Apple verbetert overstaptool voor Windows-gebruikers

Nu ook apps van derden
Apple heeft een verbeterde migratie-assistent voor Windows-gebruikers toegevoegd aan macOS Mojave. Daarmee wordt het makkelijker om accounts, contacten, documenten en e-mail over te zetten.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

Vernieuwde migratie-assistent

Apple heeft er natuurlijk belang bij dat mensen zo gemakkelijk mogelijk kunnen overstappen van Windows naar Mac. Er was al een Windows-migratie-assistent (hier meer info) waarmee je kon overstappen naar macOS, maar de tool is nu nog handiger geworden. Je kunt nu namelijk ook de data van apps van derde partijen overzetten, zoals van Microsoft Outlook.


De vernieuwde migratie-assistent is te vinden in macOS Mojave 10.14 beta 6, die maandagavond verscheen. In plaats van alleen het overzetten van lokale documenten kan de assistent nu ook de complete inhoud van een account overzetten. Gebruik je bijvoorbeeld Outlook voor Windows, dan kan de tool je helpen om naar Outlook voor Mac over te stappen.

macOS Migratie-assistent

De nieuwe tool werd ontdekt door een Twitter-gebruiker:

https://twitter.com/YRH04E/status/1026518671336910851

Ben je van plan om de overstap te maken van Windows naar Mac, dan is het misschien verstandig om dat niet met deze betaversie te doen. Er kunnen immers nog fouten in zitten en je wilt niet je onmisbare data kwijtraken.

macOS Mojave komt dit najaar beschikbaar voor alle gebruikers, waarschijnlijk al in september. Dus als je nog een maandje geduld hebt, heb je wat meer zekerheid dat de functie goed getest is.

Reacties: 2 reacties

  1. Zou een welkome verbetering zijn want ondanks dat het vrijwel automatisch verloopt is het overpompen van de data op de juiste manier nog niet zo vanzelfsprekend en perfect als je zou hopen. Grootste ergernis zijn foto’s. Als je veel werk hebt gedaan in Windows om deze in logische mappen te zetten dan houdt Apple Foto’s op de Mac daar niet direct rekening mee. Zijn wel scripts te vinden die de foto’s met behoud van structuur overzetten maar dan nog een tricky aangelegenheid.

    Ook de connectie zelf tussen PC en Mac is niet zo vanzelfsprekend soms.

  2. Die migratietool van Android naar iOS 1x willen gebruiken, liep elke keer vast. Bende