Apple verklapt hoe CarKey werkt, release mogelijk spoedig
In iOS 13.4 zijn voor het eerst aanwijzingen gevonden voor het bestaan van CarKey. Het is een aankomende functie waarmee je met je iPhone of Apple Watch je auto kan ontgrendelen dankzij het gebruik van NFC. Het is nog altijd onduidelijk wanneer de functie precies beschikbaar komt, maar mogelijk komt het al sneller dan we in eerste instantie dachten. In iOS 13.5.1 omschrijft Apple namelijk al de mogelijkheden van CarKey in de privacyvoorwaarden van de Wallet-app.
Apple deelt privacy CarKey
De omschrijving werd voor het eerst ontdekt door iPhone-Ticker, maar het was wat onduidelijk waar de informatie precies te vinden is en in welke iOS-versie. Nu blijkt dat dit reeds verwerkt is in de laatste publieke versie, namelijk iOS 13.5.1. Ook in de beta van iOS 13.6 vinden we de informatie. Je vindt dit door bijvoorbeeld in de instellingen te gaan naar Wallet en Apple Pay en onderaan te tikken op Bekijk hoe je gegevens worden beheerd. Vervolgens tik je helemaal onderaan op Meer informatie, gevolgd door Wallet.
Er wordt niet veel nieuwe informatie gedeeld, want veel wisten we al uit de eerder ontdekte aanwijzingen. Apple bevestigt hier alleen dat je in de Wallet-app zogenaamde autokaarten kan bewaren. De functie komt beschikbaar voor ‘bepaalde voertuigen’ en het instellen verloopt via de app van de autofabrikant. Ook kan je een koppelcode invoeren in de Wallet-app om de sleutels in te stellen. Wallet verstuurt tegen fraude eenmalig een inwisseltoken naar Apple. Ook wordt er een unieke apparaat-ID met de autofabrikant gedeeld, dat vervolgens gekoppeld kan worden met andere informatie over jou die bij de fabrikant bekend is.
Apple omschrijft ook de mogelijkheid om een autosleutel te delen. Je doet dit via de achterkant van de autosleutelkaart. Je kiest vervolgens het toegangsniveau en deelt de sleutel via iMessage. Tot slot benadrukt Apple dat er geen informatie over voertuiggebruik bewaard wordt. Apple weet dus niet hoe vaak je je auto start en waar je rijdt. Wel kan de autofabrikant enkele gegevens verzamelen, maar daarvoor verwijst Apple naar de privacyovereenkomst van het automerk. Opmerkelijk is wel dat Apple nergens in het stuk de naam CarKey vermeldt.
Wanneer is de release van CarKey?
Het is nog onduidelijk wanneer CarKey beschikbaar komt. Dat het nu al in iOS 13.5.1 en iOS 13.6 zit, doet vermoeden dat de functie wellicht sneller beschikbaar komt dan we in eerste instantie dachten. Mogelijk brengt Apple het nog deze zomer uit, nog voordat iOS 14 officieel beschikbaar komt. We denken dat Apple hoe dan ook aandacht gaat besteden aan de nieuwe functie tijdens de WWDC. Dan zal ook blijken wanneer we de functie kunnen verwachten.
Hieronder vind je nog de volledige tekst zoals deze te vinden is in iOS 13.5.1 en iOS 13.6.
Autosleutels toevoegen en beheren
Wallet maakt het mogelijk om autosleutels toe te voegen en te delen voor bepaalde voertuigen. Je kunt een autosleutel toevoegen door in te loggen bij de app van de fabrikant van je voertuig of door een koppelingscode in Wallet in te voeren, waarmee je het eigendom van het voertuig claimt en waarmee je je apparaat met je voertuig koppelt. Als dit is gelukt, stuurt je apparaat eenmalig een inwisseltoken voor het eigendom naar Apple. Apple gebruikt het inwisseltoken, informatie over je Apple account en je apparaat, en je locatie op het moment van aanvraag (als locatievoorzieningen zijn ingeschakeld) om fraude te voorkomen.
Om je autosleutel te configureren, deelt Apple een unieke apparaat-ID met de fabrikant van je voertuig. Deze apparaat-ID verschilt per fabrikant om je privacy te waarborgen. De fabrikant van het voertuig koppelt deze apparaat-ID mogelijk met andere informatie over jou waarover de fabrikant beschikt. De informatie wordt verwerkt volgens het privacybeleid van de fabrikant.
Je kunt autosleutels delen door te tikken op ‘Nodig uit’ op de achterzijde van je autosleutelkaart, vervolgens het toegangsniveau te kiezen dat je wilt verlenen en tot slot het delen van de autosleutelkaart via iMessage. Om te helpen bij het configureren en beheren van autosleutelkaarten, laat Apple de fabrikant van het voertuig weten met wie een kaart is gedeeld en welk toegangsniveau is verleend. Apple deelt ook een unieke apparaat-ID voor de kaartontvanger met de fabrikant van het voertuig om deze in staat te stellen je kaart te beheren. Net als voor de eigenaar koppelt de fabrikant van het voertuig de apparaat-ID van de kaartontvanger mogelijk met andere informatie over de ontvanger waarover de fabrikant beschikt. De informatie wordt verwerkt volgens het privacybeleid van de fabrikant.
