
HomeWizard laat je automatisch wassen en drogen voor het laagste tarief
Apparaten starten op goedkope stroom
Deze nieuwe functie is mogelijk dankzij een samenwerking met HomeWizard. Je kunt het stroomverbruik van je wasmachine, droger, wasdroogcombinatie of vaatwasser automatisch afstemmen op het moment van de dag wanneer energie het goedkoopst is. Heb je zonnepanelen, dan start je de huishoudelijke apparaten op het moment dat de zon volop schijnt en je zonnepanelen maximale opbrengst hebben en je dus meer teruglevert dan je verbruikt. Voor consumenten zonder zonnepanelen kan het ook interessant zijn, namelijk als je beschikt over een dynamisch energiecontract: je schakelt de apparaten dan automatisch in op het voordeligste moment van de dag. Via de HomeWizard Energy-app of via het Energy Display houd je overzicht van je energieverbruik. Dit regel je gemakkelijk door de P1 Energy Meter aan te sluiten in de meterkast.
Met Home Connect stel je een slimme taak (zonnetaak of dynamisch tarieftaak) in voor de wasmachine of ander energieverslindend apparaat. Je geeft aan tussen welke uren het apparaat moet starten, bijvoorbeeld tussen 2 uur ’s nachts en 15:00 uur ’s middags. Het apparaat start dan automatisch wanneer de stroom het goedkoopst is. Doet dit moment zich niet voor, dan zorgt de app ervoor dat de was- of droogbeurt toch wordt gestart, zodat je niet met een vieze was of vaat blijft zitten.
Zo koppel je Home Connect met de Energy-app
Home Connect-apparaten zijn te herkennen aan het Remote Start-icoon. Zodra je deze aan Home Connect hebt gekoppeld, kun je ze toevoegen aan de HomeWizard Energy-app:
- Open de HomeWizard Energy-app en klik rechtsboven op het tandwiel.
- Klik op Meters en vervolgens op het plusje voor Apparaat toevoegen.
- Zoek in de lijst naar Home Connect. Selecteer dit en je komt in het koppelscherm terecht.
- Vervolgens moet je nog een taak aanmaken.
- Ga naar de instellingen en kies EnergySaver.
- Zoek vervolgens je wasmachine of ander apparaat en gaaf aan dat je deze het goedkoopst wilt laten draaien op zonne-energie of op basis van het (dynamische) energietarief.
- Kies het programma dat je wilt draaien en je bent klaar.
Uiteraard moet je eerst nog wel de vaatwasser, wasmachine of wasdroger vullen en op de ‘Remote start’-knop drukken om te zorgen dat er überhaupt iets in de machine zit. Maar daarna gaat alles vanzelf.
Bosch en Siemens geven tijdelijk 10% korting om de samenwerking te vieren. Hiervoor gebruik je de code NL-BOSCH-HOMEWIZARD voor Bosch-apparaten en NL-SIEMENS-HOMEWIZARD voor Siemens-apparaten.
Lees ook:
- Review HomeWizard P1 Energy Meter
- Review HomeWizard Energy Display
- Slimme wasmachines: deze bedien je met een iPhone-app
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Dit is gaaf! Iemand al ervaring met Home Connect apparaten? Ben heel erg benieuwd naar de praktijk. Ik ga mijn apparaten niet vervangen, maar als het nodig is koop ik zeker een product met een dergelijke bediening.
Ik hoop wel dat dit in de toekomst beter samen gaat werken met mijn smart home. Op dit moment zie ik geen (goede) ondersteuning voor Homekit, Matter of HomeAssistant (HA plugin is wel erg beperkt). Dit is voor mij wel een must voor ik zulke apparaten aan zou schaffen. Erg leuk dat het geautomatiseerd kan, maar als ik dan weer verschillende apps nodig heb om alles in te stellen, heb ik er niks aan. Zie het uiteindelijk graag terug in de home app naast al m’n andere apparaten.
Top! Kunnen ze dit ook koppelen aan Smarthings voor mijn huidige Samsung wasmachine?😅
Miele werkt ook met Home Connect maar staat er niet bij…
Miele werkt niet met Home Connect
Ik heb Home Connect apparaten, werkt 85/100 x..
En alles via cloud, niet local.
Foutje.. @Home
Niet echt handig voor een wasdroger. Stop je de was er in en begint hij pas 10 uren later. Dan kun je meteen weer opnieuw wassen.
Alweer de zoveelste koppelverkoop van Homewizard. Zal mij benieuwen hoelang ze dit blijven ondersteunen.
In het verleden als vaak producten zien sneuvelen doordat ze de stekker er uittrekken.
Snap niet dat mensen nog in Homewizard investeren.