Deze app waarschuwt als iemand je MacBook-klep opent
Gemaakt door voormalige NSA-hackerDND-app tegen gluurders
De software heeft de wat onhandige naam Do Not Disturb (DND) gekregen, dezelfde naam die Apple gebruikt voor de Niet Storen-functie op macOS en iOS. DND is zowel gratis als open source. Andere beveiligingsonderzoekers kunnen dus meekijken of de app geen kwaadaardige bedoelingen heeft. DND heeft maar één functie: continu op de achtergrond kijken of de klep van de MacBook wordt geopend. Het idee hierachter is dat je meteen weet of iemand jouw MacBook probeert te gebruiken.
Er hoort ook een iOS-app bij – en daarin zit nou net het verdienmodel voor de voormalige hacker. De app kost €1,09 per maand en als je meteen voor een heel jaar afsluit betaal je voor 10 maanden. Je kunt het 7 dagen proberen en kun een onbeperkt aantal waarschuwingen en acties instellen. Wanneer iemand je MacBook opent kun je zelf kiezen wat er gebeurt:
- Een lokale melding op het scherm.
- Een melding op afstand naar een gekoppeld iDevice.
- Een bepaalde actie uitvoeren, bijvoorbeeld een script.
- Gebeurtenissen in de gaten houden, bijvoorbeeld inlogpogingen of het aansluiten van een USB-stick.
Je kunt dus zelf bepalen welke acties je wilt laten uitvoeren. Dat kan ook het maken van een foto van de ‘boosaardige hacker’ zijn, al kan het ook gewoon je moeder zijn die je MacBook even wilde gebruiken:
So far the tool is amazing. Great work by @objective_see like always. Caught my mom trying to use my Macbook Pro and took a picture of her. 😂😂👌 #fb
— Juan Espinosa (@Gordidon) April 19, 2018
Kijken wat iemand doet
“Als je je laptop hebt gesloten (en dus de slaapmodus hebt geactiveerd), zal het bij de meeste fysieke aanvallen nodig zijn om de klep te openen om een aanval uit te voeren”, aldus de ontwikkelaar. De software hoeft niet meteen alarm te slaan. Je kunt het ook gebruiken om te kijken wat iemand met jouw laptop doet, bijvoorbeeld het insteken van een geheugenstick of het inloggen als admin-gebruiker. Op die manier kun je ontdekken of iemand misschien stiekem over jouw inloggegevens beschikt (als je dat vermoedt, kun je natuurlijk ook gewoon je wachtwoord wijzigen). Meer informatie op de website van de ontwikkelaar.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt derde beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars en tweede publieke beta uit (22-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
De Do Not Disturb knop is wereldwijd een bekende naam voor deze functie, niet speciaal voor Apple.
Wel gedurfd, om paranoïde macbookgebruikers ook nog een abonnement op te dringen hiervoor!
Het is handig voor bedrijven, maar door het betalen per maand zou ik het zelf niet doen.
Leuk idee, maar ooit zal er toch Face ID voor de Mac komen om hiermee af te rekenen…
Ik zie niet in hoe FaceID hier iets aan gaat veranderen? MacBooks hebben nu toch ook al TouchID. Daarnaast blijft het mogelijk om een wachtwoord in te voeren en TouchID, en binnenkort wellicht FaceID, niet te gebruiken.
Nee, heb vooral vertrouwen in je veiligheidsdiensten….een voormalig NSA medewerker vindt het noodzakelijk dat er zo’n app is. Dat zal dus wel met enige regelmaat gebeuren.