Apple-tracker: rond en wit
Het betekent dat er nog wat veranderingen aankomen voor de nieuwe Find My-app, die momenteel via de beta’s al in omloop is. Er komt een nieuw tabblad waarmee je items zoals tassen, sleutelbossen en dure jassen kunt terugvinden. Die moeten dan wel voorzien zijn van de Apple-tracker, het toekomstige accessoire dat de concurrentie moet aangaan met Tile. Apple heeft de tracker nog niet aangekondigd, maar er zijn inmiddels genoeg aanwijzingen. Zo ontdekte MacRumors nieuwe informatie over de tracker, waaronder het uiterlijk.
Apple’s ‘Tile’ is rond, wit en klein van formaat. Er zit een Apple-logo in het midden. Overigens houden we nog even een slag om de arm, want het zou een placeholder kunnen zijn voor het werkelijke accessoire. Het uiteindelijke uiterlijk zou dus nog kunnen afwijken. Het lijkt echter sterk op een eerder gelekte afbeelding van eerder dit jaar, dat ook klein en rond was. Het accessoire heeft codenaam B389 en is bedoeld om “alledaagse voorwerpen van een label te voorzien, zodat je ze nooit meer kwijtraakt”.
Loop je weg van een item waar de tracker aan hangt, dan krijg je een notificatie dat je iets vergeten bent. Je kunt ook op een knop drukken om een geluidje te laten afspelen. Je kunt ook ‘Veilige locaties’ instellen: dit zijn plekken waar je je spullen zorgeloos achter kunt laten, zoals thuis, op je werk of bij je ouders. Verder kun je de locatie van de items delen met vrienden en familie, net zoals nu al met je eigen locatie mogelijk is in de Zoek mijn vrienden-app.
Als je spullen met tracker niet terug kunt vinden, dan schakel je de ‘Verloren’-modus in. Andere iPhone-gebruikers zullen dan helpen om jouw zoekgeraakte items op te sporen. Vindt zo’n gebruiker jouw item, dan kan hij of zij eventueel de contactinformatie raadplegen en een berichtje sturen of opbellen. Mogelijk krijgt deze gebruiker ook een notificatie van Find My als er een zoekgeraakt item in de buurt is. De eigenaar van het item krijgt uiteraard ook een seintje.
Items-tabblad in Find My
Al deze info is terug te vinden in het nieuwe Items-tabblad in de Find My-app. Eerder werd al bekend dat de tracker mogelijk gebruik maakt van AR-kit, zodat je rond kunt kijken waar je item ligt. Apple lijkt daarvoor een rode en een oranje ballon te willen gebruiken. Je kijkt dan rondga ongeveer in de kamer en waar de ballon zweeft ligt je item.
Verwisselbare batterij
Apple zou de trackers willen voorzien van een verwisselbare batterij, mogelijk een knoopcel. “Schroef de achterkant van het item open en verwijder de batterij”, is een tekst die daarop wijst. Tile is nog maar pas overgestapt naar verwisselbare batterijen, waardoor je ze langer dan een jaar kunt gebruiken. Als de batterij bijna leeg is stuurt de tracker een waarschuwing naar de laatst bekende locatie.
Op 10 september horen we ongetwijfeld meer, als Apple alle aankondigingen voor september onthult.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple werkt aan Vision Air in een nieuwe kleur' (17-04)
- 'Zo komt de achterkant van de iPhone 17 Pro eruit te zien' (17-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
Nu maar hopen dat de Apple trackers waterdicht zijn, want dat zijn de nieuwe TILEs niet. IP67 of beter graag Apple!
Of als „europees“ alternatief: Chipolo, al zijn de classics met verwisselbare batterij prul.
@Ron: Cheapolo kun je ze beter noemen. De Trackr was ook niks.
Tot nu toe erg tevreden over de Tile Pro
60 euro per tracker, ik zal er niet ver naast zitten
Dit zou nu zomaar eens een product kunnen zijn waar Apple zich kwa gebruiksgemak en user interface in zou kunnen gaan onderscheiden! Er is al veel maar het meeste werkt gewoon niet goed of is totaal niet gebruiksvriendelijk! Als ik voor gebruiksgemak iets meer moet betalen dan heb ik dat er zeker voor over!
Wit? Ik dacht aan groen, blauw, geel, rood en paars. Of slaan de kleuren op de 10-sep uitnodiging op iets anders?
