‘Apple Watch 2 krijgt FaceTime-camera, werkt beter zonder iPhone’

De eerste details over de Apple Watch 2 zijn bekend! De nieuwe Apple Watch zal waarschijnlijk een camera voor FaceTime krijgen. Ook werkt hij beter zonder iPhone.
Bastiaan Vroegop -

apple-watch-edition-goldDe Apple Watch is nog steeds niet te koop in Nederland en België, maar er zijn wel al geruchten over de Apple Watch 2. Meerdere bronnen van 9to5Mac vertellen dat de Apple Watch 2 een camera voor FaceTime zal krijgen en beter zonder iPhone te gebruiken is. De accu van de Apple Watch blijft hetzelfde, maar er komt wel een nieuw premium-model voor minstens duizend dollar.

Camera in Apple Watch 2

De camera in de Apple Watch zal boven het scherm worden geïntegreerd, in de rand. Apple wil het hiermee mogelijk maken om FaceTime-gesprekken te voeren vanaf de Apple Watch. Daarmee breidt Apple de belfuncties van de Apple Watch nog verder uit: het is op dit moment al mogelijk om een telefoongesprek te voeren van de Apple Watch, zoals besproken in onze Apple Watch review. Vanaf watchOS 2 later dit jaar wordt het mogelijk om FaceTime Audio-gesprekken te voeren met de Watch.

Minder afhankelijk van iPhone

Het is een veelgehoorde klacht onder vroege Apple Watch-bezitters: ligt je iPhone buiten bereik, dan kun je ineens een stuk minder met de Watch. Sporten en muziek luisteren gaat nog wel, maar apps hebben altijd een draadloze verbinding met de iPhone nodig. Daar gaat met de Apple Watch 2 verandering in komen. Apple is gestart met een initiatief genaamd tether-less, waarbij wordt gewerkt aan een onafhankelijke Apple Watch. Hiervoor zal een geavanceerde draadloze chipset worden toegevoegd, waardoor de Apple Watch 2 met apparaten kan verbinden zonder dat er een iPhone voor nodig is. De nieuwe, draadloze chipset van de Apple Watch 2 kan aan de hand van Wi-Fi-punten zijn gps-locatie bepalen, zodat je een kwijtgeraakte Apple Watch weer kunt terugvinden.

Batterijduur Apple Watch 2 onveranderd

De Apple Watch 2 wordt een verbetering ten opzichte van de huidige Apple Watch, maar één ding zal niet veranderen: de batterijduur. Je zult de Apple Watch dus nog steeds iedere nacht moeten opladen. Volgens onderzoek van Apple is dit prima te doen: de gemiddelde Watch-gebruiker zou aan het einde van de dag nog tussen de 30 en 40 procent aan stroom hebben. Wellicht dat de batterijduur in de Apple Watch 2 softwarematig iets beter zal worden gemaakt, maar het is geen significante functie waar aan wordt gewerkt. Een Apple Watch die het net als de Pebble Time een week volhoudt staat dus niet op de agenda.

Duurdere Apple Watch 2-modellen

De Apple Watch 2 zal waarschijnlijk ook verkrijgbaar zijn als Sport, Steel en Edition, maar er komt nog een nieuw model bij. Apple denkt na over een nieuwe Apple Watch die tussen de 1.000 en 10.000 dollar kost – tussen de Apple Watch van staal en Apple Watch Edition in. Hoe Apple dit precies wil aanpakken is alleen nog de vraag. Mogelijk kiest Apple ervoor om een goedkopere Apple Watch Edition te maken, of om een Apple Watch steel met duurdere bandjes te verkopen.

In 2016 beschikbaar

De Apple Watch 2 wordt ergens in 2016 verwacht. Apple staat er om bekend eens per jaar nieuwe producten aan te bieden en zou hetzelfde met de Apple Watch willen doen. Dat sluit aan op eerdere berichten over het scherm van de Apple Watch 2, dat in 2016 wordt gefabriceerd.

Reacties: 19 reacties

  1. En ik heb mijn Apple Watch (1) nog niet eens ;p Hahaha

    Aankomende zaterdag! Heuj! ๐Ÿ˜€

  2. Toch goed dat ik even wacht ๐Ÿ˜‰

  3. Ik wacht denk ik op de Apple Watch Air 19 mini Light Plus Pro S.

    O nee, ik heb hem al XD.

