De Amerikaanse telecomprovider AT&T maakt eerder gekochte iPhones sinds kort simlockvrij. Om dit te laten doen moet je de klantenservice bellen en je IMEI-nummer opgeven. Ook Nederlandse gebruikers die de iPhone hebben geïmporteerd uit de Verenigde Staten hebben hier baat bij.
Het is inmiddels mogelijk om in zowel de Verenigde Staten als Europa de iPhone simlockvrij aan te schaffen, maar sommige vroege vogels hebben wellicht nog een iPhone met een simlock van AT&T in huis. Om een simkaart van een Nederlandse provider te gebruiken moet hierbij eerst het simlock omzeild worden.
Om in aanmerking te komen voor het simlockvrij maken van een iPhone bij AT&T, moet je mogelijke abonnement bij de iPhone zijn verlopen. Dit is ook het geval wanneer je een abonnement hebt afgesloten en deze vervolgens hebt laten stopzetten. Je moet wel telefonisch contact opnemen met de provider om het simlock te verwijderen. Verschillende iCulture-forumleden melden dat zij er niet in slaagden om via de online helpdesk de iPhone simlockvrij te maken.
Je kunt vanuit Nederland AT&T bellen op het nummer +1 800 331 0500. Denk er wel aan om het IMEI-nummer van je iPhone bij de hand te houden. Deze vind je door naar het instellingenscherm van je iPhone te gaan, op ‘Algemeen’ te drukken en vanaf daar naar ‘Info’ te gaan. Kun je het nummer niet vinden, dan zou het nummer ook op de simkaarthouder van je iPhone moeten staan.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Mij is t gelukt, op 8 april, een uur na de aankondiging.
Heb mn IMEI, telefoonnummer en email achter gelaten. Als het goed is ben ik rond 16 april unlocked en krijg ik dan een mailtje ter bevestiging. Duurde al met al een kwartiertje.
Jemig, heb je een kwartier naar de VS gebeld?
Kost geen drol, dat is bijna goedkoper dan binnenlands bellen.
Ik heb mijn Iphone gekocht bij een winkel maar het heeft wel AT&T simlock en ik heb geen abbonement lukt het dan ook ????
Hallo Tim,
Hoe ging dit precies in zn werk? Iemand van at&t persoonlijk gesproken? Ik wil dit ook graag doen, hopelijk werkt dit voor mij.
http://www.belknaller.nl ofzo scheelt ook altijd!
Voor de Verizon 4s kan de volgende truc geprobeerd worden.
PS: Tip voor de AT&T bellers, gebruik Skype 0800 nummers in de VS zijn dan gratis.
Ik heb geen abbonement van at&t. En dus ook geen telefoonnummer. Ik heb de toestel los van at&t met simlock. Kan het dan ook?
Kost 55 cent per minuut naar Noord-Amerika. Dat is 8,50 voor een simlock vrije telefoon. Prima.
Ik had denk ik de mazzel dat ik precies aan t begin opbelde, want ik werd gelijk verbonden met een medewerker.
Ik vertelde dat ik het persbericht had gelezen en dat ik graag wilde unlocken. Ik was bang dat ik gelijk zou worden opgehangen als ik eerlijk vertelde hoe t zat dus ik zei dat ik veel tussen de usa en nederland reisde en de telefoon op ebay had gekocht.
Er werd gevraagd naar t telefoonnummer van t AT&T account waar de telefoon op stond. Ik zei dat ik die niet had en toen kon t gewoon met mn IMEI.
De jongen aan de telefoon was erg behulpzaam en heeft al mn gegevens opgeschreven. Ik krijg nu uiterlijk 16apr een mailtje met instructies (daarin staat eigenlijk gewoon doe een backup+restore om je activatie opnieuw te doen). Tegen die tijd moet de unlock er dus doorheen zijn.
Ik lees wel veel berichten op fora van mensen die minder mazzel hebben en er moeilijker doorheen komen. Als je een keer bent afgewezen kan je natuurlijk gewoon nog een keer proberen.
