Het lijkt nu zo goed als zeker dat Apple tijdens het aankomende iPhone-event in september een nieuwe Apple TV gaat onthullen. Er zijn al meerdere hints naar en nieuwe Apple TV opgedoken en nu meldt ook Bloomberg dat Apple tijdens het aankomende event een nieuwe Apple TV met 4K-ondersteuning aan gaat kondigen. De Apple TV biedt ook ondersteuning voor HDR en de TV-app krijgt een update met ondersteuning voor live tv-kijken.
Apple TV 5 met 4K en HDR
Het is alweer twee jaar geleden dat Apple een compleet nieuwe Apple TV op de markt bracht. De huidige vierde generatie Apple TV heeft niet alleen een nieuwe afstandsbediening, maar draait ook op tvOS en heeft een eigen App Store. De grootste vernieuwing in de aankomende vijfde generatie Apple TV zit hem volgens Bloomberg in de ondersteuning voor 4K-resolutie en HDR-beelden. De resolutie van 4K-beelden is vier keer zo hoog als bij de huidige Apple TV die maximaal 1080p ondersteunt. HDR zorgt ervoor dat er mooiere kleuren op het scherm verschijnen. De televisie waar de nieuwe Apple TV aan gekoppeld wordt, moet echter wel ondersteuning bieden voor deze technieken.
Om 4K-content aan te bieden, moet Apple echter wel deals sluiten met de nodige partijen. Apple zou al gesproken hebben met diensten als Netflix die al 4K-films en series bieden op andere toestellen. Ook is Apple in gesprek met filmstudio’s voor het aanbieden van 4K-films via iTunes. Eerder werd er al in iTunes gehint naar de komst van 4K-films. Apple heeft volgens de bron ook gesproken met andere video-apps die momenteel al beschikbaar zijn op de Apple TV. Apple produceert tegenwoordig ook eigen content, waaronder het onlangs verschenen Carpool Karaoke. Mogelijk is deze serie al in 4K geschoten, waardoor dit meteen in de hoogste resolutie op de nieuwe Apple TV bekeken kan worden.
Live tv-kijken via TV-app
Eind vorig jaar introduceerde Apple de nieuwe TV-app, waarin bestaande diensten samengevoegd worden. De TV-app is een soort universele tv-gids waarin je allerlei soorten video-content kunt bekijken, waaronder films en series. Apple zou echter ook van plan zijn om de TV-app van een update te voorzien, waardoor live tv-kijken mogelijk wordt. Bestaande diensten die al live tv-kijken aanbieden, zouden dat dus ook via de TV-app op de Apple TV kunnen doen. Gecombineerd met de 4K-resolutie, kun je in theorie televisie kijken met de hoogst mogelijke resolutie. De TV-app is echter nog niet beschikbaar in Nederland en België, want deze is alleen actief in Amerika. Het zal waarschijnlijk nog wel jaren duren voordat de TV-app in Nederland en België komt, mocht dat ooit het geval zijn.
De nieuwe Apple TV zal volgens de bron dus tijdens de iPhone-presentatie in september aangekondigd worden. Naast de nieuwe Apple TV gaat het dus om drie nieuwe iPhones en een nieuwe Apple Watch met 4G-verbinding. Wanneer de presentatie exact plaatsvindt, is nog onduidelijk. Waarschijnlijk zal Apple het event organiseren in de tweede of derde week van september.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
- Gerucht: 'Ook watchOS krijgt een nieuw ontwerp geïnspireerd op visionOS' (10-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- Gerucht: 'iPhone 17 Pro kan met twee camera's tegelijk filmen' (08-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
Apple TV
De Apple TV is Apple's kleine kastje voor aan je televisie, waarmee je video's kan kijken, gebruik kan maken van streamingdiensten als Netflix en Videoland, games kan spelen en foto's en video vanaf je iPhone, iPad en Mac kan afspelen op je televisie met AirPlay. De Apple TV is een woninghub voor HomeKit en wordt geleverd met de Siri Remote. Haal meer uit je Apple TV met deze mogelijkheden. Met handige tips en meer om de functies van je Apple TV te ontdekken. Het nieuwste model is de Apple TV 4K uit 2022. Voor de beste prijzen lees je ons artikel over een Apple TV kopen.

- Alles over de Apple TV 4K 2022
- Review Apple TV 4K 2022
- Alles over de Apple TV-modellen
- Alles over de Siri Remote
- Apple TV kopen
- Beste Apple TV-apps
- Screensavers op Apple TV
- Apple TV als HomeKit-hub gebruiken
- Televisiekijken op de Apple TV
- Apple TV herstarten
- Apple TV updaten
- Waarom een Apple TV met 4K en HDR?
