Volgens analist Brian Marshall van BroadPoint AmTech levert de goedkoopste iPad van $499 Apple ongeveer $208 winst op, terwijl het duurste model van $829 maar liefst $446 oplevert. Marshall heeft berekend dat de 16GB iPad $270,50 kost om te produceren, plus nog eens $20 warranty costs. De meeste kosten gaan op aan het 9,7 inch touchscreen, dat rond de 100 dollar kost. De in eigen huis ontwikkelde A4-chip kost $15 per stuk.
Apple’s marge ligt tussen 48 en 55 procent, wat volgens Computerworld overeenkomt met andere hardwareproducten van Apple. Bij de presentatie van Apple’s kwartaalcijfers werd duidelijk dat de gemiddelde marge op 40,1% ligt. Er zijn ook producten waarbij de marge nog hoger ligt: bij de iPhone 3GS is het zelfs 60%. Omdat het voor Apple uiteindelijk mogelijk bleek om de iPhone met subsidie voor $99 te verkopen, zou de prijs van de iPad ook nog wel omlaag kunnen gaan – maar dan wel in combinatie met een mobiel abonnement en misschien een simlock.
iSuppli, een bedrijf dat regelmatig schattingen maakt van de productiekosten van Apple-producten, heeft nog geen schatting voor de iPad gemaakt maar denkt dat het vergelijkbaar is met de iPhone en iPod touch. iSuppli wil echter wachten tot beter bekend is welke componenten zijn gebruikt.
Via: The Apple Blog
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
En wat dacht je van de fabriekskosten, vervoerskosten, opslagkosten…?
Personeelskosten
Marketingkosten
Verzekeringspremie
Jaren lang Research kosten
etc?
Eens met Joopie en Miti96. Schijnbaar groeien de apparaten aan een boom en zit er geen r&d in.
Gonny zit je aan de andere kant van de wereld of ben je echt zo vroeg opgestaan? Wat een tijden!
Nou nou dat een bedrijf winst maakt op een product zeg, Schokkend hoor.
De investering die vooraf ging aan de productie van de A4 chip is 500 miljoen $ dat betekent dat er nog heel veel chips over de toonbank moeten gaan om die investering eruit te halen.
500000000 delen door 15$ = 33 miljoen chips
ze zijn heel wat van plan bij apple
Beetje kortzichtig: verkoopprijs – onderdelen = winst???
die chinezen zijn dan wel goedkoop misschien, maar zeker niet gratis. En Apple medewerkers zeker niet!
Net als bij TCO (Total Cost of Ownership) geldt hier de TCD (Total Cost of Development). Pas als je de TCD terugverdiend hebt ga je winst schrijven. Maar aangezien Apple’s bankrekening inmiddels lijkt op het geldpakhuis van Oom Dagobert, valt de TCD niet zo erg meer op ;-).