Het is steeds waarschijnlijker dat Apple tijdens het Apple Event op 9 september een nieuwe Apple TV presenteert. Ontwerper Bennani Meziane maakt het wachten nog wat lastiger met een indrukwekkende conceptvideo.
Flinterdun ontwerp
De conceptvideo toont een Apple TV die een stuk dunner is dan we gewend zijn. De behuizing loopt lichtjes naar beneden af, zodat je het Apple-logo goed kunt blijven zien als hij onder je tv ligt. Het concept presenteert de nieuwe Apple TV in drie kleuren: zilver, zwart en goud.
Hoewel een dergelijke Apple TV niet zou misstaan onder onze televisie, sluit het totaal niet aan bij de nieuwste geruchten rondom het nieuwe model, dat Apple op 9 september zou presenteren. De uitgelekte specificaties laten namelijk zien dat de behuizing van de Apple TV hoger wordt en gemaakt is van zwarte kunststof.
A8-chip voor games en meer
Volgens de laatste geruchten wordt de nieuwe Apple TV voorzien van een A8-chip die we eerder in de iPhone 6 en iPhone 6 Plus zagen. Een flinke upgrade van de huidige Apple TV dus, die het nog met een A5-chip moet doen. De krachtigere chip maakt onder meer een universele zoekfunctie mogelijk en is beter geschikt voor games. 4K-video’s worden echter niet ondersteund.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple TV
De Apple TV is Apple's kleine kastje voor aan je televisie, waarmee je video's kan kijken, gebruik kan maken van streamingdiensten als Netflix en Videoland, games kan spelen en foto's en video vanaf je iPhone, iPad en Mac kan afspelen op je televisie met AirPlay. De Apple TV is een woninghub voor HomeKit en wordt geleverd met de Siri Remote. Haal meer uit je Apple TV met deze mogelijkheden. Met handige tips en meer om de functies van je Apple TV te ontdekken. Het nieuwste model is de Apple TV 4K uit 2022. Voor de beste prijzen lees je ons artikel over een Apple TV kopen.

- Alles over de Apple TV 4K 2022
- Review Apple TV 4K 2022
- Alles over de Apple TV-modellen
- Alles over de Siri Remote
- Apple TV kopen
- Beste Apple TV-apps
- Screensavers op Apple TV
- Apple TV als HomeKit-hub gebruiken
- Televisiekijken op de Apple TV
- Apple TV herstarten
- Apple TV updaten
- Waarom een Apple TV met 4K en HDR?
- Welke Apple TV heb ik?
- Review Apple TV 4K
- Apple TV's vergelijken
- Apple TV handleiding
Lijkt, op logo en HDMI aansluiting na, verdacht veel op een Logitech T650 … wireless touchpad!
Waarom ineens zo kort voor de (waarschijnlijk aanstaande) echte presentatie nog zoveel van dit soort kansloze kortstondige concepten?
Jammer trouwens als de echte V4 ook echt groter wordt, dan zitten veel mensen met een te kleine houder opgescheept… en soms zelfs met een ‘uitdaging’ om er een (ander) plekje voor te vinden.😕
En vreemd ook, gaat tegen de algehele trend in van steeds lichter en dunner. Zelfs de revisie-versie van de TV3 was intern verder geminiaturiseerd, en dan zou deze ineens weer groter worden?
Lekker handig als je zoals zoveel mensen de TV plat aan de muur hebt hangen. Eerst zien, dan geloven…
Wat ik ook merkwaardig vind is dat Apple toch steeds weer iedere willekeurige ontwerper toestaat hun gedeponeerde en zwaarbeschermde logo te gebruiken. Er komt volgens mij een moment dat Apple dit gaat verbieden of iig reguleren, verwacht ik….
Pffff
De aftieteling duurd langer dan de film.
@Frans H: het is niet meer dan een concept. Mensen doen er verder niets mee en wordt ook niet op de markt gebracht. Zie niet in waarom Apple hier iets tegen zou moeten doen.
Ik ken er geen….
@WvB22: Mensen doen er veder niets mee….? Volgens mij doen wij er nu al iets mee 😉
Ik ook niet…
@Amir:
Ik ook niet. En ook al heb je het wel, dan kun je natuurlijk niet verwachten dat de volgende generatie een ander uiterlijk heeft een je een nieuw ophangsysteempje nodig hebt.
@Pieter: OK, toegegeven, klaag vooral uit eigenbelang 😳 en probeer daar een generalisatie bij te maken…
Heb zelf een ‘universeel’ montage systeempje bedacht, maar daar geen rekening gehouden met de kleine kans dat Apple een nieuwe device ooit weer dikker zou maken dan zijn voorganger. Dat gaat lijnrecht in tegen de ontwikkeling van jaren en jaren naar steeds maar weer dunner en lichter! 😕
Maar ook als je wel ooit een speciale TV houder hebt gekocht is de kans dat je daar nog iets mee kunt groter als de nieuwe TV kleiner wordt, een beetje opvulling is zo toegevoegd. Gelukkig past de Airport Express er ook in, kun je ‘m toch nog een tweede leven gunnen 😃
Bovendien zijn het alleen nog maar geruchten… volgende week weten we (misschien) meer. Benieuwd welke superlatieven er dan in de keynote gebruikt gaan worden, “The all new Apple TV is the thickest Smart-TV dongle ever” klinkt nou niet echt positief 😁
@Ferryman
Die mensen die hun tv aan de muur hebben hangen zijn er natuurlijk wel, ik ben er ook zo een. Een dikkere apple tv klinkt mij ook onwaarschijnlijk in de oren, als je ziet hoe de miniaturisatie ook de afgelopen 4 jaar weer is doorgegaan. Wat me vooral opvalt is dat er in tegenstelling tot iphone onderdelen, nog geen enkele afbeelding van een nieuwe apple tv is verschenen, die iPad Pro houden ze trouwens ook goed geheim. Goed om toch ook echt verrast te worden volgende week.