Heey. Jullie kunnen het ook proberen via de e-mail. Het e-mailadres is: icare3@amcustomercare.att-mail.com
dan als onderwerp:Unlock iPhone 4
als bericht
Je hebt na 20 min al bericht dat ze de unlock in gang hebben gezet. Het mailadres is niet te vinden op de site van AT&T.
Heb net ook ff gebeld voor een vriend van me hij heeft al meer dan een jaar een turbosim in zn toestel.
Ze vroegen me het imei nummer en serienummer had vervolgens me email adres achter gelaten en ze zeiden dat ik uiterlijk 18 april een bericht via de mail krijg.
Ben benieuwd wat er gaat gebeuren ben geen at&t klant dus we zullen het meemaken!
Volgensmij kun je dat nummer ook met Skype bellen hoor (:
Deze kreeg ik terug, helaas heb ik geen aankoop bewijs, gekocht via marktplaats, maar ik heb hoop
Ik had mijn 4s ook online gekocht en via verizon laten unlocken zonder problemen of kosten.
Bij verizon moet de abonomenthouder minimaal 90 geregistreerd staan dan mag je gratis unlocken
Kijk! Ik voorzie dat een hele hoop dure iPods binnenkort weer als iPhone gebruikt kunnen worden! Nice!
Ik heb net een mailtje gestuurd naar het adres dat al werd getypt in de comments, maar ik had nog een vraagje, als ik ze bel, moet ik dan in het nederlands of engels praten?
De mensen bij att die praten lekker vlot engels nederlands kennen ze niet
En als als je niet egt goed luisterd mis je de helft daar had ik last van teminste 🙂
Ik heb gemaild, kreeg binnen 20 minuten mailtje terug door wie ik geholpen zou worden. Echter, ik krijg de opmerking dat ik niet mail vanuit MyAT&T en dat moet ik volgens hen wel doen. Ik denk dat ik zo maar een account ga aanmaken als dat lukt. Verder mensen hier ervaringen mee?
een account aan maken lukt wel bij att maar je loopt vast bij je telefoon nummer en bij de postcode deze moeten uit de us komen 5 cijvers voor postcode
er is geen manier om veder tekomen ik ben er 3 uur mee bezig geweest zonder dat intevullen kun je niet mailen of naar de online chat
ik heb het daar opgegeven
later maar ge mailt
Heb zojuist contact opgenomen met de helpdesk van AT&T.
ben erg vriendelijk te woord gestaan door een medewerker van AT&T.
ze vertelde mij dat ik binnen 72uur een reactie per email krijg hoe eea geregeld kan gaan worden.
ben benieuwd of het unlocken gaat werken op deze manier.
Zou dit ook nog werken voor de 2g? Ga er eens een email aan wagen. Scheelt papa weer een hoop gedoe om hem weer te unlocken als de kids weer hebben lopen klooien.
En voor de slimmekes onder jullie… Nee, zit zelf inmiddels op een 4s.
Dat wordt dus toch bellen neem ik aan?
En willekeuring adres opgeven lukt ook niet neem ik aan?
ik ben zo slim geweest om een 4s te kopen. Scheelt financieel gezien een hoop maar die simlock domdomdom. Ik heb inmiddels een mail gestuurd. Ik ben benieuwd
Ik heb ook een email gestuurd naar het bovenstaande email adres met vermelding van type telefoon en het EMEI nr. en kreeg na +/- 25 min. onderstaande bericht:
Hopelijk heb ik binnenkort een iPhone zonder simlock 🙂
Super service van AT&T.
