Apple heeft zijn website voor ontwikkelaars vernieuwd. Een nieuwe sectie genaamd ‘Certificates, Identifiers & Profiles’ biedt een plek om de distributie van je testversies te beheren. Zo heb je daar bijvoorbeeld toegang tot de voorzieningsprofielen voor testers die je app onder handen moeten nemen. Om de nieuwe sectie uit te leggen heeft Apple ook een vernieuwde app-distributiegids voor ontwikkelaars beschikbaar gesteld.
De nieuwe sectie in Apple’s ontwikkelaarsportaal lijkt geen grote nieuwe functies toe te voegen. In plaats daarvan heeft Apple eerdere opties gecombineerd en licht aangepast, om zo hopelijk een gestroomlijndere ervaring te bieden. De pagina biedt een overzicht van alle certificaten, identifiers, voorzieningsprofielen en de gebruikte devices van je app-testers. Ontwikkelaars hebben op de pagina niet enkel toegang tot iOS-informatie: sta je als ontwikkelaar van Mac-apps of Safari-extensies geregistreerd, dan staan deze op dezelfde overzichtspagina. Het is nu ook mogelijk app id’s te verwijderen.
De veranderingen zijn te vinden op Apple’s ontwikkelaarssite. Hier heb je pas toegang toe als je geregistreerd staat als developer.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Fantastisch! Een heel stuk overzichtelijker zo. Fijn dat de app id’s nu eindelijk te verwijderen zijn. Ik vroeg me altijd al af waarom dat niet gewoon kon. Scheelt een hoop rommel.
Ik zal wel iets over het hoofd zien, maar hoe zie ik nu makkelijk of een distribution certificate nu AD-HOC of AppStore is?
Snap alleen begot niet waarom ze de mogelijkheid hebben weggehaald om devices toe te voegen of te verwijderen van provisioning profiles.
Als je nu een device wilt toevoegen moet je het profile opnieuw aanmaken. Daarnaast kan ik nu ook niet meer zien welke devices van wie er al in zitten…
Volgens mij is dit niet te zien. Ik zet het tot nu toe altijd in de titel van het certificate.
Is dat zo? Als ik op een profiel druk en vervolgens op de “Edit” knop druk, dan zie ik gewoon alle devices met een vinkje ervoor.
Bovendien werd in er in de achtergrond in de oude situatie ook altijd een nieuw profiel gemaakt en de oude werd weggegooid.
@Tom van Zummeren: Was een bug op de eerste dag. Ze hebben het ondertussen al gefixt 🙂
@Jeroen Leenarts: Ik zet zelf altijd STORE of ADHOC in de Cert titel om het snel te zien. Je kunt het eventueel nog bekijken door te kijken naar devices. Een Adhoc cert heeft normaal devices eraan hangen en een prod niet.
Ga ik dat in vervolg maar is doen. 😉
Heb het nog niet gezien maar lees een reactie dat app Ids te verwijderen zijn en daar word ik gelijk vrolijk van! 🙂