Hoe vind je iemand die ook de verborgen sluipwegen van internet weet te doorgronden? Door een vacature te verstoppen op een verborgen webpagina natuurlijk.

Apple zoekt cloud-engineer
Apple is op zoek naar een cloud infrastructuur-engineer en deed dat op een bijzondere manier: door de vacature op een verborgen webpagina te zetten. De pagina is inmiddels weggehaald want inmiddels is de uitdaging eraf. Iedereen die Apple-nieuwssites kan lezen weet nu over het bestaan van de vacature. Apple zocht iemand die zou werken aan kritieke componenten in de infrastructuur.
De pagina zat verstopt op het adres us-east-1.blobstore.apple.com (inmiddels offline gehaald) en werd ontdekt door een redacteur van ZDNet – al bestaat er altijd de kans dat Apple het opzettelijk gelekt heeft voor wat extra publiciteit.
Apple liet op de pagina weten dat het op zoek is naar een kandidaat die schaalbare apps en wegdiensten kan ontwerpen en implementeren, vertrouwd is met Java 8, moderne servers en gedistribueerde systemen. Om de pagina te vinden moest je wel wat slimmer zijn dan de doorsnee computeraar.
Het is trouwens niet de eerste keer dat Apple vacatures voor clouddiensten verstopt. Precies een jaar geleden gebeurde dat ook al eens.
Steeds meer afhankelijk van clouddiensten
Of Apple inmiddels de vacature heeft vervuld is niet bekend. Mocht je alsnog je geluk willen beproeven: je kunt je CV opsturen naar
blob-recruiting [at] group.apple.com. Apple is sterk afhankelijk van allerlei clouddiensten. Niet alleen iCloud, maar ook de App Store, iTunes, Apple Music, Siri en andere diensten maken steeds minder gebruik van de lokale opslagruimte op je toestel en steeds meer van online servers.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- Gerucht: 'Apple Intelligence-versie van Siri komt nog dit najaar' (14-04)
Ehh…Java 8 ?!
– voor security heb je dan zeker toptalent nodig…
@jero98: Java wordt door verschrikkelijk veel bedrijven gebruikt en is op die manier gewoon veilig. Waar jij op doelt is de browser-plugin van Java (applets, Runescape etc.). Die was inderdaad onveilig en werkte voor geen meter. Met Java 9 nemen we daar gelukkig afscheid van: De plug-in wordt niet meer ondersteund.