- Welke Apple TV heb ik?
- Review Apple TV 4K
- Apple TV's vergelijken
- Apple TV handleiding
Geen functies waar ik warm van word. Heb een prima HD Tv die op 1080p draait. En die gaat hopelijk nog wel effe mee.
Alleen interesse in 4K Apple televisie mét 65 inch beeldscherm! 😜
4K en HDR kan ik enkel maar toejuichen. Als je een degelijke 4K A-merk tv hebt is Netflix kijken reeds adembenemend (en sommige youtube clips ook)
Er is nog eens evenveel verschil alsof je de oude klassieke beeldbuis vergelijkt met een FullHD beeld.
Dit kan Apple tv enkel ten goede komen.
Maar hopelijk wordt de Toslink connector er wel weer bij gezet want dit is de enige reden waardoor velen de 4 overgeslagen hebben. Wat een idee om DAAR op te beknibbelen.
Wil voor de slaapkamer ook een Apple TV nemen… dus nog maar even uitstellen.
Iemand al enig idee wat de prijs zal worden?
Wanneer kunnen in Nederland series kijken via Apple TV. Echt triest om te zien hoe weinig aanbod er is in vergelijk met Engeland en Amerika.
Weet iemand of de Ziggo app beschikbaar is of komt voor AT?
Heb ik een ATV4 64GB (hoogste) gehaald is er niet echt verschil vergeleken met de ATV3. Misschien iets stabieler (sinds een paar maanden pas), Kun je er apps op zetten (na een week of twee uitgekeken) en een extreem bedrag. Helaas ondersteund het geen 4K waar ik eigenlijk voornamelijk voor wou gaan. Met een 65” 4K TV zou dat ‘vet’ zijn.
Nu maar wachten op de ATV5 met wel 4K. Zeker weer enorm duur. De prijs van de ATV4 zal enorm zakken zoals de 3 zakte van €100 naar €60 en daarna verdween. Even snel de 4 op MP zetten en afspraakjes maken voor een dag na de aankondiging. Zo kan ik nog altijd de afspraak annuleren als deze niet aangekondigd is of geen 4K bied.
Kom maar op, 4K HDR Dolby Vision Airplay 2. Lekker Netflix kijken en Infuse met mooi 4K 10bit content. Koop deze net zoals de ATV4 op dag 1, nooit spijt gehad, werkt super.
Hier zit de een te gamen op apple tv4. Blijkbaar zijn we een van weinige gezinnen die serieus games speelt op de apple tv4. Er mogen wel wat meer “zwaardere” games uitkomen. Maar het bevalt ons gewoon goed. 🙂 toch kijken we uit naar apple tv 5. Altijd leuk. Liefst nog apple smart tv erbij.
Zover ik jouw tekst kan begrijpen… lees ik dat je het aankoopbedrag van de Apple TV extreem hoog vond? Ik vond die 175 euro voor de 32 GB variant juist enorm meevallen en de beste investering “ooit”. Ik gebruik het apparaat elke dag. En de apps zoals Netflix, Videoland en MrMC (Kodi) zijn voor mij “onmisbaar” en zorgen ervoor dat ik niet nog weer een separaat apparaat nodig heb.
De 4k resolutie zal er voor zorgen dat ik Netflix weer in 4k kan kijken zoals ik dat deed met de app op de Sony tv.
Omdat de Sony Bravia tv (niet de Android) een behoorlijk lip-sync probleem heeft die blijkbaar niet op te lossen is (behalve de versterker aan te passen en daardoor andere devices hetzelfde probleem gaan hebben) gebruik ik de Sony apps nooit.
Ik ben benieuwd naar de nieuwe AppleTV versie.
UITZENDING GEMIST APP ZOU FANTASTISCH ZIJN,
@Justin: KNIPPR misschien wat voor je?
Of hij nou 1K of 6K heeft zal mij een w***t wezen, dat verschil zie je toch nauwelijks. Daarbij leveren ook veel diensten zoals Netflix niet al te beste kwaliteit films af waardoor dit ook geen zin heeft.
Rest moet ik nog maar eens naar kijken, maar vind vervangen van mijn Apple tv 4 op dit moment zonde van het geld. Ik mis nog steeds dingen die ik op de nieuwe ook ga missen zoals eredivisie en formule1. Foxsport en Ziggo Sports moeten eerst maar eens gaan uitzenden op Apple tv
Fox Sports heeft gewoon een app hoor op de ATV4.. Werkt uitstekend.
