Apple stopt met Back to My Mac (‘Terug naar mijn Mac’)
Update juni 2019: Apple heeft nu een officiële datum bekendgemaakt via een supportartikel: vanaf 1 juli 2019 zal Back to my Mac definitief stoppen.
Hieronder volgt ons oorspronkelijke artikel van 21 augustus 2018:
Apple legt in een supportdocument uit hoe gebruikers kan overstappen naar andere Apple-diensten zoals iCloud Drive, de Apple Remote Desktop-app en schermdeling.
Back to My Mac bestaat sinds 2007 en was toen onderdeel van .Mac. Dit werd later MobileMe en vervolgens iCloud. De functie bleef ondanks al deze naamswisselingen steeds bestaan en was een makkelijke manier om op afstand toegang te krijgen tot bestanden op een ander apparaat.
Had je bijvoorbeeld een Mac-desktop en een MacBook, dan kon je met de functie gemakkelijk het scherm delen en toegang krijgen tot bestanden die je thuis of op je werk bewaarde. Door de komst van iCloud Drive is er minder behoefte aan een dergelijke dienst. Vandaar dat Apple ermee stopt.
Meerdere alternatieven
Gebruik je iCloud Drive, dan heb je vanaf al je Apple-apparaten toegang tot je bestanden die in de cloud staan. Wil je toch toegang tot bestanden op een andere computer, dan kun je daarvoor Remote Desktop gebruiken. Voor het helpen van familieleden op afstand is er schermdeling. Gelukkig heb je nog alle tijd om aan de alternatieven te wennen, want macOS Mojave wordt pas over een maand verwacht.
Back to My Mac werd al in de eerste beta van Mojave verwijderd, al werd er nauwelijks ruchtbaarheid aan gegeven. Waarschijnlijk gebruikten nog maar weinig mensen de functie.
- 2019 - 01 juni: Apple heeft bekendgemaakt wanneer Back to my Mac stopt. We hebben deze informatie aan het artikel toegevoegd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt tweede beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
Nog nooit gebruikt, zal het persoonlijk ook niet missen.
Dat verklaart waarom ik, nadat ik vanaf m’n vakantieadres de beta van Mojave op m’n Mac thuis had geïnstalleerd, hem vervolgens niet meer kon bereiken. 🙁
Was een leuke feature, maar zwaar verouderd en niet echt meer van deze tijd. Dus ja, jammer dat ze ermee stoppen, maar wel begrijpelijk.
Ik gebruikte het af en toe, maar het was om te janken zo slecht. Ook over Remote Desktop lees je veel klachten, maar dat ga ik niet eens proberen voor €89(!!!).
RealVNC is gratis voor persoonlijk gebruik tot 5 devices en 3 gebruikers. Super easy te installeren en werkt supersmooth.
Werkt op elk platform.
Teamviewer is gratis voor persoonlijk gebruik.
(Red.) Apple heeft bekendgemaakt wanneer Back to my Mac stopt. We hebben deze informatie aan het artikel toegevoegd.