Gebeld worden in iOS 14 neemt niet je hele scherm in beslag
Bellen in iOS 14 is minder storend
Het is een herkenbare situatie voor vrijwel alle iPhone-gebruikers: je bent serieus werk aan het doen, je scrollt door je Instagram of je bekijkt een filmpje. En dan word je gebeld. Je hele scherm wordt in beslag genomen en je moet opnemen, wegdrukken of wachten tot de telefoon niet meer overgaat. Deze vervelende situatie lost Apple op in iOS 14.
Wanneer je gebeld wordt in iOS 14 krijg je een melding bovenin je scherm met daarop een knop om op te hangen of op te nemen. Ondertussen kun je wel gewoon doorgaan met wat je aan het doen bent. Heb je geen zin in het gesprek? Dan kun je de melding gewoon omhoog vegen. De beller heeft dit niet door. Zolang de telefoon overgaat verschijnt linksboven een grijs telefoon-icoontje om alsnog te kunnen opnemen.
Je kunt ook op de oude vertrouwde manier eenmaal op de zijknop drukken om de beller even stil te houden zonder op te hangen. Ook dan verschijnt het grijze telefoon-icoontje in de linker bovenhoek. Zodra je opneemt wordt wel je hele scherm gevuld zoals we dat gewend zijn. Uiteraard kun je dan net als vanouds gewoon weer iets anders gaan doen tijdens het gesprek. Dat kan handig zijn als je bijvoorbeeld even een adres moet opzoeken.
Stuur je graag een automatisch berichtje als je niet kan opnemen en mis je die knop op de bovenstaande afbeelding? Geen zorgen. Als je de strook naar beneden veegt krijg je het volledige belscherm te zien – inclusief automatische berichten.
Ook op iPad en bij apps van derden
Op de iPad is het eigenlijk al helemaal geen gezicht als het hele scherm wordt gebruikt voor een oproep. Daarom is het fijn dat Apple dit nieuwe ontwerp ook doorvoert in iPadOS 14, wat net als iOS 14 dit najaar verschijnt. De functies zijn gelijk aan die op de iPhone.
Deze nieuwe interface werkt ook voor andere bel-apps, zoals Skype en WhatsApp. Mits de app ondersteuning heeft voor Apple CallKit zie je je oproep als strook. Wil je toch liever het oude uiterlijk voor bellen terug? Dan regel je dat in de instellingen onder het Telefoon-tabblad.
Het nieuwe ontwerp is in lijn met andere designwijzigingen die Apple doorvoert in iOS 14 en iPadOS 14. Ben je benieuwd wat er nog meer aankomt? Check dan ons allesomvattende iOS 14 overzicht.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt iOS 18.4.1 en meer uit: meerdere problemen opgelost (waaronder een CarPlay-bug) (16-04)
- Apple brengt tweede beta van iOS 18.5 en iPadOS 18.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
iOS gaat toch op Android lijken!
Eerlijk is eerlijk, qua Functies loopt android voor.
Qua sublimiteit Apple (incl Facetime)
Ik weet nog hoe het met jullie zit, maar met 1 hand de telefoon opnemen wordt dan best een uitdaging (ook met de slide down functie) omdat je helemaal bovenaan op opnemen moet klikken. Of zo het alleen met een notificatie vorm werken als je het scherm al aan/in gebruik hebt?
Gelukkig oude vorm nog wel in te stellen🤭.
@Ro: Ook op Windows phone!
En die deden t jaren terug al en met beweging in de apps en dat gebeurt bij Apple nog niet, mogelijk weer een jaar of twee verder
Zou fijn zijn als tijdens autorijden je kaarten app voor navigatie niet onzichtbaar wordt door dat bel scherm.
@Johahannes:
Precies.
En hopelijk blijft de app doordraaien. Als ik FM open heb staan en word gebeld is het scherm weg en komt na het gesprek ook niet meer terug
Handsfree bellen werk prima. Navigatie idem, tot je gebeld wordt. Moet toch een instelling zijn om dat te voorkomen, zou je denken. Want afleidend en dwingt je ‘handfull’ weer bij je navigatiescherm te komen. Lijkt makkelijk te bedenken en op te lossen.
@Ro: Voorlopen, achterlopen? Sinds wanneer is alles een wedstrijd? Als je het zo gaat bekijken, hadden we nooit een Android-telefoon gezien in de huidige vorm, maar waren nu nog altijd met een stylus in de mond op van die mini-****toetsenbordjes aan het rammelen. 😉
Nee, even serieus. De hele wedstrijd Android/Apple is echt heel erg infantiel.