@Steve: Moet je tv-aanbieder wel Fox ondersteunen. Anders werkt Fox Go niet.
@Ivar Lambert: Ohja dat is inderdaad zo. Ik gebruik de inlog van iemand anders die via ‘normale tv’ kijkt. Wellicht ken je nog iemand die ook alleen maar via tv naar Fox Sports kijkt, dan kun je z’n internet login gebruiken voor de app op de ATV4.
@Steve:
Dat kan ik inderdaad eens proberen Steve, mijn vriendin heeft fox abbo via KPN. Denk dat het via ip loopt maar is proberen waard.
@iVar: lijkt me stug dat het via IP gaat. Je hebt namelijk geen statische ip adres, dus op die manier kunnen ze dat niet weigeren
@Angelus: Thnx voor je info Angelus, vanmiddag gelijk proberen👍🏻
@Ivar Lambert: Dat ligt dan toch echt aan jouw ogen en/of TV.
Het verschil tussen 1080 en 4K zie je wel degelijk.
Loop maar eens langs de BCC, als je een grote TV hebt dan is 4K een stuk beter tov 1080.
Bij kleinere TV’s is het inderdaad een stuk minder.
Hopelijk ook multitasking voor de iphone want bij samsung is dit normaal en zeker de 6plus tot 7plus moeten het aankunnen.
Ivar heeft duidelijk geen 4K tv met 4K Netflix gezien. Netflix spat van mijn OLED scherm af met 4K en HDR. Een verschil van dag en nacht met DVD kwaliteit content en nog steeds een enorme verbetering ten opzichte van full HD. Eerlijk is eerlijk: verschil tussen een goede blu-ray disc full HD en een gemiddelde 4K stream is niet zo groot. Een Ultra HD Blu-ray disc met HDR is echter adembenemend. Netflix 4K met HDR Dolby Vision is ook fantastisch en dé toekomst.
Daarom is het fijn dat Apple ook nu meegaat ik de 4K resolutie. Volgend jaar heb je echt de boot gemist als Apple zijnde. De techniek is nu ‘volwassen’.
@Ivar Lambert: Met een duurder Netflix abonnement, kun je met hogere resolutie content bekijken 😉 Ultra HD
@Gino: Oké thnx Gino! Fox werkt inderdaad met account van mijn vriendin hier! Ik vind het wel jammer dat je bij Netflix meer moet betalen om voor een betere kwaliteit te willen kijken, en om even op een ander bericht terug te komen, natuurlijk zie je verschil tussen kwaliteit van een beeldscherm! Zeker als deze naast elkaar draaien! Heb je thuis natuurlijk nooit! Vind dus dat je in dat opzicht weinig ziet alles je een tv hebt van 3 jaar oud is.
DTS? Ssd schijf?
Waarom zou je voor apps als Netflix en YouTube een Apple TV nodig hebben. Ik blijf het een vrijwel overbodig apparaat vinden. Netflix zit al op elke smart tv én het zit gewoon op kanaal 150 van je televisie als je Ziggo hebt. (Als je nog een ‘domme’ LCD TV hebt, zoals ik. Geen enkel apparaat voor nodig.
Hahaha, top dat je blij bent met kanaal 150… Er zijn er genoeg die er om moeten janken! Daarbij moet je dus een Horizon box hebben. Ik wil zo min mogelijk apparaten hebben, daarom heeft het mijn voorkeur om alles naar één apparaat te brengen. Tot nu toe blijkt dat de Sony tv’s het niet goed kunnen, en op het ziggo forum kunnen we lezen dat ook de Horizon box het niet lekker kan bolwerken.
De apps op de Apple TV functioneren soepeltjes en hebben niet continue een herstart nodig. Ik kan niet wachten op de volgende versie.
Op zich heb je gelijk echter er is één groot voordeel wat ik nu wel zie gebeuren. Op de één of andere manier stoppen producenten (en Netflix) om updates te ontwikkelen voor TV’s ouder dan een paar jaar. iOS en dus ook de AppleTV ontvangen wel heel regelmatig updates. Dat zou een voordeel kunnen zijn. Maar verder heb je gelijk. Vroeger keek ik Netflix via mijn AppleTV 4. Nu via de tv. Die heeft namelijk wel 4K support, HDR en zelfs een apart Netflix knopje op de afstandsbediening. Sneller switchen kan niet. En kwaliteit is top.