P.S. Ik heb wel eerst een account aangemaakt op de AT&T website, maar ik denk niet dat dit nodig is.
nee gaat niet werken helaas gewoon belletje aan wagen
Ik kan geen engels –“
He ****. heb net een mail terug gehad:
Please fax copy of proof of purchase with IMEI XXXXX to 1-800-328-1677. Please include the following on your fax:
1. “Device Unlock Code”
2. Your name
3. Account number
4. Mobile Number: Non-ATT
5. Contact information “Number and Email Address”
6. Case Number: CMXXXX
7. IMEI Number: XXXX
8. Receipt showing price paid for device
Dat is jammer want ik heb natuurlijk geen receipt met een price paid. Een vriend van me heeft ‘m destijds in amerika gekocht voor me..
Ik kreeg binnen een uur ook deze mail en ik heb een iphone 4s dus ik ben benieuwd. De mail heb ik gestuurd naar het email adres die is gemeld.
Mensen die vanuit Nederland bellen kunnen dat gratis doen op de computer met skype. Scheelt weer een hoop
@Denny peters:
wtf wat verwacht je dat ze allemaal Nederlands praten. Je lijkt net een duister die denken ook dat hele wereld maar hun taal praat.
Ik heb ook maar eens een mail gestuurd naar icare3@amcustomercare.att-mail.com, om mijn iPhone 2G te unlocken.
Ben benieuwd of het gaat lukken, heb geen zin om naar de VS te bellen.
@Anthony: Hoe heb je een account aangemaakt zonder adresgegevens?
Zojuist telefonisch een verzoek gedaan bij AT&T.
Zeer vriendelijk (op zijn amerikaans) geholpen.
Krijg voor 19 april telefonisch of per email bericht dat het unlocken is gelukt !.
Wait and see . . . .
Ook ik heb net gebeld met AT&T (via Skype) . Ik heb een case nummer gekregen. Hopelijk krijg ik op 19 april te horen of ik kan Iphone 4 uit Amerika kan unlocken.
Het volgende heb ik gedaan..
1: mijn imei en serie nummer gestuurd via de mail naar icare3@amcustomercare.att-mail.com
2: na een paar uur kreeg ik een bericht met de mededeling dat het ontvangen was en dat ik moest bellen naat AT&T
3: heb terug gemaild met het verhaal dat ik in Nederland woon en een belletje naar de VS erg duur is, hoop dat het via de mail geregeld kan worden.
4: een paar uur later kreeg ik de bevestiging dat ik mijn iPhone 2G moest herstellen via iTunes.
5: dit heb ik gedaan en nu werkt het met een KPN sim zonder jailbreak.
Alles werkt perfect.
Nog geen bericht gehad.
Keep you posted.
@Tim: Hoe moet je dat doen?
Gisterenavond mailtje gestuurd naar het adres dat bovenin staat.
Vanochtend bericht terug dat ik hem kon aansluiten en dat hij simlock vrij was.
En….ja hoor. Wat een snelle service.
Had geen AT&T simkaartje meer, ook geen originele aankoopbon, maar het doorgeven van:
* Model nummer
* FCC ID
* Serial nummer
* IMEI nummer
was voldoende.
Betreft mijn 1e iPhone de iPhone 2.
@Eric: Net email gehad dat men er mee aan de slag is. kan tot 14 dagen duren . . .
mijn iphone is nu ook unlocked
ik heb dinsdag een mail gestuurd maar nog geen bevestiging gehad maar
hij is al wel geunlockt via itunes alle simkaarten werken zonder jailbreak
@denny peters: Welke iphone heb jij dan Denny? En hoe heb je dat gedaan?
@michel: Enig idee of dit ook werkt voor de iphone 4?
Nu net weer gemaild, aangegeven dat ik geen adres meer binnen USA heb. Hopen dat ze het snappen en me even kunnen unlocken.
Ik heb zelf een iPhone 4 32gb
Ik heb gemaild en ik heb dit als mail gestuurd
“I want to unlock my iPhone
Imei: 01 242700 84593x 8
hun hebben mijn een mail gestuurd dat het in behandeling was genomen en vandaag is mijn iPhone geunlockt
@Denny peters: Ah, ok. Ik heb dinsdag al contact opgenomen met AT&T, dus ik zal nog even geduld moeten hebben denk ik. Hij verbindt zich nu niet eens meer met Itunes, nadat ik alles heb hersteld. Het enige wat hij nu nog zegt is dat ik ‘een compatibele SIM-kaart van een bevoegde leverancier’ nodig heb. Heb er nu eentje van Vodafone in..
