AppLight: budgetlampen met iPhone-bediening
Heb je nog steeds niet de ideale led-kleurenlamp met iPhone-bediening gevonden, dan dient zich alweer een nieuwe kanshebber aan: AppLight. Dit
Nederlandse Chinese importproduct heeft led-lampen met 640.000 kleuren, die je via een iPhone- en iPad-app kunt bedienen. Dat zagen we eerder nog bij de onlangs besproken Dydell-lampen en de regelmatig op iPhoneclub besproken Philips Hue-lampen. Die laatste worden ondanks de lange levertijd die de Apple Store aangeeft (maart 2013) wel mondjesmaat geleverd aan mensen die ze bestellen. Maar misschien zoek je een oplossing die nog net iets goedkoper is. Dan is AppLight te overwegen.
Net als bij Philips Hue kun je bij AppLight maximaal 50 lampen koppelen aan de module. Een startpakket met drie lampen en een Wi-Fi-controller kost €167 en losse lampen zijn voor €39 te koop. Je kunt ook een startpakket met 5 lampen en een Wi-Fi-controller kopen voor €227. AppLight levert een app met 15 vooraf ingestelde programma’s. Je kunt de kleuren van de lampen instellen en ze vanuit de app ook dimmen. De lampen gaan 50.000 uur mee.
Het verschil met Philips Hue is op het eerste gezicht niet zo duidelijk, behalve de prijs en het lagere wattage van 6 Watt (versus 8,5 Watt). Deze lampen zullen een iets lagere lichtopbrengst hebben, maar ook iets minder stroom erbruiken (hoewel dat bij deze lage waarden niet direct merkbaar zal zijn op je energierekening).
Maar is dit dan een ‘poor man’s Hue-lamp’? Misschien, maar er zijn nog wel wat andere verschillen. Philips gaat het systeem openstellen voor externe ontwikkelaars, die inmiddels al druk bezig zijn met allerlei leuke uitbreidingen, zoals Hue Disco. Die kans is bij AppLight wat minder aanwezig. Er zal geen levendige community rondom het product ontstaan. De lampen werken voorzover wij konden nagaan alleen via Wi-Fi en niet via Zigbee, zodat er waarschijnlijk geen onderlinge samenwerking tussen beide systemen mogelijk is. Het zou natuurlijk mooi zijn: je koopt een starterpakket van Philips en vult dit aan met goedkope lampen die straks voor een prijs van misschien maar 10 dollar per stuk in de Chinese koopjeswinkels te krijgen zijn. Helaas, ik denk niet dat het gaat gebeuren.
Tot slot: het is vreemd dat alle producten op de bijbehorende website AppLight.nl nu al zijn afgeprijsd (of zijn nep-afgeprijsd), terwijl AppLight nog maar net is aangekondigd. Om met een pluspunt om af te sluiten: AppLight biedt de mogelijkheid om een gewone afstandsbediening erbij te kopen (€59) als je geen iPhone of iPad hebt.
Downloaden: AppLight (€0,89, lampen vereist, universeel, iOS 3.1.2+)
Downloaden: Wifi Controller (gratis, universeel, iOS 5.1+)
https://www.youtube.com/watch?v=GrGJYhp7rbg&feature=player_embedded
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Philips Hue
Lees alles over Philips Hue, de slimme lampen en bijbehorende accessoires met HomeKit-bediening. Check de Philips Hue-accessoires en welke mogelijkheden er zijn voor de lampen, sensoren, dimmers en lichtknoppen. Philips Hue heeft ook kant-en-klare armaturen, waar de slimme lampen al in zitten. Alles over verkrijgbaarheid, prijzen en meer.

- Philips Hue verzamelpagina
- Philips Hue vs. IKEA Tradfri: de verschillen
- Slimme verlichting in huis
- Philips Hue Tap, Dimmer of schakelaars, welke moet je hebben?
- Review Philips Hue Bluetooth lampen
- Review Philips Hue Smart Plug
- Review Philips Hue 2.0 met HomeKit
- HomeKit-producten in Nederland
- Bekijk Philips Hue startpakketten
- Review Philips Hue Signe
- Review Philips Hue Festavia feestverlichting
- Review Philips Hue Ambiance Gradient Lightstrip
Klinkt alsof jullie er niet veel vertrouwen in hebben?
Een probleem met deze lampen is vaak de belabberde lichtopbrengst en daar zit meestal ook het prijsverschil in.
Ook van die lekker vage prijsstellingen;
pakket van 3 lampen is 167 euro
1 lamp apart kost 39 euro
pakket van 4 lampen is 207 euro
Dus; neem je het pakket van 4 lampen – betaal je 1 euro meer, dan bij het pakket van 3 lampen + 1 extra.
