Deze Nederlandse fotografen gaan een complete bruiloft vastleggen met iPhones

Zou jij je bruiloft laten fotograferen met iPhones? Deze twee Nederlandse topfotografen gaan de sprong wagen: ze gaan een complete bruiloft fotograferen en filmen met iPhones.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

Zou jij het doen? Je bruiloft laten fotograferen met een iPhone? Vandaag gaat er iets bijzonders gebeuren: bruidsfotografen Bas Uijlings en Lyan van Furth nemen de sprong in het diepe. Ze houden van vernieuwing, maar dit gaat wel heel ver: ze gaan een hele bruiloft fotograferen met iPhones! Het eindresultaat zie je volgende week op iCulture; wij spraken de twee fotografen voorafgaand aan hun avontuur.


Trouwfoto Lyan 2

Bruiloft fotograferen met een iPhone

We hebben in het verleden wel eens gezien dat voor muziekvideo’s en modeshows een iPhone werd gebruikt, maar dit gaat wel een stap verder. Je kunt maar één keer het jawoord geven en dan moet het er wel goed op staan.

Bas Uijlings en Lyan van Furth

Gelukkig gaat het niet om zomaar twee fotografen: Bas Uijlings (links) werd onlangs uitgeroepen tot de Beste bruidsfotograaf van Nederland 2016/2017 en zijn collega-bruidsfotograaf Lyan van Furth scoort een perfecte 10 op de beoordelingssite theperfectwedding.nl. Maar hoe pak je zoiets aan? Een smartphone heeft een mindere kwaliteit dan een professionele camera, ook al is het een iPhone.

Volgens Lyan is dat nou juist waarom ze het doen:

Het gaat niet altijd om de kwaliteit van het apparatuur, het gaat voornamelijk om de technieken en creativiteit van de fotograaf. Natuurlijk is het wel spannend, omdat we niet van te voren kunnen zeggen hoe het resultaat zal worden met de beperkingen die een iPhone heeft, maar dit is nou juist onze uitdaging!

Bruiloft - (c) lvfphotography

Andere fotografen hebben wel eens een bruidspaar in een park gefotografeerd met een smartphone, maar nog nooit de gehele dag. Bas en Lyan fotograferen alles zoals ze dat normaal zouden doen, vanaf de krulspelden in de ochtend, tot diep in de nacht wanneer de laatste drankjes worden gedronken. Daarmee kunnen ze mooi laten zien of het echt klopt wat Apple in de reclamefilmpjes laat zien, namelijk dat je waanzinnige portretten maakt en ook bij slechte lichtomstandigheden nog mooie foto’s krijgt. Op zo’n belangrijk moment wil je niet dat de foto’s mislukken.

Met een lege tas naar een bruiloft
Fotograaf Bas Uijlings ziet in ieder geval één voordeel van het fotograferen met een iPhone. Hij hoeft minder spullen mee te nemen:

Het is echt een bizar idee als ik er zo over nadenk. Normaal gesproken gaan we met een heel team, vele koffers en een hele auto vol met allerlei camera’s, lenzen en flitsers op pad om de maximaal haalbare kwaliteit mogelijk te maken. Nu hoeft dat allemaal niet. Met alleen een opgeladen iPhone in mijn broekzak naar een bruiloft… that’s it?!

Komt het wel goed?
Trouwen doe je als het goed is maar één keer en je wilt over dertig jaar nog steeds kunnen genieten van de emoties die zo mooi op beeld zijn vastgelegd. Voor het bruidspaar is het vandaag een spannende dag, maar voor de twee fotografen ook.

Volgende week zie je hier de foto’s en vertellen de fotografen meer over hun ervaringen.

Wat vind jij?
We zijn benieuwd hoe jullie erover denken: is de camera van de iPhone inmiddels goed genoeg om zo’n belangrijke gebeurtenis mee vast te leggen, zelfs als je weet dat het de beste bruidsfotograaf van Nederland is? Of heb je toch liever een fotograaf met een grote fototas vol lenzen?