Allllrrriight een update.
Nadat ik een case nummer had toegewezen gekregen besloot ik gewoon om te wachten tot de 16e en t zal allemaal wel goedkomen.
Toen kreeg ik dus een mailtje met daarin de vraag of ik mn receipt kon op sturen. Die had ik dus niet meer.
Ik heb van internet een bonnetje getrokken, die even goed gephotoshopt en dan vervolgens opgestuurd naar onze grote vrienden bij AT&T. Dat moest via de fax en kon niet vai de mail blablab wat een gezeur. Uiteindelijk kreeg ik vandaag de mail binnen dat t gelukt was. Ik doe net een backup en restore et voila! Mn iphone is geunlocked 🙂
Het kost even wat moeite, maar ben er zeer content mee.
Update:
Gisteravond weer mailtje gestuurd met de vraag naar een unlock, en erbij vermeld dat ik verhuisd ben. Heb er nooit gewoond, maar dat terzijde.
Vannacht mailtje terug gekregen dat mijn iPhone in aanmerking komt voor de unlock en dat ik hem moet restoren in iTunes. Al met al geen belletje nodig gehad, gewoon simpel mailtje en klaar.
Ook zojuist e-mail ontvangen en mijn Iphone is ook unlocked!!
Mijn iPhone 4s hebben ze ook unlocked top.
mijne ook gewoon top
Hoi allemaal,
Klopt het dat ik moet restoren met de originele simkaart erin?
@Inge:
Nee met of zonder sim, het maakt niet uit.
Simlock-vrij is simlockvrij, dus je kunt achteraf elke sim van welke provider dan ook erin doen.
Heb Inmiddels een bevestiging gehad per mail dat de iphone unlocked zal worden.
maar kan iemand aangeven hoe lang het dan nog duurt?
email verstuurd met factuur attached en het is reeds in orde. Top service van AT&T!!!
Ook ik heb al meer dan een jaar een Locked AT&T iPhone.
Vandaag gebeld via Skype met AT&T en ik werd bijzonder vriendelijk geholpen! Wel bijna een gesprek van 18 minuten maar dat maakt niet uit. Heb mijn IMEI doorgegeven en mij werd verteld dat het 8 dagen zal gaan duren. iPhoneclub, hartelijk dank voor deze zeer bruikbare tip!!!!
@Dave: Net aan telefoonon geweest met AT&T, het duurt 8 dagen …
@Stef: Sorry voor de late reactie, maar ik heb zo min mogelijk info ingevuld bij het aanmaken van een account. Ook heb ik geen mobiel nummer of abbo gekoppeld aan het account. Ik weet niet meer exact welke velden verplicht waren, maar ondertussen is mijn iPhone geüpdate naar IOS 5.1 en simlock vrij 🙂
Kan iemand uitleggen waarom het niet kan ??
@Bob: Wacht twee dagen, stuur nogmaals een mailtje met de tekst:
“Hello, I would like to unlock my iPhone 4.
I’ve moved from the states a couple of years ago, so I don’t have an US adress anymore.
The IMEI is XXXXXX.”
Okee want ze zeggen dat er iets mijn mijn beveilging is ;o en dat er iets is met de geschiedenis van mijn Iphone 4 .
@Bob: Ja zoiets had ik gelezen inderdaad. Er is kans dat het eerste keer niet lukt omdat er iets niet goed is in hun ogen. Maar je moet gewoon zeggen dat je een paar jaar geleden óf net verhuisd bent, óf veel op en neer reist. (tweede is beter trouwens.) En vertel dat je hem in de winkel hebt gekocht en niks mee hebt gedaan. Die werknemers zijn redelijk behulpzaam en keuren het vaak allemaal wel goed.
