Apple wil iTunes Radio zo snel mogelijk internationaal aanbieden
Apple is tevreden met de de uitrol van iTunes Radio in de Verenigde Staten, maar heeft nu een belangrijk doel op het oog: de muziekdienst zo snel mogelijk internationaal beschikbaar stellen. Dit vertelde Apple-topman Eddy Cue aan Associated Press. Hiervoor wil Apple iTunes Radio in meer dan honderd landen aanbieden, waaronder het Verenigd Koninkrijk. Hoewel er geen woord is gerept over Nederland en België, lijkt het aannemelijk dat wij ook op de lijst staan. Wij zitten vaak in de tweede verkoopgolf bij nieuwe producten.
Hoewel Cue geen mogelijke verschijningsdatum in andere landen noemt, is dit wel voor het eerst sinds de onthulling van iTunes Radio dat we iets horen over de internationale uitrol. Tijdens WWDC maakte Apple bekend dat iTunes Radio eerst in de VS zal verschijnen, en dat pas later andere landen zouden volgen.
iTunes Radio is een nieuwe muziekdienst die Apple met iOS 7 heeft geïntroduceerd. Door op basis van een bestaand nummer een radiostation te maken, krijg je automatisch muziek voorgeschoteld die daar wellicht op lijkt. Gebruik van iTunes Radio is gratis, maar eens in de zoveel tijd krijg je advertenties te horen. Door een iTunes Match-abonnement af te sluiten kun je de dienst reclameloos gebruiken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ik heb nu net gMusic 2 geinsalleerd. Apple is laat.
@johan, niet voor mij hoor 🙂
Doe maar. Ik vind iTunes Radio echt top (ook al zijn er betere alternatieven).
ze mogen liever eerst de iphone 5s te koop aanbieden pfff hoelang gaat het nog duren 🙁
Geef mij maar een iPhone 5S vind het belachelijk dat de belturk op de hoek ze al verkoopt voor 800 per stuk en de Apple store in Amsterdam heeft niks belachelijk
Geef mij maar liever Siri.
Muziek kan je overal en altijd nog luisteren op velen andere apps.
‘100 landen, waaronder het Verenigd Koninkrijk’
Is er een reden waar het VK apart benoemd wordt? Is toch logisch dat zij bij de 100 horen?
@aandewiel:
Ik zie het al. Omdat het interview in het VK is gehouden zegt ie: ‘uiteraard in het VK’.
Het vertaling is te letterlijk gedaan.
Het is om te laten zien dat het Verenigd Koninkrijk bij de 100 landen hoort. Misschien voor jou niet relevant, maar het is gewoon bedoeld als specificatie denk ik.@aandewiel:
Beter rollen ze de 5s ff uit.
Waar blijft dat ding ?!
Ben erg tevreden over Tunein radio, heb daar genoeg aan 2 zenders
“Het vertaling is te letterlijk gedaan.” te letterlijk ???
Als het net zo gaat als met de Nederlandse Siri dan moeten we nog wel even wachten.. Net als met de iPhone 5s overigens!
Gewoon de app Nederland.fm downloaden en dan heb je bijna alle radio zenders
Wacht nog maar gerust een jaartje minimaal. Om dan bericht te krijgen dat het over een jaartje uitkomt. Wat weer zal uitlopen natuurlijk.
Iemand nog gehoord over Siri? Ondertussen praat mijn parkiet al.
Nice als je Spotify Premium hebt zoals ik: Naar iTunes Radio luisteren, en als je een leuk nummer hoort het toevoegen op Spotify
Geef mij maar de Nederlandse Siri!
Waarom duurt dit zo lang? Heeft dat met schaalbaarheid te maken of met wetgeving?
-NL Siri snap ik niet helemaal, Nederlanders kunnen gemiddeld geweldig goed Engels spreken, goeie training juist toch?
Ik kan internetradiostations selecteren in iTunes! Gewoon in je bibliotheek, daar kanje dan bij muziek kiezen uit de kopjes: Nummers/Albums/artiesten/genres/INTERNET/Match
Bij het kopje internet staan allerlei genres met stations!
Ja maar op je iPhone heb je de optie Radio nog niet 🙂