De applicatie CamelBrowserSID van Dario.SID is een snelle en lichtgewicht browser met een compacte grafische interface die je naast Safari op de iPod of iPod touch kunt gebruiken. De huidige versie is 0.0.3 en dat doet ons dan ook vermoeden dat de ontwikkelaar nog grootse plannen heeft voor de verdere ontwikkeling van deze browser.
Het gebruik van deze browser is gratis en dat wordt mogelijk gemaakt door Google Ads die je te zien krijgt als je de browser opstart, maar je kunt meteen op de Start-knop drukken om te beginnen met browsen. Het navigatiemenu kun je tevoorschijn toveren door het lipje in het midden bovenin het scherm te selecteren. Je kunt naast het invullen van een URL ook met behulp van hetzelfde tekstveld zoeken, door vervolgens op de Google-knop te drukken.
In tegenstelling tot Safari blijft CamelBrowserSID niet op de achtergrond actief als je op de Home-knop drukt. Daarnaast lijkt de browser inderdaad de belofte waar te maken dat deze sneller is dan Safari op de iPhone 3G waarop we deze hebben getest. Een ander voordeel van de browser is dat deze standaard een groter gedeelte van het scherm gebruikt dan Safari. Een nadeel is dan weer dat het tappen op de statusbar om omhoog te scrollen niet lijkt te werken in CamelBrowserSID. In versie 0.0.3a worden volgens de ontwikkelaar ook de back en forward opties toegevoegd aan de browser.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Maar hij is wel, verschikkelijk LELIJK!~!!
Mmm, was net toevallig bezig met zoiets (maar dan wel met een mooiere interface). Maargoed, ik hoop dat de ontwikkelaar nog iets aan de interface gaat doen, anders heeft het voor mij geen meerwaarde aan Safari.
En weet er al iemand wat de meer waarde is ten opzichte van de standaard brouwser?
@JWVD:
Doen!
Concurrentie kan nooit kwaad, zorgt alleen voor betere resultaten;-)
Heb je gelijk in 🙂 ik zal er nog wel even mee door gaan :p
met Jeroen eens! ben benieuwd wat er uit komt!
Waarom wordt hier over geschreven op IPC?
wat een verschrikkelijk onnodig kommentaar zeg.
Je was op zoek naar de prijs van een wit brood en kwam per ongeluk op een site met IPhone nieuws?
zeg dan niks ipv bovenstaande.
@MichMich
Beetje jammer…
Persoonlijk vind ik het met Safari wel goed gaan.
Het zou leuk zijn als er een keertje een browseroverzicht met snelheden ed komtî–
@JWVD: is de interface belangrijker dan het functioneren?
deze browser maakt gewoon gebruik van de ingebouwde Safari Api, en maakt dus geen verschil kwa gebruik
Het enige wat de maker heeft gedaan is 5 knopjes plaatsen en 5 simpele api calls toe wijzen aan die knopjes meer niet 5 min werk
Het is dus gewoon net zoals al die andere browsers in de app store
Als het niks anders toevoegd wel ja.
Een snelle(re) browser is altijd welkom, hoewel ik over de snelheid van de standaardbrowser eigenlijk niets te klagen heb.
Veel handiger vind ik bijvoorbeeld iNetDual (gewoon te vinden in de AppStore), waar je je browserscherm in twee stukken kunt opdelen. Beide delen zijn afzonderlijk van elkaar te bedienen (ook in- en uitzoomen) en je kan het zo instellen dat alle links die je op het eerste deel aanklikt in het tweede deel getoond worden. Erg handig voor websites met naslagwerken en dergelijke.