Oke , ik zal 2 dagen gaan wachten en hopen dat het dan wel lukt 🙂
Het is gelukt !!
WOW WHAT A RELIEF.
Prima service van AT&T.
Ik heb vorige week ook een mail gestuurd voor het unlocken van mijn iPhone. Binnen 20 minuten kreeg ik antwoord en dit zou ten laatste op 18/4 in orde moeten zijn. Spijtig genoeg heb ik nog geen mail terug gehad. Ik heb hen via mail gevraagd of er al meer nieuws is, maar helaas geen antwoord gekregen.
Zijn er nog mensen die via mail hun unlock hebben gevraagd? En is het dan ook gelukt?
Maakt het ook nog uit of je je Iphone wel of niet gejailbreakt hebt? Krijg je bijv. geen unlock als je dat hebt gedaan? Ik hoop het niet….
@Kevin: Ook ik heb een aanvraag via e-mail gedaan. Mijn aanvraag is nog in behandeling dus ik weet nog niet of het gaat lukken. Het laatste ontvangen mailbericht gaf aan dat het max. 7 werkdagen duurt maar door de vele aanvragen ook langer kan duren. Ik denk dat we dus wat langer geduld moeten hebben.
Pff ze blijven bij mij maar zeggen dat er iets me mijn beveilging is en mijn geschiedenis van mijn IPhone maar ik blijf doorgaan …. Ik gebruik mijn IPhone normaal:)
Heb mailtje gestuurd, met vermelding van Imei en Serial, kreeg netjes mailtje terug duurde wel 4-5 dagen, waarin wordt uitgelegd dat ik in aanmerking kom voor de unlock en dat ik me iPhone moet backuppen en restoren, enkel geen vermelding per wanneer de unlock in zijn werk treed. Nu heb ik weinig zin in het backuppen en restoren, zou het ook niet gewoon moeten werken als ik de iPhone aan iTunes koppel??
Antwoord op mijn eigen vraaghierboven : Hij is geunlocked heeft totaal 10 dagen geduurd, zonder herstellen van de iPhone, door een niet ondersteunde sim te plaatsen aan iTunes koppelen en dan gaat ie de iPhone opnieuw activeren, daarna de boodschap “gefeliciteerd uw iPhone is unlocked” Thank you AT&T !!!
unlocken via AT&T niet gelukt.
zit nu met een locked iphone met laatste firmware en baseband.
iemand nog ideeën om het toestel weer aan de praat te krijgen.
@dave: Heb je wel een officieel mailtje van ATT dat je unlock gelukt is en heb je vervolgens die dagen ruim afgewacht? Een update naar een hogere bb is geen probleem zolang ATT hem uiteindelijk unlocked maakt, dus daar hoef je je geen zorgen om te maken.
Hey bob al gehoord of het gelukt is want ik heb zo’n zelfde mailtje gehad.
@Bob: is het inmiddels al gelukt om je iphone t unlocken? Ik krijg namelijk ook terug dat er iets mis is met de beveiliging, maar daar kan ik niks aan doen. heb de Iphone via marktplaats gekocht en vind het erg lullig als ze mij nou gaan afrekenen op iets wat anderen gedaan hebben..
Bij mij inmiddels gelukt met 3 iPhones 🙂 Had wel de bon nodig, maar had deze gelukkig nog op mijn mail staan. De grote drukte blijkt voorbij te zijn, want ik kreeg binnen 30 minuten al antwoord en dat het toen al was opgelost.
Mijn oude 2G is tot twee keer toe geweigerd, zie Thank you for contacting AT&T Customer Care about unlocking your iPhone. We are unable to complete your request at this time due to the following reason(s):
• Invalid or no mobile/account associated with request.
en.Non AT&T customers are not eligible to have their iPhone unlocked
through AT&T. AT&T will unlock an iPhone under the following
circumstances:
o The person requesting the unlock is a current AT&T customer or a
former AT&T customer who can provide the phone number or account number
for the account
o The iPhone was designed for use on AT&T’s network; all contract
obligations, including any term commitment, associated with the device
to be unlocked have been fully satisfied.
o The iPhone has not been reported lost or stolen.
