Apple bracht gisteren een reeks beta’s uit, waaronder die van iOS 10.3. Wat echter ontbrak is een nieuwe beta voor watchOS, maar dankzij informatie van Apple weten we toch iets over nieuwe functies in watchOS 3.2.

Theater Mode op de Apple Watch
Apple heeft nog geen eerste beta voor watchOS 3.2 uitgebracht voor ontwikkelaars, maar heeft al wel releasenotes vrijgegeven, waarin nieuwe functies worden genoemd. De belangrijkste daarvan is een ‘Theater Mode’ waar al eerder over werd gesproken. Die zou aanwezig zijn in iOS 10.3, maar is nu opgedoken in de releasenotes voor watchOS.
Wat is Theater Mode?
Met Theater Mode kun je als gebruiker snel alle geluiden van je Apple Watch dempen. Ook schakel je de ‘raise to wake’-functie (activeren door pols op te tillen) uit, zodat het scherm niet oplicht als je je arm even beweegt. Theater Mode is bedoeld voor bioscopen, tv-zaaltjes en andere donkere ruimtes waar het storend voor jezelf en anderen kan zijn als de Apple Watch steeds oplicht. Heb je Theater Mode ingeschakeld, dan krijg je nog steeds haptische feedback als er notificaties zijn. Dit is te voelen als een tikje op je pols. Wil je zien wat er aan de hand is, dan kun je op het scherm tikken of de Digital Crown indrukken.
Volgens de releasenotes wilde Apple de Theater Mode al invoeren in watchOS 3.1.3 maar om een of andere redenen is dat niet gelukt. Waarschijnlijk is het al wel aanwezig in de code, maar zal het pas in watchOS 3.2 worden geactiveerd. Later zou Theater Mode ook aan iOS toegevoegd kunnen worden. Volgens eerdere geruchten is Theater Mode de herkennen aan een icoontje met een bak popcorn.
Apple heeft al een functie waarbij je subtiel het tijdstip kunt raadplegen door te draaien aan de Digital Crown. Je kunt dan de belangrijkste informatie op je wijzerplaat zien, zonder dat het scherm fel verlicht wordt. Hiermee kun je echter geen notificaties lezen.
Ook in watchOS 3.2: meer opties voor Siri
In watchOS 3.2 zal ook SiriKit op de Apple Watch beschikbaar komen. Dit maakt het mogelijk voor externe ontwikkelaars om allerlei vragen via Siri af te wikkelen. Zo kun je Siri vragen om berichten te sturen, betalingen te doen, ritten te boeken, een workout te registreren, te bellen of foto’s te doorzoeken. SiriKit was al beschikbaar in iOS 10, waardoor de mogelijkheden van Siri flink werden uitgebreid. Op de Apple Watch is het echter nieuw.
Apple heeft nog niet aangegeven wanneer watchOS 3.2 beta 1 verschijnt, maar omdat dinsdag een flinke reeks nieuwe beta’s verscheen zullen we waarschijnlijk niet lang hoeven wachten. In watchOS 3.2 heeft Apple ook verbeteringen in het WatchKit Framework doorgevoerd en in de AVAudioPlayer API.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Tweede beta van watchOS 11.5 voor ontwikkelaars verschenen (14-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
- Gerucht: 'Ook watchOS krijgt een nieuw ontwerp geïnspireerd op visionOS' (10-04)
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

- Alles over de Apple Watch
- Apple Watch-modellen
- Apple Watch kopen
- Apple Watch 4G kopen
- Refurbished Apple Watch kopen
- Apple Watch vergelijken
- Apple Watch in roestvrij staal
- Apple Watch-horlogebandjes
- Apple Watch repareren
- Apple Watch Ultra: het topmodel
- Apple Watch SE voor instappers
- watchOS: het besturingssysteem van de Apple Watch
- Bekijken bij Apple
Gaaf. Vooral de extra Siri functies. Ik laat nu al regelmatig wekkers zetten, timer starten, berichten maken, workout opstarten, herinneringen instellen en iets in agenda plaatsen via Siri op de AW.
Siri werkt vaak nog niet soepel genoeg.
Vreemd. De combinatie Apple watch 2 icm iPhone 7 plus zou een winning team moeten zijn..
Omdat het een paar keer mis ging gebruik ik het niet meer.
@Rob: Hier werkt het prima. Het is wel even oefenen om te weten te komen hoe je tegen Siri moet praten zodat ze je goed begrijpt. Maar eens je dat door hebt werkt het verbazend goed. Herinneringen, timers en sms’en via Siri gaat allemaal vlotjes.
Een snelschakelaar voor raise to wake lijkt me genoeg icm geluid aan / niet storen die er al zijn. Dan hoeft die theater mode niet en Kun je zelf geschikte combo’s maken.
Als ze nu ook eens de nacht wekker functie laten dimmen. Wat een fel licht voor zo’n nachtklokje.
En Siri. Apple.moet eens opschieten. Ze verstaat amper Nederlands.
Hallo,
Wat een gaaf bandje voor de watch.
Heb je een idee waar ik dit zou kunnen kopen?
hg Ria