Apple verzamelt of bewaart geen informatie over voertuiggebruik, zoals wanneer je je autosleutelkaart gebruikt om het voertuig te vergrendelen of te ontgrendelen. Het is mogelijk dat de fabrikant van je voertuig gebruiksinformatie van je voertuig verzamelt op basis van overeenkomsten die je met de fabrikant hebt afgesloten. We raden je aan het privacybeleid van de fabrikant van je voertuig na te lezen voor meer informatie.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt iOS 18.4.1 en meer uit: meerdere problemen opgelost (waaronder een CarPlay-bug) (16-04)
- Apple brengt tweede beta van iOS 18.5 en iPadOS 18.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
Moeten ze wel nog even de beschrijvingen aanpassen. Is nogal een verschil of je toegang geeft tot een truck of trunk. (Afbeelding 2)
Moet ik dan ook een nieuwe auto kopen?
Wordt mij wat te, stel je staat ergens met je auto je iPhone is leeg of gestolen /verloren en dan?
Kunt auto niet in, kunt niet bellen hebt ook geen geld door Apple Pay. Dus wat dan???
Nee afhankelijkheid wordt iets te groot.
Huissleutel er ook Ff in en zoekt u maar een kartonnen 📦 😜 je id straks ook in de phone dus phone weg complete leven weg.
@Leo: en wat als je je portemonnee of sleutelbos kwijt bent? Heb je daar ook een wachtwoord of faceid op staan?
@Bollie: Als je niet de mogelijkheid hebt om je auto te openen met een Android telefoon dan zal je een nieuwe auto moeten kopen bij de dealer aangezien deze optie amper is te vinden op tweedehands auto’s.
Ik denk dat je tot 6 uur nadat je telefoon uitvalt de auto nog kan openen net zoals nu al mogelijk is bij het gebruik van Apple Pay in het OV. Het lijkt mij overigens sterk dat het snel zal voorkomen dat je ergens staat zonder dat er iemand is waarvan je de telefoon even kan lenen, als je deze functie hebt kun je namelijk waarschijnlijk ook de auto van afstand openen met een app.
@Ade: Haha woops ;P
@Yogi: Die reactie verwachtte ik al.
Maar de kans dat je en je sleutels en je portemonnee en je gsm kwijt bent is nihil alleen wanneer je alles in 1 tas stopt, ik heb sleutels in mijn zak gsm elders portemonnee in andere zak maar die is al niet heel veel meer mee door Apple Pay
En wachtwoorden is mijn punt niet, wanneer je contant geld kwijt bent ben je dat kwijt ja , dat is mijn punt niet mijn punt is dat de kans dat je drie dingen kwijt bent veel kleiner is dan 1 ding, mijn eerste gsm heb ik s in t zwembad laten liggen maar sleutels 🔑 en geld had ik nog steeds ( gsm heb ik terug gekregen was gevonden)
Misschien kan er straks een tag aan je sleutels!
Mijn SE en 8 hebben geen Face ID trouwens;-p
Trunk is kofferbak in het Engels
Als CarKey komt dan hoop ik ook op HouseKey (en welk ander slot dan ook).
En Truck is vrachtwagen of pickup, Ades punt staat nog steeds…
@Tommy: bicycle key
Het gaat waarschijnlijk werken met je telefoon, Apple watch en een nfc tag als backup. Het lijkt mij een vrij kleine kans dat je die alle drie kwijt raakt.
@[Indie De Groot](#comment-855142): we zullen zien!
De meeste mensen hebben alleen een iPhone trouwens daarbij ondermijnt dat ook gelijk t voordeel van t maar 1 ding mee hoeven nemen.
Want dat is t probleem het voordeel is gelijk ook t nadeel
@Leo:
Ik denk dat de meeste mensen met een Iphone die in de categorie “nieuwe auto” vallen ook een Apple watch hebben.
Daarbij bewaar je de nfc waarschijnlijk op dezelfde plaats als dat je nu je reserve sleutel bewaard. Of neem je die nu ook mee? 🤣
@Indie De Groot: Dan sta je dus nog met niks als je m thuis laat.
En idd reserve sleutel laat ik thuis maar ik heb dus wel ook huis sleutels en telefoon mee…… voorheen ook portemonnee maar door Apple Pay blijft die al meestal thuis al stop ik nog wel wat geld in t iPhone hoesje.
Alle drie kwijt is kleiner risico, en niet iedereen wil een Watch ( sommigen vanwege Mickey mouse 😀) deze doelgroep wil mogelijk een Rolex om of ander duur klokje.