Reacties: 25 reacties

  1. Met alleen een opgeladen iPhone in mijn broekzak naar een bruiloft… that’s it?!”
    Ik zou minimaal 1 Powerbank en een reserve iPhone meenemen…

  2. Ik raad jullie aan in maar een accuhoes erbij te nemen. Dan ben je gegarandeerd van genoeg power. Zeker als je nog iets wil filmen. Verder moet dit zeker lukken.

  3. Waarom zou dat niet kunnen dan? Als je maar een beetje goed kunt fotograferen. De iPhone camera is er nu wel goed genoeg voor. Alleen inzoomen kan een probleem worden met de standaardlens.

    “Je kunt maar één keer het jawoord geven” Dat gebeurt tegenwoordig wel vaker. Sprookjes duren tegenwoordig niet meer zo lang.. 😂🤣🤣

  4. Kan makkelijk, vooral bij goed weer.
    Een powerbank is een must.
    Inzoomen is alleen nodig wanneer je lui aangelegd bent. 😉

  5. De zoom functie zou ik niet snel gebruiken dus waarschijnlijk veel ‘dichtbij’ foto’s met minder scherpte/diepte.
    Verder moet dit prima gaan. Als de kok goed is, doet de keuken er minder toe.

  6. Niet omdat het moet, maar omdat het kan… zucht…

  7. Kan zeker. Als je niet hoeft in te zoomen, moet je het niet doen. Je kunt beter het onderwerp wat dichter benaderen. En mocht dat niet lukken, dan pas grijp ik naar mijn extra lenzen set voor de iPhone.

    Een assistent bij het fotograferen kan wel handig zijn.

    Nog een TIP: Als het licht van de verkeerde kant op het onderwerp (wat je wilt fotograferen) valt, kun je dit met gewoon een wit a4-papier weerkaatsen. Folie kan ook, maar daarbij loop je het risico op rare licht effecten.

  8. Origineel geplaatst door Ad
    Kan zeker. Als je niet hoeft in te zoomen, moet je het niet doen. Je kunt beter het onderwerp wat dichter benaderen. En mocht dat niet lukken, dan pas grijp ik naar mijn extra lenzen set voor de iPhone.
    Een assistent bij het fotograferen kan wel handig zijn.
    Nog een TIP: Als het licht van de verkeerde kant op het onderwerp (wat je wilt fotograferen) valt, kun je dit met gewoon een wit a4-papier weerkaatsen. Folie kan ook, maar daarbij loop je het risico op rare licht effecten.

    Denk je dat deze twee fotografen tips nodig hebben of bedoelde je dit in het algemeen?

  9. Iemand een idee welke muziek er onder het prachtige youtube filmpje zit?

  10. Zal goed gaan. Ik denk dat qua instelmogelijkheden en snelheid ik toch voor mijn Fuji X-T2 ga. Maar een goede fotograaf zal het zeker redden met de iPhone 7 plus.

  11. Met enige trots kan ik jullie melden dat deze muziekclip starring mijn dochter Nathalie, alias De Havilland, helemaal met een iPhone is gemaakt. Check it out
    Dank u wel 🙂

  12. @Nick Seamore: Shazam zegt: Leaving Lemuria – Jo Blankenberg

  13. Origineel geplaatst door Johan
    De zoom functie zou ik niet snel gebruiken dus waarschijnlijk veel ‘dichtbij’ foto’s met minder scherpte/diepte.
    Verder moet dit prima gaan. Als de kok goed is, doet de keuken er minder toe.

    Slecht gezegde, fileren is verdomt moeilijk met bot mes.

    Ik zou ook wel detail fotos willen van me bruiloft. Leuk je ring schuif moment en een fotograaf en vlak naast omdat hij geen telelens heeft.

    Fotograaf moet onopvallend zijn ipv er zogenaamt bij willen horen en dat lukt niet met iphone.

  14. @Bitje: Vreemd, Shazam kon bij mij niets vinden. Maar klopt wel, bedankt!

