Voormalig Siri-baas vindt virtuele assistenten maar dom
Bill Stasior werd in februari uit zijn functie ontheven door AI-topman John Giannendrea. Hoewel er weinig bekend is over zijn vertrek lijkt het erop dat Stasior niet op een vriendelijke manier is vertrokken. Misschien heeft dat ermee te maken dat hij ooit door Scott Forstall is binnengehaald bij Apple. Forstall was een protégé van Steve Jobs, maar lag niet zo lekker bij de rest van de Apple-top.
In een interview met Business Insider vertelt Bill Stasior nu dat virtuele assistenten eigenlijk helemaal niet zo slim zijn. Ze presteren vrijwel altijd slechter dan ze beloven.
Hedendaagse virtuele hulpjes kunnen alles, van het starten van de koffiemachine nadat je wekker is afgegaan tot het boeken van een tafeltje bij je favoriete restaurant. Maar de grootste vooruitgang die ze in de volgende drie tot vijf jaar kunnen boeken is simpel: ze moeten beter begrijpen hoe we praten.
Hij voegt eraan toe:
Naar mijn mening voldoet geen enkele virtuele assistent aan de belofte om om ons uiteindelijk te begrijpen op een natuurlijke manier als andere mensen ze kunnen begrijpen.
Mensen passen zich aan de assistent aan
Stasior vindt dat mensen gaandeweg leren welke commando’s wel en niet werken met een asssitent en dat verbetert wel, maar er is nog een lange weg te gaan. De grote uitdaging is echter dat mensen elke denkbare vraag kunnen stellen of elke instructie kunnen geven, door een brede woordenschat te gebruiken. De meeste mensen begrijpen het dan wel, maar een virtuele assistent heeft er nog moeite mee.
Een ander punt waar assistenten moeite mee hebben in het herkennen van iemands stem. Siri loopt dat punt achter op Alexa en Google Assistent. Volgens Stasior is het een lastig probleem, waar zelfs menselijke toehoorders nog wel eens moeite mee hebben. In iOS 13 gaat Siri voor het eerst onderscheid maken tussen stemmen. Ook kan Siri straks je berichten voorlezen via je AirPods of Powerbeats Pro oortjes.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Deze transparante AirPods kun je niet kopen (11-04)
- Opinie: Aankomende WWDC-keynote wordt belangrijkste Apple-presentatie in jaren (en dit is waarom) (13-03)
- Het einde van de vijftig tinten spacegrijs: overzicht van een van Apple's meestgebruikte kleur (06-03)
- ELEGNT is Apple's robotlamp met menselijke gedragstrekjes (07-02)
- Matter-organisatie belooft beterschap en focust in 2025 op bugfixes bij smart home-standaard (23-01)
Siri
Siri is Apple's eigen spraakassistent en hier lees je er alles over. Siri kan informatie voor je opzoeken, taken uitvoeren en apparaten bedienen. Veel apps werken ook samen met Siri en je kunt met de Opdrachten-app je eigen Siri-opdrachten maken. Je vindt hier onze belangrijkste artikelen.

- Alles over Siri
- Hé Siri gebruiken
- Siri opnieuw instellen en trainen
- Grappige Siri-antwoorden
- Siri werkt niet: 6 oorzaken en oplossingen
- Siri op de Mac gebruiken
- Apps openen met Siri
- Zo werken Siri Shortcuts en de Opdrachten-app
- Siri in CarPlay makkelijker gebruiken
- Siri kan dierengeluiden afspelen
- Navigeren met Siri
- Alles over de proactieve Siri
Altijd zo sneu, dat natrappen. Bovendien heeft hij zijn eigen werk niet goed gedaan….
Hij heeft wel gelijk. Siri maakt er vaak een potje van, je wil niet weten hoe vaak ik snel mijn telefoon heb moeten pakken omdat Siri dacht dat ik iemand wilde bellen (terwijl ik naar het weer vroeg oid).
Bij mij is Siri ook waardeloos , hij verstaat mij never nooit , spreekt nog altijd ietwat blikkerig en als ik bijv gemist kijk op de iPad dan breekt Siri plots in met iets wat hij hoorde in gemist. 👎🏻
Heb alles van Apple, maar Siri gebruik ik niet. Waardeloos voor mij.
Klopt… gebruik het geen eens.. zwaar irritant siri
Daarom staat ook lekker allemaal uit, zeker ook irritant constante luisteren ervan.
Ben je wat aan kijken denkt zo assistent dat je wat zegt, moet je weer snel weg drukke wat die gaat doen.
Ik gebruik Siri in mindere mate, niet dat ik een ander alternatief wil gebruiken. Dat Siri reageert op dingen heb ik wel eens meegemaakt maar valt eigenlijk wel mee. Op mijn werk ligt mijn telefoon gewoon op het bureau en ingrijpen omdat hij iemand gaat bellen heb ik nog niet eerder meegemaakt.