En weer kunnen een paar bedrijven hun faillissement aanvragen. Om onduidelijke redenen het vertikken om Airports and normale (prosumer) monitoren te maken, die onderdeel van hun ecosysteem zijn. Maar niet te beroerd om een leuke nichemarkt om zeep te helpen. Waarom niet samenwerken met bestaande bedrijven? Of zal er een vette marge op die tiles zitten. Anders haalt Tim Cock zijn neus er voor op.
En waarin verschilt Apple hiermee tov Tile?
Ooit (4jaar geleden) zoiets willen kopen via Kickstarter (Bringrr). Voor €120,- de boot in gegaan, door oplichting.
Daarna wel getwijfeld over de Tile, maar nooit over gegaan tot aanschaf. Deze Apple variant klinkt veel belovend zoals destijds met Bringrr, wellicht toch de moeite waard.
Dit gaat helemaal goed komen. Bij Tile werkt het alleen als je ook met tile werkt. Dan is de community klein en vind resultaat ook.
Bij apple tile kunnen ze gebruik maken van alle iphones ipads ipods en apple watches om zoek resultaat te vergroten
En Apple doet weer eens waar Apple goed in is:
Beter goed gepikt dan slecht zelf verzonnen!
Goed zo Apple, innovatief hoor! 🤮
€99
@Sarcasme: Aan die prijs kunnen ze het door hunne neus boren. Meer dan 25 is het niet waard m.i.
Pooltje….ik zeg € 49
Mensen met android hebben er niks aan
Ik zeg €39,- 🙈
In aardig wat functies:
Alle Apple apparaten met nieuwste iOS, ipadOS, macOS, watchOS en TvOS worden meteen onderdeel van het wereldwijde Apple Find My netwerk. Dat zijn ontzettend veel apparaten (miljard of meer schat ik zo) en die vormen daarmee een indrukwekkend mesh netwerk met hoge kans om jouw Apple apparaat of Apple tracker te vinden.
In mijn woonomgeving zijn ca 400 Tile gebruikers, dus 400 smartphones met de app. Dat is erg weinig op ca 30000 inwoners. Er zullen veel meer Apple gebruikers zijn, die gemiddeld meerdere Apple apparaten hebben, die allemaal actief (en anoniem) meewerken om verloren spullen terug bij hun eigenaren te krijgen.
Je hoeft met dit systeem dus ook niet een Tile of andere tracker op je macbook, ipad, of airpods te plakken. Apple voegt de functie vast ook toe aan hun Beats spullen.
Ik gebruik Tile. Autosleutel, keysmart sleutel organiser, macbook tas, check-in bagage in vliegtuig (heel fijn om te weten dat je wintersport uitrusting in het vliegtuig zit bijvoorbeeld) en ben er meestal blij mee. Wat beter kan aan Tile, is het bijhouden en melden dat een bepaalde Tile al een tijd niet gezien is. Dat kan een defecte Tile zijn, of een lege batterij. Zal vast een plus feature zijn waarvoor je weer extra moet betalen… nope.
Kortom, ik ben erg benieuwd naar Apples Find My.
Voor mijn hond was Tile nutteloos. De waterdichte Tile Sport bleek na meerdere vervangende Tiles niet bestand te zijn tegen rondrennen en water. Als de Tile werkte, waren er nooit mensen met de Tile app in de buurt van mijn rondrennende hond. Dat probleem heb ik met Tractive tracker for Dog opgelost (werkt goed, wereldwijd, geen gedoe). Voordat ik Tractive ontdekte (de eerste hondentracker die voldeed aan mijn kwaliteits- en functionele eisen), gebruikte ik een oude iPhone met prepaid simkaart, in een waterdichte houder aan een harnas, aan de hond. Een keer een hond in de Pyreneeën kwijtgeraakt. Na uren panisch zoeken elkaar teruggevonden. Nooit meer!
Wat ik mij wel afvraag is werkt dit ook als je Bluetooth uit hebt. Heb ik bijna altijd uit namelijk, en ook bij dat andere mensen help systeem vraag ik mij af werkt dat, en ook via 4g ik gebruik weinig andere WiFi netwerken omdat ik ruim 4g heb.
( zal locatie voorzieningen wel aan moeten staan)
Prijs zal wel bij die tile in de buurt zitten.
Goed vd verwisselbare batterij, daar zonder koop ik m sowieso niet, wordt heeeel prijzig verhaal