De eerste officiële Apple Store in België gaat op 19 september open. Dat blijkt uit een nieuw opgedoken document (hieronder te bekijken), waarin als openingsdatum zaterdag 19 september wordt genoemd. Het document bevat ook het adres van de Brusselse Apple Store, aan de Gulden Vlieslaan 26-28. Eerder schreven we op iCulture al over een openingsdatum op 19 september, op basis van informatie van de Belgische krant Le Soir.
Het document dat nu is opgedoken betreft officiële informatie, die echter nog niet is terug te vinden in de openbare Kruispuntbank van Ondernemingen.
Dat er aan de Gulden Vlieslaan in Brussel een Apple Store wordt gevestigd, staat overigens al als een paal boven water. Apple heeft al bevestigd dat er een Belgische Apple Store komt. Er wordt al maanden gewerkt aan het gereedmaken van het pand, dat de afgelopen maanden was afgeschermd door zwarte schuttingen. De afgelopen tijd zijn die schuttingen vervangen door zwart plastic en arriveren er regelmatig materialen voor het interieur, zoals op bijgaande foto’s blijkt. De verbouwing van de winkel startte afgelopen februari al en sinds vorig jaar december is Apple al op zoek naar personeel, dat eerst ingewerkt zal moeten worden.
Apple Store Wi-Fi werkt al
Er is nog een extra bewijs dat er op de Gulden Vlieslaan 26-28 een Apple Store komt. Het lokale Wi-Fi-netwerk blijkt aan aanwezig en is te gebruiken.
De datum van 19 september is precies één dag nadat volgens geruchten de verkoop van de iPhone 6s van start gaat. Toch achten we de kans klein dat op 19 september de nieuwe iPhones al meteen in Brussel verkrijgbaar zullen zijn. Nederland en België zitten meestal in de tweede golf landen voor de verkoop van iPhones.
Tip @ kboiiiiiii, foto’s via iCulture-tipgever Maxime, met dank!
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple Store
Lees alles over de Apple Store, de retailwinkel van Apple. Nederland kent drie Apple Stores (Amsterdam, Haarlem en Den Haag) terwijl je in België de keuze hebt uit één locatie in Brussel. Wereldwijd gaat het om meer dan vijfhonderd winkels. Daarnaast is er de online Apple Store, waar je bestellingen kunt plaatsen om te laten thuisbezorgen. Waar vind je de officiële Apple Stores en hoe kun je ze bezoeken? Hieronder vind je alle info op een rij!

Nu nog zo vlug mogelijk eentje in Antwerpen, toch de place to be stad bij uitstek in Belgie of ben ik te chauvinistisch?
@erik: Ach, de geschiedenis herhaalt zich. In Nederland moest er ook eerst eentje in de formele hoofdstad komen voordat ze er ook kwamen in steden die er ècht toe doen 😈 (nl daar waar het landsbestuur echt zit resp. daar waar het provinciebestuur zit waar ook die zogenaamde hoofdstad ònder valt 😁)
Maar on topic: proficiat aan onze Belgische vrienden. Hopelijk betekent dit ook dat jullie voortaan niet meer zo belachelijk lang op een productintroductie hoeven te wachten als nu bij de Apple Watch is gebeurd😐
@erik: Daar parkeert iedereen zich 😉
Ik heb gewoon al geen interesse meer in de 1ste gen apple watch… Nog steeds geen datum voor België (nee ik ga geen tripjes meer maken naar het buitenland) Ik wacht wel op apple watch nr 2.
Ik heb de indruk dat de Apple Watch alleen nog maar gelanceerd is in landen waar er ook een Apple Store is, of ben ik verkeerd? Dit is misschien ook de reden waarom de Apple Watch nog niet in België gelanceerd is, er moet eerst een Apple Store zijn.
Ik denk wel dat u gelijk hebt en dat de Apple watch pas zal verkocht worden zodra de Belgische Apple store open gaat.Apple store of niet België zal waarschijnlijk nooit bij de eerste lichting zitten wat iPhone’s betreft .Mensen die de laatste nieuwe iPhone willen bij de release zullen voorlopig nog altijd nog naar Frankrijk of Duitsland moeten gaan.
Super dat belgie eindelijk ook een Apple store gaat krijgen. Betreffende de online verkoop van de Apple watch heb ik wel een bedenking. Als Belg kan je via de online shop zonder probleem de watch bestellen en hem gewoon door ups in een ups point zoals een smatch supermarkt in rijsel laten leveren. Wat houd Apple dan tegen ons de mogelijkheid te geven deze in Belgische ups ofwel Kiala punten af te leveren aangezien Kiala en ups eenzelfde bedrijf zijn geworden. Mijn watch is vanuit Nederland met een ups koerier naar Rijsel voor uitlevering vertrokken terwijl die koeriers over belgie moeten rijden. In ieder geval heb ik toch de moeite genomen om hem in Frankrijk af te halen en ben ik super tevreden over de watch en zeker in het bijzonder dat mijn batterij 2 dagen ipv 18 uur meegaat. Vraag me af of dit een uitzondering is omdat ik nog nergens hierover iets heb gelezen.