@MLVC: Een voorspelbare reactie. Denk je echt dat het personeel, hoog tot laag bij Apple vrijuit kan spreken? Get real man, allerlei subregeltjes in contracten, zwijg verboden en al zeker niet je zelf kritisch uitlaten over je broodheer.
On topic, Siri is een gadget, leuk ten het nieuw was maar de sjeu is er vanaf. En idd zoals andere users ook al melden, ze reageert op de vreemdste momenten en soms de raarste antwoorden.
En je denkt dat jouw reactie niet voorspelbaar is? Hij is niet op een vriendelijke manier vertrokken, m.a.w. gewoon ontslagen, en dan is dit gewoon sneu natrappen. En dan iets afkraken waar hij jaren aan gewerkt heeft… *insert eye roll*.
Ik gebruik Siri trouwens de hele dag door, wel in Engels (VS), maar heb er totaal geen problemen mee, ze verstaat me prima, en doet keurig wat ik van haar vraag.
Ik gebruik Siri niet eens
Misschien heeft hij wel gewoon gelijk. Niet altijd blindelings die Apple bril op houden..,.
Haha sommige mensen kunnen kritiek op Apple niet accepteren en schieten meteen in de verdediging voor het bedrijf. Zouden ze daar een vergoeding voor krijgen? Trouwens kritiek op Siri van die kerel vind ik wel meevallen. Het is gewoon een simpele constatering en dit als natrappen beschouwen… “rolleyes”
Ontopic Siri is serieus waardeloos. Als ik bij een vriend zie hoe Google werkt dan is dat een stuk beter
Kom maar op met kritiek op Google hahaha
Blij verrast ben ik dat andere fabrikanten dit toch beter doen inderdaad. Elke dag zit ik toch lekker te babbelen tegen mijn ‘assistente’ in de auto (MBUX systeem)
@ACTA Est fabula: Idd. Siri komt gewoon erg tekort als je naar de concurrentie kijkt. Daarbij zijn alle assistenten erg dom. Ik hoop dat het in de toekomst verandert.
Hier ook geen Siri, werkt voor geen meter. Is niets anders dan een slecht functionerende selling feature. En de complexiteit van siri shortcuts is al helemaal om te huilen.
Beste Siri commando:
“Open Google Assistent.”
😂
Siri is nog een baby’tje. Wordt opgevoed door Artificial Intelligence icm de gebruikers. Over een jaar of 5 vast een stuk slimmer.
Ik gebruik het geregeld in m’n auto met carplay.
Maar moet soms we drie keer herhalen voordat ze doet wat ik wil.
Nee ze mogen voor mij er nog wel ff flink aan werken om het goed te krijgen. Maar dat geld net zo voor maps wat ik ook helemaal niets vindt. Het ziet er niet uit (is smaak) en veel te weinig info en vaak dingen niet te vinden.
Dit lijkt tegenwoordig wel typisch apple.
Iets snel uitbrengen en dan vergeten.
Ik vind Siri ten opzichte van Google ook echt veel minder. Gebruik het niet meer.
Vergeet niet dat Mechanical Turk slavenarbeid is!
Heb Siri niet echt nodig maar kan er wel om lachen
Het is voor mij een leuk speeltje voor als ik me verveel
Het zou pas erg zijn dat we zonder een assistent niks zelf meer kunnen
Vroeger had niemand een mobiel en kijk nu
Ben wel nieuwsgierig wat dat de toekomst brengt op gebied van assistenten op je telefoon
Zullen we er over een aantal jaren ook niet meer zonder kunnen ?
Hahaha, triest maar waar!
Google Assistant is vele malen ‘intelligenter’, bredere ondersteuning voor third party apps en meerdere talen tegelijk (handig voor apps die NL taal niet ondersteunen zoals Logitech Harmony).
Ik gebruik hier beide, Siri op iPhone en Mac’s en Google op de Sonosjes.
begrijp niet dat het met de huidige technologie niet mogelijk is om b.v. siri goed te laten functioneren, nu is het echt ergelijk en kost het veel meer tijd om alles te herhalen of te voorkomen dat siri snel iemand belt wat je niet vraagt.
Het punt blijft dat deze spraak assistenten nog niet goed onze natuurlijke taal begrijpen, en niet goed kunnen associëren, en dat ze meestal de context waarin een vraag wordt gesteld niet kunnen begrijpen en bepalen. Tot nu toe zijn ze puur ontwikkeld als een extra tekst invoer methode, en niet om zelfstandig te kunnen leren communiceren. Ik verwacht dat met de nieuwe neurale chips er opnieuw gewerkt gaat worden aan digitale communicatie en computer spraak.