5 lampen, geen 4…
Is er al iets meer bekend over deze lampen, zoals:
– Hoe is de kwaliteit (lichtopbrengst, goed wit licht, etc)
– Hoe communiceren ze? Via Zibee Light Link? Indien dat het geval is kunnen ze misschien ook wel via de Philips Hue hub worden aangestuurd. Zou leuk zijn!
En dan ook nog 89 cent voor de app…
Niet goed gelezen; 5 lampen en controler voor € 227 Ofwel 2 lampen extra voor € 60, dat is echt wel voordeliger.
Of juist iets verder gekeken dan jij: http://www.applight.nl/pakketten#.UNj7EInjnYE
Hoewel dat moeilijk genoeg is want nergens in dit artikel, noch in de app store omschrijving, wordt verteld waar je de lampen kunt kopen. Pas in het filmpje staat de website applight.nl waar je die inderdaad vreemd geprijsde pakketten kunt vinden.
Mooi artikel over AppLight, onze dank daarvoor!
Alleen een kleine correctie de App is wel gratis en heet “wifi controller” te vinden in de App store en is inbegrepen bij het AppLight pakket.
Groet, fijne kerstdagen,
Robert Wilmer
AppLight
info@applight.nl
Ik zou menen dat mijn hue’s 8 watt per stuk zijn en deze lampen 6 watt.
Toch nog even doorgekeken. Het is maximaal 8,5 watt. Op hardwareinfo staat een goede review, met wellicht de belangrijkste differentiator het vermogen van de hue’s om fraai warm licht uit te stralen: de E27 lampen passen in de meeste fittingen en verbruikten érg weining energie. En in tegenstelling tot sommige andere spaar- en ledlampen kunnen de Hue-lampen een fraai ‘warm’ licht uitstralen.
Dit is gewoon een chinees import product
Ze staan in ieder geval ingeschreven in de kamer van koophandel. Dan zou je denken dat het geen oplichters zijn.
Dit is pas mooi: aanraakbaar licht..
http://vimeo.com/56090942
Het is technisch onmogelijk om een app mee te leveren in een pakket. Verder het vriendelijke verzoek om geen blije nepreacties van tevreden klanten onder dit artikel te (laten) posten, Robert. Komt niet geloofwaardig over.
Aha. goed gevonden! Dus eigenlijk een Nederlandse handelaar, die geen invloed heeft op hoe het werkt. Dat verklaart ook waarom de app niet vindbaar was; er wordt op geen enkele manier melding gemaakt van AppLight, maar dat is natuurlijk de naam die de Nederlandse importeur heeft verzonnen. Dan vind ik het prijsverschil met het dure merk te klein. Het zou grappig zijn als je het Philips Hue-systeem in de toekomst kunt combineren met goedkope lampen van B-merken, maar de componenten zijn waarschijnlijk te duur om dat haalbaar te maken. En Philips heeft vast geleerd van Senseo en iets bedacht waardoor het niet zo makkelijk te kopiëren is.
Hulde voor Gonny!
@Koen: Ander verschil met de Hue Lampen is dat volgens de specs op de Chinese site de lampen welliswaar 6 Watt zijn (t.ov. de 8 van Phillips), maar belangrijker is dat ze 280 Lumen lichtopbrengst geven, terwijl die van Philips 600 Lumen zouden moeten geven.
De site van Applight zelf geef overigens aan dat het 560 Lumen zou zijn, maar daar kun je dus aan twijfelen.
Hier werd verwezen naar dat pakket met 5 lampen, dat is wel wat gunstiger, maar inderdaad die met 4 lampen op hun eigen site slaat nergens op.
is inderdaad Chinees, ik heb vorige week 6 RGB bulbs gekocht mèt 6 afstandsbedieningen aan 5€ het stuk!
die kerel pendelt tussen China en Belgie en koopt iedere keer een containertje van die spullen. vèèl goedkoper dan op dealextreame of focalprice!!
@wimpiepiep: kan je me daar een adresje of email van doorgeven?
Thank you!
Nog een verschil met Hue, de Applight lampen kunnen maar 1 kleur tegelijk, dus niet alle lampen een andere kleur zoals bij Hue
Update: vanaf nu zullen onder dit artikel alleen nog reacties verschijnen van mensen die al langere tijd op iPhoneclub als reageerder actief zijn. Reacties van nieuwkomers (vooral als ze overdreven positieve ervaringen hebben met dit product) zullen extra kritisch worden bekeken.