Update 22 december 2020: Het gebruik van de Belgische app Coronalert valt tegen, heeft staatssecretaris voor digitalisering Mathieu Michel (MR) bekendgemaakt. Meer dan 2 miljoen belgen hebben de app gedownload, maar het effectieve gebruik is veel lager, zo blijkt uit cijfers. Sinds de introductie van de app in september 2020 hebben ongeveer een half miljoen Belgen een positieve test afgelegd. Daarvan heeft 20.000 de Coronalert-app gebruikt om het testresultaat te melden. Dat is nog geen 4 procent. Het lage percentage komt waarschijnlijk omdat het invullen nogal lastig is gemaakt: via de app moet de gebruiker een 17-cijferige code generen die de huisarts vervolgens moet invoeren in de app. “Maar de meeste huisartsen zijn zo overweldigd door het werk dat ze simpelweg de tijd niet hebben om voor elke patiënt codes in een applicatie in te geven”, meldt Techpulse. Verder speelt mee dat de app niet werkte op oudere toestellen.
Hieronder volgt ons oorspronkelijke artikel van 30 september 2020.
Allerlei landen wereldwijd hebben de afgelopen tijd gewerkt aan een eigen corona-app, om meer inzicht te krijgen in de verspreiding van het coronavirus. De apps doen allemaal ongeveer hetzelfde: ze geven de gebruiker een waarschuwing als deze in contact geweest is met iemand die besmet is. Net als de aankomende Nederlandse CoronaMelder-app, werkt de variant in België met de coronatools van Apple en Google.
Coronalert in België downloaden
De app is vooral bedoeld voor inwoners van België, maar wordt ook aangeraden als je in België op vakantie bent of voor je werk vaak in België moet zijn. De Coronalert-app is gemaakt door het Brusselse Devside, in opdracht van onder andere het federaal onderzoeksinstituut voor volksgezondheid Sciensano. Om de app te gebruiken, download je deze uit de App Store en volg je de stappen. Een actieve Bluetooth-verbinding is vereist.
De app wisselt anonieme codes uit en deelt geen locatiegegevens. De anonieme codes zorgen ervoor dat je een seintje krijgt als je langdurig in contact geweest bent met iemand die besmet is. Bij het testen op COVID-19 geef je de referentiecode van de app door. Je krijgt de uitslag dan in de app binnen. Is deze positief, dan krijgen anderen die jouw anonieme codes opgeslagen hebben een melding. In België moet de arts de code invoeren, in plaats van de GGD in Nederland. Op de website van de app lees je meer over de privacymaatregelen die de makers getroffen hebben.
De app is getest onder 17.000 Belgen. Binnenkort is de code van de app ook via het open-source-platform Github beschikbaar. De app is in drie talen beschikbaar en is ook vanuit Nederland te downloaden.
In Nederland moeten we voorlopig nog even wachten op de app. Hoewel je de CoronaMelder-app wel kan downloaden, werkt deze nog niet samen met de landelijke GGD’s. Alleen in bepaalde regio’s wordt je besmetting in de app geregistreerd en doorgegeven aan gebruikers waar je in contact mee geweest bent. Het wachten is in Nederland op de wetgeving. Op z’n vroegst is de app halverwege oktober voor iedereen landelijk actief.
- 2020 - 22 december: Toegevoegd dat het gebruik van de app tegenvalt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
(Red.) Beperk de discussie tot de app s.v.p. Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.
Waarom is deze app niet toegankelijk gemaakt voor een ipad?
(Red.) Toegevoegd dat het gebruik van de app tegenvalt.
Daarbij speelt ook een rol dat de Belgische app niet communiceert met apps van andere landen, waar die van Nederland en Duitsland dit wel doen. Dus voor de grensbewoners is de Belgische app maar zeer beperkt functioneel.
Je kan de app ontwikkelaars wel schrijven, maar een reactie krijgen zit er niet bij…..
ZEER PROBLEMATISCHE APP
Ik heb de app sinds dag 1 geïnstalleerd. Heb vorige week donderdag een test gedaan en de eerste boodschap die ik kreeg in het testcentrum was dat er misschien binnen 6 uur een foutief resultaat via de app gemeld zou kunnen worden. Daarom werd er mij op gewezen dat je het beter nakijkt voor de zekerheid op 1 van de 3 overheids-gezondheidswebsites.
Ik heb mijn test laten registreren in de app waarin tot op vandaag de melding « testresultaat nog niet beschikbaar » staat. Op een van die websites heb ik 6 uur na het doen van mijn test na even zoeken een bericht gevonden waar stond dat het resultaat negatief zou zijn (dus ik ga ervan uit dat dit een correct resultaat is?). Zeer moeilijk te vinden en nergens uitleg hoe je aan dat bericht geraakt.
De communicatie van het resultaat zou toch enorm gemakkelijk moeten zijn? OFWEL via de app (die niet werkt) OFWEL via sms/email (wat geen optie is).
Uhm, zeul jij je iPad de gehele dag met je mee?
@Stefaan jacob: Wat moet je met deze app op een iPad? De iPad blijft 99% van de tijd thuis. De iPhone niet.
Laatst een test moeten laten doen.
En eigenlijk is het resultaat erin gekomen zonder dat ik ook maar ‘iets’ heb moeten doen.
Ik kreeg een mail en alles ging automatisch. Het resultaat was in de app wel pas een dag later bekend dan ik heb vernomen via de dokter. Maar goed…
Van de verbinding met het buitenland wist ik niet, maar dat is weer typisch als België iets ontwikkeld denk ik dan.
De Nederlandse Corona-app werkt inderdaad sinds 2 december samen met andere landen. Maar zelf verwacht ik niet dat het gebruik van de app in Nederland veel beter werkt of word gebruikt. Al met al is het m.i. een slechte app die weinig tot niets toevoegt.
Tegen de 5 de golf zal de app wel werken dit zijn we nu gewoon in België 😉