdags de levering van deze nieuwe iPhone (vaak incl. het nieuwe iOS al)
De logica dat t zou zijn als met de 4s vind ik persoonlijk nergens op slaan . Als dat al zo zou zijn is t puur toeval . Ze gaan echt niet opzettelijk iets hetzelfde doen als met de 4s.
Kan niet wachten word tijd voor me iPhone X in te ruilen voor nieuwe 😂 nu gewoon weer elk jaar een nieuwe kopen!
(Red.) Artikel opnieuw bijgewerkt na aanwijzingen voor het event.
(Red.) Artikel opnieuw gepubliceerd na aankondiging van het event.
@J: Zonde van je geld elk jaar een nieuwe
Op vakantie gaan ook
Gaan ze geen nieuwe iPad Air meer voorstellen? 😞
Geen nieuwe iPhone voor mij dit jaar. Nog steeds hetzelfde design als de X. Zelfde notch en wat camera updates , maar ik ben geen foto man. Had gehoopt op een volledig scherm zoals bij sommige Droid toestellen. Ik blijf met mijn Xs Max die ik al 2 jr hebt en het nog prima…doet ! 💯💯
Is helemaal niet zonde van je geld.
Hopen op de airtag🙌🏼 Denken jullie dat de dekking voor live locatie goed gaat zijn in Nederland (en de gemiddelde stad/wijk)?
Wat saai zeg… bah bah
Even op het logo klikken😉
Zie je wel: gewoon in september. Precies wat ik dacht. Ook al zijn bepaalde producten wellicht pas later leverbaar: dat is geen reden om de aankondiging uit te stellen. Blijkbaar heet de aankondiging ‘Event’ en geen ‘Keynote’ meer. Of was dat al een tijdje zo?! 😜 Ik zit aan de buis geplakt op 15 september! Vooral voor de Apple Watch 6..!!
@alk: 15 sep is ook op een dinsdag. 🙂
@alk: 15de is op dinsdag
Kan nog prima jaren mee met mijn Iphone 11 Pro, dus hoef geen 12. Ben wel benieuwd naar de watch 6
(Red.) In tegenstelling tot wat eerder in dit artikel stond, lijkt het erop dat Apple tijdens dit event géén iPhone 12 gaat aankondigen. Deze aankondiging volgt op een apart moment in oktober. Het artikel is nu aangepast.
Ja hopelijk wordt dit jaar voor mij nieuwe iPhone (met een iPhone 7 wordt dat wel tijd ) en denk dat er ook voor het eerste Apple watch komt en ben benieuwd naar die AirTag en ook of de Airpower nog bestaat omdat deze weer laatst terug kwam in de “leaks” oh en doe maar homePod ook in Nederland zou tof zijn 😉 en of de apple one wordt aangekondigd (met een klapper als ze apple news naar Nederland brengen) en de heel misschien apple glass? (Denk persoonlijk nog niet, maar je weet nooit 🤷🏻♂️)
Dank je Tim!
@JK: haha, fijn van Tim.
De AR link vanuit de iPhone doet vermoeden dat AR officieel wordt geïntroduceerd. Ik ben benieuwd welke toepassingen, functies en hardware beschikbaar komt.
Ik vind het logo wat weg hebben van Proximus. Hoop inderdaad op mac’s met touchscreen.
Op de Apple website hebben ze het nu wel over een ‘speciaal Apple event’.Toch iPhone’s?