    Echt gek dat het stoer is als je wacht op iets beters.

  4. Net als met de ipad 1->2 zal dit ook weer een groot verschil worden denk ik. Beter even wachten op de 2

  5. @nigel: ik denk juist dat dat bij de Watch veel minder is. Voor facetimen pak ik mn iphone wel

  6. Geen probleem. Als ik de updates in de watch 2 interessant genoeg vind, staat mijn (nog te ontvangen) watch gewoon weer te koop ๐Ÿ™‚

  7. Hopelijk gaat deze niet nog een pak duurder worden dan want dan kom je als er een sport edition uitkomt misschien uit op een vanaf prijs van 599 euro uit vrees ik

  8. Hype hype hype….

  9. nee bedankt apple. meer battery life.

  10. nou ik heb mijn watch vandaag ontvangen ik ben er tot nu toe dik tevreden mee

  11. Ik zie me al FaceTime gebruiken op mijn watch, de hele tijd mijn arm omhoog houden. Gaat niet echt comfortabel zijn. Bovendien zijn het allemaal geruchten die echt nergens op gebaseerd zijn, afgezien van het feit dat Apple ieder jaar een nieuwe versie van de iPhone uitbrengt.

  12. Ik snap best dat je als bedrijf niet stil moet zitten, zeker als je Apple bent. Maar ik hoop toch niet dat we op korte termijn alweer een nieuwe Apple Watch kunnen verwachten. Mij lijkt het persoonlijk ‘eerlijker’ als Apple in elk geval tot eind 2016 wacht met de aankondiging van zo’n nieuw model.

    Anders zou het nu al aanvoelen alsof mijn Watch zo oud is. En dat is niet de bedoeling. Bij de iPhone is het natuurlijk allemaal prima; die moet je wel gewoon jaarlijks blijven updaten. Maar zolang de Apple Watch zo’n duur accessoire is, lijkt me het gewoon een domme strategie, dat updaten op korte termijn.

  13. Ik ben het zeker met de meeste eens dat het te vroeg is voor een nieuwe watch.

    Alleen als ik kijk naar de iphone launch is dat net zo gegaan. De eerste 2 generaties waren ook niet in Nederland te koop. Wellicht word deze ook over geslagen.

  14. Als je eenmaal in het appleschuitje zit, raak je toch geneigd om minimaal elke twee jaar een nieuw iDingetje te kopen. Ik ben voor t eerst tegen mijn koopdrang ingegaan dit jaar, maar ik moet zeggen dat de tandafdrukken al in m’n iPhone 5 zitten ๐Ÿ˜›
    Dat, terwijl m’n phone met kop en schouders uitsteekt boven de meeste concurrerende phones uit die tijd. Kan niet wachten om de 6s aan te schaffen. Met een gadget als dit horloge zal het niet anders zijn ben ik bang. Goeie strategie van Apple, slecht voor m’n portemonnee…

  15. Belachelijk… Apple watch 2 zit al in de pipeline en ik kan de 1 nog niet eens op een reguliere wijze kopen in belgiรซ… Echt belachelijk…. dit zou betekenen dat tegen de tijd dat ik er hier eentje kan kopen het ding al verouderd zou zijn omdat men bv in Amerika de apple watch 2 al (bijna) zou kunnen krijgen…

  16. Ahnee he! ๐Ÿ˜›

  17. @Borgqueenx: waarom?? woon je op een hutje op de hei, heb je maar 1x per week stroom tot je beschikking?? Wat boeit dat laden’s nachts nu. Doe mij maar zo’n mooi scherm en functionaliteiten, ipv zo’n e-ink scherm wat er niet uit ziet

  18. Wat betreft het s’nachts opladen, ik heb m’n Watch sinds gisteren en heb er helemaal geen moeite meer om ‘m s’nachts op te laden.

    Je gaat er toch niet mee slapen, zeker niet als je een actieve slaper ben heb je dat ding binnen no-time ergens tegenaan geramd en is die stuk.

    Batterij zit momenteel op 68% maar dat komt voornamelijk omdat het nieuw is ;-). Ik haal in ieder geval gemakkelijk het einde van de dag.

  19. @Axel: ben jaloers! Heb hem een week geleden in Duitsland besteld. Hopelijk volgende week richting Nederland.