  15. Ik hoop toch echt dat ze de iPhone met een steuntje aan de spiegel-reflex hebben hangen,
    want de dag van je leven wil je niet documenteren met alleen een iPhone, die naar mijn mening, toch nog een beetje platte foto’s maakt t.o.v. een goede spiegelreflex.

    het is een leuke marketing gimmick 🙂

  16. Bij voldoende licht gaat het prima. Al vind ik het grootste probleem dan de vertekening aan de randen.

    Bij donkere scenes hoop ik voor de fotograaf dat ze niet teveel bewegen.

    Ik zou wel een powerbank meenemen en alle berichtmeldingen uitzetten. Vooral al er plotseling een nieuw WiFi netwerk wordt gedetecteerd, net op het moment van de zoen 😩

  17. Nee trouwen zou ik niet doen

  18. Ik gok zomaar dat er ook nog een derde reguliere fotograaf meeloopt die dag… Buiten zal het wel lukken. Maar binnen opnames bij slecht licht, flitsende discolampen en een hevig bewegende massa in de polonaise? Die foto’s zullen wel opzij gehouden worden denk ik zo…. Vrijwel onmogelijk om dat fatsoenlijk met een iPhone te doen.

  19. Origineel geplaatst door Xeno
    Ik hoop toch echt dat ze de iPhone met een steuntje aan de spiegel-reflex hebben hangen,

    want de dag van je leven wil je niet documenteren met alleen een iPhone, die naar mijn mening, toch nog een beetje platte foto’s maakt t.o.v. een goede spiegelreflex.

    het is een leuke marketing gimmick 🙂

    Dat is niet waar. Ik heb een iPhone 7plus en door de dubbele lens zijn de foto’s alles behalve plat. Ze hebben veel diepte en de foto’s zijn echt erg goed!!!

    Zelf heb ik een macro lens gekocht van Moment om mega close up foto’s te kunnen maken. En een zoomlens waardoor ik 4x optische zoom erbij heb. Dat maakt alles nog mooier. Maar de iPhone alleen is al heel erg goed.

  20. Een dikke nee dus. Een professionele camera voegt zoveel meet toe. Dat moet je gewoon niet willen als bruidspaar. Met alle respect maar een iPhone camera kan nooit tippen aan een spiegelreflex camera.

  21. Alles is met een iphone te fotograferen. Het gaat om wat je er mee doet en niet om de lengte van je lens. En wat zei Kappa ook alweer? ” if your photographs aren’t good enough, you’re not close enough”
    En je kunt van te voren testen maken dus niks verrassing

  22. @Toine: gewoon extra lampje erbij

  23. Kan zeker, gister een dagje Londen, van 05 tm 23u s’ avonds en mijn accu van mn 7 plus was nog niet leeg. De mooiste fotos gemaakt.. Ik zou het wel aandurven..

  24. Zelf heb ik een Nikon D7200 en de foto’s die ik daarmee maak zijn qua kwaliteit onvergelijkbaar met de foto’s die ik met mijn iPhone 7 Plus kan maken. Vooral als je de foto’s op groot formaat wilt printen zie je enorme verschillen. Maar dat betekent niet dat je met de iPhone niet prachtige foto’s kunt maken. Beelduitsnede, stand van de camera en gebruik maken van het licht is bij het maken van een goede foto heel belangrijk.

    Op sommige momenten tijdens een evenement als een huwelijk heb je toch echt extra licht nodig, van flitsers.

    Dat is ook zo in studio situaties waar meerdere lampen nodig zijn. Ook al kan de iPhone (en dan vooral de 7 Plus) goed uit de weg bij slecht licht. Je gaat dan wel een veel groffere korrel zien. Ook de échte scherpte-diepte van een (D)SRL camera is vele malen mooier dan het nep-scherpte diepte effect van de iPhone 7.

  25. Gewaagd. Gelukkig is er tegenwoordig de mogelijkheid om raw te schieten.
    Ben zeker benieuwd naar het resultaat en de hoeveelheid bewerkingen die de mannen hebben moeten doen.