‘Siri-speaker afgelopen maanden getest door Apple-medewerkers’
Medewerkers van Apple mochten de afgelopen maanden de aankomende Siri-speaker al thuis testen. Apple nam daarmee een risico op uitlekken van informatie. Maar toch is er nog weinig concrete informatie bekend over functies of het ontwerp, behalve dat het ontwerp bijna klaar zou zijn. Eerder werd al duidelijk dat Apple de slimme speaker op de ontwikkelaarsconferentie in juni zou kunnen introduceren.
Update 6 juni 2017: Inmiddels is de HomePod aangekondigd door Apple. In ons HomePod dossier vind je alle informatie over specs, functies, releasedatum en meer.
https://www.iculture.nl/apple-accessoires/homepod/
Apple’s Siri-speaker concurreert met Google en Amazon
De slimme speaker moet gaan concurreren met Google Home en Amazon Echo. Amazon introduceerde dinsdag de Echo Show, een nieuwe variant van de vertrouwde Echo-speaker. Die is voorzien van een scherm waarop informatie kan worden weergegeven. Het is niet duidelijk of dat ook de richting is die Apple op wil met zijn nieuwste product. Apple’s marketingbaas Phil Schiller liet eerder al doorschemeren dat hij wel de meerwaarde ziet van consumentenproducten met een scherm.
Meerjarenproject
Apple werkt naar verluidt al jaren aan een soortgelijk accessoire als Google en Amazon bieden. Sinds september 2016 verkeert het aankomende accessoire ook echt in prototype-fase, wist Bloomberg al eerder te melden. Het lijkt erop dat Apple-medewerkers toen begonnen zijn met het testen van het apparaat in hun eigen huizen. De speaker heeft natuurlijk Siri ingebouwd en vormt verder een uitbreiding op HomeKit, zodat je lampen, sloten en gordijnen met je stem kunt bedienen. Ook zou AirPlay geïntegreerd zijn, waardoor je bijvoorbeeld met je iPhone of iPad geluid naar de speaker kan streamen.
Weinig bekend over ontwerp
Over het ontwerp is nog maar weinig bekend, behalve dat het formaat veel zou lijken op Google Home en net als deze concurrent klein en dik zou zijn. De speaker zou eruitzien als een Mac Pro met taps toelopende bovenkant en voorzien zijn van ingebouwde knoppen. Daarnaast zou het nieuwe accessoire een gaatjespatroon hebben dat de gehele speaker omvat. Eind april werd duidelijk dat het ontwerp van de nieuwe speaker bijna af zou zijn. De verwachting is dat Apple’s Siri-speaker in juni wordt aangekondigd. Het is afwachten of er in de tussentijd toch nog meer concrete informatie uitlekt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Nieuwe Chipolo POP is een kleurrijk AirTag-alternatief met twee grote voordelen (15-04)
- Robotstofzuigers werken nu met HomeKit: dit zijn de eerste ondersteunde modellen (02-04)
- 'Apple komt met eigen Beats-oplaadkabels': nuttige toevoeging of niet? (27-03)
- 'IKEA werkt aan BILRESA: dubbele knoppen met Matter en Thread voor je smart home' (27-03)
- Philips Hue komt met een eigen videodeurbel: zo gaat deze eruit zien (24-03)
HomePod
Alle belangrijke artikelen over de Apple HomePod onder handbereik. Apple heeft momenteel twee modellen in het assortiment: de kleinere HomePod mini en de grotere HomePod (2e generatie, 2023). De beste tips, gidsen en wat je moet weten over deze slimme speaker, bedoeld voor het luisteren van muziek, het geven van spraakopdrachten met Siri en het bedienen van je smart home. De HomePod fungeert ook als woninghub voor HomeKit en is geschikt als Thread Border Router.

- Alles over de HomePod
- Alles over de HomePod mini
- HomePod kopen in Nederland
- HomePod vergelijken: mini vs groot model
- Review: HomePod (2e generatie, 2023)
- Review: HomePod mini
- HomePod 2018 review: wat zijn onze ervaringen?
- HomePod als woninghub voor je smart home
- HomePod koppelen met Apple TV
- Muziek luisteren op de HomePod
- Muziek bedienen met Siri en HomePod
- HomePod updaten en software bijwerken
- Zo maak je een HomePod stereopaar
Laat Apple nou alstublieft eerst zorgen dat siri een beetje in de buurt komt van Google. Siri is enkel een dom wicht wat wat standaard zinnetjes herkent. Context is haar vreemd, buiten gebaande paden en het is enkel een voice interface naar Google.
Siri is echt by far de slechtste spraakgestuurde assistent die ik ken en presteert op elk platform weet anders. Op m’n appletv is het echt een giller, daar praat ze niet eens terug. Dat dat op m’n applewatch niet kan door de beperkte resources snap ik, maar hoezo niet op appletv?
Bij de introductie was het een zeer intelligent systeem , alleen is het ons in Nederland een beetje ontgaan doordat Nederlands erg laat kwam. En in de tussentijd zijn anderen er in ontwikkeling op vooruit gegaan, en wordt vervolgens afgegeven op Siri. Terwijl ondanks alles deze erg goed functioneert binnen in het Apple ecosysteem. Maar helaas achterloopt op de rest. Overigens zie ik geen toegevoegde waarde in Apple speakers met Siri in huis ; voor bijvoorbeeld de HomeKit. Want dat kan ik ook doen vanaf mijn telefoon , die op tafel ligt in de woonkamer. ( door middel van hé Siri : “…….” )
het overigens erg fijn zijn als de Apple Watch niet steeds zegt dit kan ik wel doen op de iPhone – maar je moet eerst je iPhone ontgrendelen. ( heb ik het toch nog over simpele taken ) terwijl als je dit op een andere manier vraagt wel mogelijk is.
@Mobilio: Inderdaad Mobilio, je kunt net zo goed een goede Bluetooth speaker nemen en “hé Siri” roepen naar je telefoon. Ik zie echt het nut nog niet van een Siri speaker.
Siri integreren in appleTV met speaker ed, zou nuttig zijn. ipv nog 50 accesoires in huis te halen.
Sterker: hoe gaat Apple straks voorkomen dat als ik “He Siri!” roep dat zowel mijn telefoon EN de iSpeaker (of AppleSpeaker, veel creatiever dan dat zullen ze niet worden in Cupertino) PLING gaan doen?
Maar goed, ja Siri was laat in NL. Zoals ook ApplePay laat is. Zo laat, dat het systeem achterhaald dreigt te raken. Maar goed, dat is een beetje de story of Apple. Laat komen en dan roepen “ja maar we doen het wel goed!”…
Uhm… Dit is al opgelost met bijvoorbeeld een iPhone en een iPad. Slecht één apparaat wordt daadwerkelijk geactiveerd. Zie https://youtu.be/D7iq_tUn1oY.
Hoe bepaald wordt welke, weet ik niet 🙂
Voice assistants zal niet snel achterhaald zijn. Net zoals iedereen nu een smartphone heeft om dingnen op te zoeken en te doen, heeft iedereeen straks een soort personal assistant, thuis, in zijn auto en on the move.
A.I. 1.0
Dit riepen ze met de iPhone ook.
Ook geen succes geworden toch?
Ik hoor het Steve Balmer nog zeggen in dat interview als reactie op de iPhone. It does not appeal to business users because it doesn’t have a keyboard :/ omg!
Na 7 pogingen Siri een bepaald nummer te laten afspelen (dit heb ik op het web gevonden over ‘stok hol syndroom’) geef ik het vaak op en swipe ik binnen 3 seconden naar het album van MUSE…