Canary beveiligingscamera eindelijk onderweg naar kopers
Het nadeel van crowdfunding-projecten is dat het soms lang kan duren voordat je producten in huis hebt. Canary is een mooi voorbeeld daarvan: vorig jaar zomer was dit huisbeveiligingssysteem in het nieuws en nu pas worden de eerste exemplaren uitgeleverd aan de kopers.
Voor 250 dollar koop je een alles-in-een beveiligingssysteem voor thuis, dat is het idee achter de Canary. De fraai uitziende cilinder bevat een camera, bewegingssensoren en allerlei andere sensoren voor luchtkwaliteit, rook en dergelijke. Je hoeft bijna niets in te stellen: het enige wat je hoeft te doen is de Canary op een kast of tafel te zetten. De meegeleverde software ziet het verschil tussen een kind, hond en inbreker. Je krijgt notificaties rechtstreeks op je mobiele telefoon.
Zodra er iets in huis gebeurt zorgt de bewegingssensor dat er een korte videoclip wordt gemaakt. Zo kun je zelf ook een oogje in het zeil houden en de beelden die Canary doorstuurt zelf nog even bekijken. Is het de schoonmaakster? Of toch een inbreker? De camera is ook handig voor huisgenoten die vaak van huis zijn: je kunt even meekijken hoe het thuis gaat, terwijl de kinderen aan het spelen zijn en of de rest van het gezin gezellig tv zit te kijken.
In juli 2013 werd de Indiegogo-campagne aangekondigd. In plaats van de beoogde 100.000 dollar werd maar liefst 2 miljoen dollar aan pre-orders binnengesleept. Anderhalf jaar later is Canary klaar om de producten naar de crowdfunders te verschepen. Twee maanden lang is een testteam van 500 huishoudens bezig geweest om prototypes van de productie te testen. Op basis van de feedback is de Canary aangepast en productieklaar gemaakt voor de markt. Amerikaanse Indiegogo-klanten krijgen hun Canary in januari toegestuurd, de rest volgt in februari. Het gaat ondertussen goed met het bedrijf achter Canary: naast de bijna 2 miljoen dollar die ze via crowdfunding binnenhaalden kregen ze ook nog eens 10 miljoen dollar investeringsgeld van Khosla Ventures. Een succesvol bedrijf lijkt te zijn geboren.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ziet er mooi uit,helaas werkt dit via internet en uit ervaring (heb een Philips camera )weet ik dat dit niet altijd goed werkt,soms krijg je een melding die al enkele minuten eerder gebeurd is.Alles valt of staat met de kwaliteit van je verbinding .
Wat bedoel je hier precies mee? De meeste mensen hebben toch wel breedband internet in NL? Iig genoeg om snel een screenshot of een notificatie te versturen? Ligt het gewoon niet aan de verwerking van de philips camera?
Kan niet eens een skybell gebruiken met de halve Mb upload hier 😉
in België hebben we ook breedband hoor 😉 maar als ik op bepaalde plaatsen kom waar ik mindere ontvangt heb,duurt het soms lang om de alarmmelding open te doen op mijn gsm.Nu een alarm gekocht met sim kaart,veel snellere reactie.
Heb het project ook ooit gesteund maar na de vele vertragingen heb ik gevraagd om een refund en deze ook gekregen. Op dit moment loopt er een campagne van Amaryllo op Indiegogo. Deze hebben een iCam pro FHD. Wordt volgens mij een superapparaat voor een scherpe prijs. Ik heb goede ervaringen met eerdere producten van dit bedrijf. De Canary ziet er top uit maar ik vind persoonlijk de iCam Pro nog mooier.
Eindelijk! Heb er twee besteld, kan niet wachten tot ze op de deurmat vallen.