Nederlandse iPhone-ontwerper Bas Ording ook overgestapt naar Tesla
Apple moet serieus rekening gaan houden met een leegloop van talent naar Tesla. Na Touch Bar-ontwerper Matt Casebolt en de veelbesproken overstap van hoofd developertools Chriss Lattner blijkt ook de Nederlander Bas Ording de overstap te hebben gemaakt naar Tesla. Ording ontwierp de gebruikersinterface van de iPhone.

Ording stapte al een paar jaar geleden op bij Apple. Hij noemde als reden dat hij te veel tijd in de rechtbank doorbracht, omdat zijn naam op heel wat patenten wordt genoemd. Misschien is het wel dezelfde reden waarom Matt Casebolt Apple de rug toekeerde: zijn naam staat op 52 patenten van Apple. Ording verdween een tijdje uit beeld en blijkt nu uiteindelijk voor een baan bij Tesla te hebben gekozen, waar hij User Interface Designer is.
Ording was eerder deze maand nog te zien op een Instagram-foto, waarop de designers van de originele iPhone het 10-jarige jubileum vierden. In het midden staan de twee Nederlanders Bas Ording en Marcel van Os. Van Os werkt nog steeds bij Apple als senior interface designer, een rol die hij al sinds 2002 vervult. Ording werkte sinds 1998 bij Apple, nadat hij van 1992 tot 1997 de Utrechtse Hogeschool van de Kunsten had doorlopen. In 2013 vertrok hij bij Apple, maar het duurde wel even voordat hij zijn Linkedin-pagina aanpaste, waardoor het pas in 2014 werd ontdekt.
Tekstselectie in iOS
Ording ontwierp onder andere de manier waarop je tekst kunt selecteren en kopiëren in iOS. Ording en Van Os staan op meerdere patenten voor de eerste iPhone. Dat leidde ertoe dat Ording meermaals moest getuigen in rechtszaken tussen Apple en Samsung, die vooral in de periode van 2012 tot 2014 speelden maar nog steeds niet zijn afgerond.
Veel meer talent van Apple naar Tesla
De overstap van talent van Apple naar Tesla is overigens niet nieuw. In februari 2015 meldde Bloomberg al dat er sprake was van een leegloop bij Apple en dat er al minstens 150 Apple-medewerkers waren overgestapt naar Tesla. Anno 2017 gaat het gewoon door, al krijgen de transfers nu wat meer aandacht nu er steeds meer aanwijzingen zijn dat Apple ook aan software voor zelfrijdende auto’s werkt.
Tesla kaapte in 2015 al meer medewerkers bij Apple weg dan van andere techbedrijven en autofabrikanten. Apple probeerde medewerkers te winnen met een overstapbonus van 250.000 dollar en 60 procent salarisverhoging, maar dat heeft lang niet altijd gewerkt. Voormalig Apple-medewerkers zien het werken bij de toekomstgerichte autofabrikant wel zitten. Bovendien is Elon Musk een visionair, net als Steve Jobs dat voor Apple was.
Update: ook deze Apple-medewerkers stapten over naar Tesla
Er zijn nog meer mensen van Apple overgestapt naar Tesla. Lang niet alle namen zijn bekend, maar met wat speurwerk is onderstaande lijst boven water gekomen. Achter de naam staat steeds welke rol ze bij Apple vervulden:
- Sarah O’Brien, PR
- David Erhart, director of reliability engineering
- Chester Chipperfield, special projects
- Charles Kuehmann, director of product design
- Thomas Zwingman, senior staff reliability engineer
- Sankarshan Murthy, product manager, werkte aan Apple Watch en iPhone 5c
- Timothy Hatcher, software engineering manager WebKit
- Andrew Graham, motion sensors engineer
- Aaron Sigel, manger is OS security
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Opinie: Aankomende WWDC-keynote wordt belangrijkste Apple-presentatie in jaren (en dit is waarom) (13-03)
- Het einde van de vijftig tinten spacegrijs: overzicht van een van Apple's meestgebruikte kleur (06-03)
- ELEGNT is Apple's robotlamp met menselijke gedragstrekjes (07-02)
- Matter-organisatie belooft beterschap en focust in 2025 op bugfixes bij smart home-standaard (23-01)
- Afscheid na 18 jaar: Jean-Paul en Gonny gaan vertrekken (maar iCulture blijft!) (15-01)
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Tesla wordt het nieuwe Apple. Innovatief, uitdagend en voor velen onbereikbaar. Apple is inmiddels mainstream en is afhankelijk van analysten.
@Flieps: Tesla Innovatief en voor velen onbereikbaar , inderdaad ja.
persoonlijk vind ik het uiterlijk wel erg saai er kan net zo goed ford op staan.
Maar misschien wordt daardoor het mainstream uiterlijk van de S goed geaccepteerd
De man is sinds 2013 weg bij Apple, dan is het toch nu geen “leegloop” naar Tesla? Hij was allang weg bij Apple. Beetje raar artikel dit. 4 jaar geleden vertrokken bij Apple, en na 4 jaar begint hij ergens anders. Misschien kunnen jullie nog wel meer mensen vinden die jaren geleden bij Apple vertrokken zijn, en nu ergens anders werken….
Wie zoekt, die vindt. (Zei Jommeke)
Het gaat meer om de overstap naar Tesla, dat is natuurlijk best opvallend gezien meerdere (ex) Apple medewerkers de overstap maken.
Toegeven, een telefoon is als product tegenwoordig niet meer innovatief genoeg voor de creatieve geesten onder ons. Auto’s wel en Tesla heeft het lef en het geld om de creatieve geesten voor zich te winnen. Producten met IoT is ook booming qua arbeidsmarkt maar daar verdien je als creatieve geest veel minder. Een topchef zie je ook niet gauw in de keuken van frietkot staan…
@Flieps: mooi samengevat! Apple is voor het gevoel van veel mensen mainstream geworden.
Jammer dat mensen toch om de x aantal jaar een leapfrog innovatie als de iphone verwachten om een bedrijf als echt innovatief te beschouwen: innovaties als 3D touch en de Touchbar vergen veel op het gebied van R&D, zowel qua ontwerp als uiteindelijke massaproductie. Van mij uit nog veel bewondering hiervoor :-).
Tja, als je eerder bij Apple hebt gewerkt ga je daarna niet meer bij een kruidenier op de hoek werken.
Of je gaat verder bij een facebook, oracle of tesla of je begint voor jezelf.
Als user interface designer is voor jezelf beginnen nogal lastig denk ik.
Sterker nog, hij werkt er al bijna 2 jaar.
@Flieps: Als ik de Touch Bar ontworpen had en zou merken dat de MacBook daar 600 euro duurder van wordt, zou ik ook maken dat ik weg kwam!
@Rudy: Inderdaad is de Tesla nogal saai van design, maar ik zou het niet met Ford vergelijken. Die vind ik (op de Focus en Fiesta na) niet zo saai. Het lijkt meer op een Lexus of zo.
@Emeel: Hoezo iPhone voor ontwikkelaars niet meer interessant. Dat hangt er helemaal vanaf wat ze ontwikkelen en erin stoppen natuurlijk! Zelfrijdende auto’s interessanter. Ja misschien, maar eh…was Apple daar niet heel voortvarend mee bezig…?
Het is een slecht teken dat zoveel ontwikkelaars Apple verlaten.