Apple wil Apple Watch-functies toevoegen via horlogebandjes met gps, speakers en meer
Gaat Apple ooit nog meer doen met de diagnostische poort van de Apple Watch? Misschien wel, als we een pas gepubliceerd patent eens nader bestuderen. Daarin beschrijft Apple dat er in het polsbandje van de Apple Watch allerlei elektronica kan worden ingebouwd, dat via de diagnostische poort communiceert met het horloge. Denk daarbij aan gps-ontvangers, draadloze batterijen en zelfs speakers.
Extra functies in het horlogebandje
Er zit geen GPS-chip in de Apple Watch, maar via het bandje zou Apple er zomaar een kunnen toevoegen. Het gaat in totaal om drie uitvindingen die met het horlogebandje te maken hebben. Ze laten zien hoe de Apple Watch zich in de toekomst verder kan ontwikkelen, zodat je functionaliteit kunt toevoegen die er nu nog niet in zit. Dat is gunstig voor mensen die nu al een Apple Watch hebben, zodat ze niet gedwongen zijn om een nieuwe te kopen. Met de juiste bandjes kun je je Apple Watch jarenlang blijven gebruiken.
In plaats dat er allerlei sensoren en extra processoren in de Apple Watch zelf worden gebouwd, lijkt Apple van plan om deze extra functies in de bandjes te verwerken. Zo heb je een modulaire oplossing, waarbij je niet vastzit aan de oorspronkelijke specs van het horloge. Apple hoeft ook niet allerlei functies in te bouwen, die sommige mensen toch niet gaan gebruiken. Ze kunnen daardoor de interne componenten en het energieverbruik zo beperkt mogelijk houden.
Batterijen, extra schermpjes, GPS-chips, camera’s, thermometers, bloeddrukmeters, zweetsensoren, speakers en zelfs apparaatjes die energie kunnen genereren zijn in te bouwen in het bandje. In de toekomst zou de Apple Watch op die manier zelf energie kunnen genereren, zoals bij de duurdere kinetische horloges al het geval is: als je je arm beweegt, genereer je daarmee energie voor het uurwerk.
Al deze extra functies zou Apple willen aansluiten op de 6-pins diagnostische poort die in een sleuf aan de zijkant van de Apple Watch aanwezig is. Dergelijke accessoires zijn al bedacht door externe fabrikanten, zoals de maker van de Wipowerband en de Prime-batterijband. Maar de meeste fabrikanten hebben moeite om hun producten goed werkend te krijgen, omdat Apple beperkingen oplegt wat het gebruik van de diagnostische poort betreft.
Al voordat de Apple Watch werd aangekondigd circuleerden er al geruchten dat Apple plannen had om via de diagnostische poort allerlei accessoires aan te sluiten. Het blijkt dat je de Apple Watch via deze diagnostische poort ook kunt opladen en dat het zelfs iets sneller gaat dan via de standaard meegeleverde inductielader.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Deze transparante AirPods kun je niet kopen (11-04)
- Opinie: Aankomende WWDC-keynote wordt belangrijkste Apple-presentatie in jaren (en dit is waarom) (13-03)
- Het einde van de vijftig tinten spacegrijs: overzicht van een van Apple's meestgebruikte kleur (06-03)
- ELEGNT is Apple's robotlamp met menselijke gedragstrekjes (07-02)
- Matter-organisatie belooft beterschap en focust in 2025 op bugfixes bij smart home-standaard (23-01)
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

- Alles over de Apple Watch
- Apple Watch-modellen
- Apple Watch kopen
- Apple Watch 4G kopen
- Refurbished Apple Watch kopen
- Apple Watch vergelijken
- Apple Watch in roestvrij staal
- Apple Watch-horlogebandjes
- Apple Watch repareren
- Apple Watch Ultra: het topmodel
- Apple Watch SE voor instappers
- watchOS: het besturingssysteem van de Apple Watch
- Bekijken bij Apple
GPS en 3G of een manier om op z’n minst de politie/ambulance te kunnen bellen. Er zijn maar twee dingen waarvoor ik mijn Apple Watch gebruik:
1. Notificaties
2. Hardlopen/beweging meten.
Voor nu neem ik altijd mijn iPhone mee omdat ik via Runkeeper wil zien waar ik loop, hoe lang, etc.. Maar ook een héél klein beetje mocht er onderweg wat gebeuren.
GPS zou het grootste probleem oplossen, maar het tweede probleem is in’t algemeen ook niet onbelangrijk. Ik begrijp sowieso niet waarom GPS er niet direct in zat. Tuurlijk, ze hadden met versie 2 waarschijnlijk een minder grote troef in handen, maar voor een horloge dat zit een ‘sport’ edition noemt was dat wel het minste..
Ik zeg: kom maar op!
@Sander: Dan zou je dus een aparte simkaart inclusief abonnement (of prepaid) moeten hebben voor je horloge. Ik zit daar niet op te wachten. Ik gebruikte de eerste paar keren tijdens het hardlopen ook nog runkeeper, maar de Apple watch app voldoet voor mij nu prima en waar ik loop ik van secundair belang.
Gewoon een tweede simkaart aanvragen bij je provider, probleem opgelost. Perfect voor het hardlopen en inderdaad wanneer in nood bellen met de watch.
Dit klinkt heel erg als de SmartStraps voor de Pebble Time series of de nu op KickStarter staande (afgesloten) Blocks.
Bij die laatste kun je je bandje samenstellen uit diverse modules. Levering schijnbaar in September (was Mei), dus afwachten…
SmartStraps voor Pebble lopen ook niet echt hard; er is niets tot nauwelijks iets te vinden…
@Pieter: hoop dat het doorgaat. Inderdaad wat Pebble ook had bedacht. Gisteren bij de dokter geweest na een operatie en kon keurig mijn hartslag laten zien door de dag heen dankzij de Apple Watch. Het meten van zuurstof in het bloed zou ook een mooie toevoeging zijn.
In mijn Suunto Ambit horloge zit al jaren GPS. Dus dan moet Apple het zeker kunnen.
Als Apple nou inderdaad in deze richting zou werken, dan zal de Apple Watch veel meer gewaardeerd worden. Nu hebben velen het idee dat het een product is dat vrij snel z’n waarde gaat verliezen, omdat hij vervangen zal worden door een nieuw model. Als Apple middels bandjes de levensduur van hun horloges kan verlengen dan zal dat voor iedereen fijn zijn. 🙂
Als dit werkelijkheid wordt, dan pas heeft apple watch een echte meerwaarde. Ik zal dan ook 1 aanschaffen.
Ik weet meestal wel waar ik ben dus GPS lijkt mij onzinnig. Meer health functies lijken mij wel nuttig.
Dit klinkt in mijn oren verschrikkelijk! De Apple Watch horlogebandjes zijn zo al peperduur zonder allerlei elektronische functies, dus wat kunnen we van deze bandjes verwachten als prijs? $139 per nieuwe functie misschien? Dan kan je net zo goed een nieuwe Apple Watch kopen met ingebouwde functies. En als je al een Apple Watch hebt, heb dan geduld en gebruik hem voor een tijdje! Je moet niet elk keer het nieuwste hebben, jou hebbeding is even goed 😉 In mijn ogen bestaat er niet iets als een “Verouderd Apple product”. Dat is totaal onderworpen aan de subjectiviteit van “veroudering”. Voor mij kan een 5S grotendeels nog even veel als een 6S, en denk dat dit met de Apple Watch ook het geval gaat zijn.