Also, current customer accounts must be in good standing with no
past-due amount or unpaid balance and has been active for at least sixty
(60) days. Former customer account may be eligible for unlocking so long
as you do not owe AT&T no Early Termination Fee or other unpaid balance.
Heeft iemand nog tips, graag pm.
Het is gelukt! Ik had er echter wel de hulp van de vorige eigenaar bij nodig. Ik heb eerst twee keer zelf gemaild en kreeg de eerste keer de mail ‘wegens securityredenen bla bla’.
Voor de tweede mail heb ik de oude eigenaar opgezocht (had telefoon via Ebay gekocht en gelukkig de correspondentie nog) en hij was zo aardig om mij het oude telefoonnummer en de aankoopbon door te sturen. Ik heb AT&T teruggemaild met die info en nu kreeg ik als antwoord dat de gegevens ok waren, maar dat toch de oude eigenaar het verzoek moest doen.
Die was gelukkig zo lief om AT&T voor me te bellen en toen was het binnen 24 uur geregeld!
Het lijkt erop alsof ze de unlock regels stiekum toch weer een beetje aan het aanscherpen zijn.
Oke, ik zal het uitleggen.
ATT gaat hem niet ontlocken unless je de telefoon in een ATT store hebt gekocht.
Ik heb een jaar in amerika gewoont, ik heb hier dus me iphone 4s aangeschaft en vervolgens ben ik terug naar nederland verhuist. en ik heb ATT gebeld nog in amerika om te vragen of ze hem willen ontlocken.
Dit willen ze doen wanneer jij aantoont dat je je telefoon daar hebt gekocht, dat je hem langer hebt dan 1 jaar (of 2 niet zkr)
je moet de bon meesturen en wanneer ze zeggen dat je iets te horen krijgt binnen 4 business days wordt je request denied.
kortom, dit gaat niet werken
Wie weet waar ik hem kan jailbreaken? 🙂
@piedp: hey wil je me u aankoopbewijs doormailen aub
want anders doen ze de mijne niet
@Tes: @Avinash: kan je mij u aankoopbewijs eens doormailen aub dn kan ik mits enkele aanpassingen mijn toestel laten unlocken
net alles gemailt na 15 min een bericht terug gehad,ik had de bon die heb ik ook gemailt en na 10 min een mailtje dat die geunlock is,zo snel grote klasse van at&t
Hmmm, ik heb hier twee iPhones uit de US meegebracht, 04.12.01 en een 04.11.08. Beide geprobeerd via AT&T, maar die blijven maar schermen dat ik een aankoopbon moet hebben. Lekker is dat, want ik heb ze via Ebay gekocht. Waarom krijg je dan die service niet?! Waardeloos dit…
mensen! het is nog mogelijk je iphone te unlocken.
ookal heb je geen account van at&t.
dit is wat je moet doen.
-bel hun klantennummer met skype (gratis)
-zeg dat je je telefoon wilt unlocken en alleen aankoopsbewijs hebt
-ze maken een Case aan met een id (krijg je dan)
-ze vragen of je de bon + imei + naam wilt faxen!
-zoek een bonnetjes op internet, bewerk hem met paint.
-fax het op en binnen 24 uur is hij geunlocked
Ik heb de mijne via een EBay-verkoper laten unlocked, kostte me 50€ en geen gedoe, op 2 dagen klaar!
waar kan ik zo een bonnetje vinden? :p
bon het probleem is al volgt,
ik stuurde een mail,een vrouw antwoorde dat ik een acc moest aanmaken op hun site,DIT LUKT DUS NIET.
nu wil ik bellen via skype maar moet betalen,dus stort ik 10 euro.Gaat nu nog steeds niet om die nummer te bellen??
AUB KAN IEMAND ME HELPEN??? 🙁